Żurawina Develey

Chyba już mówiłam, że gotowanie nie jest zajęciem, które lubię najbardziej. Nawet jedzenie, to raczej dla mnie konieczność niż jakaś wielka przyjemność. Dlatego, nie dla mnie eksperymenty kuchenne, bo ja lubię szybko i treściwie a przede wszystkim, ma się udać czyli już musi być sprawdzone i niezawodne.

Kupując żurawinę develey’a, jęknęłam tak, że poł domu zleciało się, myśląc, że ktoś umarł. Wiedziałam bowiem, że będę musiała ugotować coś, co się będzie z żurawiną smakowo komponowało.

Na szczęście okres świąteczny, zobligował niemal wszystkie profile i blogi kulinarne do prześcigania się w wymyślnych przepisach. Wybrałam indyka faszerowanego suszem, bo jak wiadomo indyk, świetnie komponuje się z żurawiną. Myślałam, że żurawina będzie słodka do bólu i będzie raczej dekoracją niż elementem zjadliwym.

I otóż okazało się, że moje wspomnienia z żurawiną powinnam włożyć do lamusa, bo żurawina develey’a, to po prostu pyszna konfitura, którą zjadłam łyżeczką:) Absolutnie nie słodka, raczej kwaskowata, o idealnej konsystencji. A jak pachnie!!! Tak dochodziłam smaku, że zanim coś ugotowałam, zobaczyłam dno słoiczka:) Dobrze, że miałam drugi.

Mężczyznom i dzieciom nałożyłam na talerz niewiele, nawet nie mówiąc co to jest. Z ukrycia obserwowałam ich reakcje. I co zobaczyłam? Że żurawina z ich talerza, zniknęła jako pierwsza, a córka powiedziała; "nie wiem co to było to czerwone, ale było przepyszne":) Syn, typowy Tadek- niejadek, też zjadł ze smakiem i poprosił o dokładkę:) No i miał pecha chłopak, bo mamusia wszystko zjadła.

Reasumując; to jest przepyszne!!! Można oczywiście maścić tym sery czy mięso, ale ja tam wolę zjeść łyżeczką, prosto ze słoika i ten sposób polecam najbardziej:)

Monika Koprowska-Ludwig

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Pielęgnacja zaczyna się od kąpieli

Pierwszą czynnością pielęgnacyjną w naszym życiu jest kąpiel. Począwszy od tej, pełnej symboliki, oczyszczającej, tuż po narodzinach, aż po codzienny rytuał ...

Pięć sposobów na skórę naczynkową

Skóra naczynkowa to problem wielu kobiet. Na ich powstanie wpływa wiele czynników – estrogeny, menopauza, fototyp skóry i inne, ale niezależnie od powodu ich ...

Jak poprawić kondycję skóry?

Jeśli usilnie staramy się zapobiec przebarwieniom, nawrotom zmian trądzikowych czy wreszcie pojawianiu się zmarszczek, polegając jedynie na podstawowej pielęgnacji ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja