Ziarno prawdy - Recenzja

”Ziarno prawdy” to kontynuacja bestsellerowego kryminału Zygmunta Miłoszowskiego „Uwikłanie”. Była to długo oczekiwana książka zwłaszcza, że ”Uwikłanie” jest jednym z najsłynniejszych polskich kryminałów. Głównym bohaterem tego cyklu jest Teodor Szacki – odnoszący sukcesy prokurator warszawki.

W „Ziarnie prawdy” Szacki jest już po rozwodzie, przenosi się z Warszawy do Sandomierza, gdzie postanawia rozpocząć nowe życie. Jednak miasteczko nie jest tak sielskie jak mu się wydawało. Dochodzi w nim do zbrodni znanej i lubianej działaczki społecznej. Nic nie jest proste a liczne tajemnice wychodzą na jaw. Do głosu dochodzą stare zbrodnie. Szacki wszędzie napotyka mur milczenia, ludzie boją się mówić ze względu na legendę o krwi. Ze zbrodnią przenikają się liczne romanse o różnym zabarwieniu erotycznym.

Pięknie jest opisany Sandomierz. Mimo, że nigdy tam nie byłam mogę powiedzieć , że doskonale go poznałam. Poczułam jego klimat i nie powiem chętnie bym skonfrontowała moje wyobrażenia z rzeczywistością. Usiąść razem z Szackim na starówce w jego ulubionej kawiarni.

Miłoszowski jest doskonałym obserwatorem życia małomiasteczkowego, obyczajów w nim panującym. Opisuje też dobrze nam znaną polską rzeczywistość. Nie zapomina też pokazać miejsc w Sandomierzu gdzie nakręcany był Ojciec Matusz. Jednym słowem rewelacja.

Książkę czyta się jednym tchem i mimo, że nie lubię powracać do już przeczytanych książek do tej za jakiś czas na pewno zajrzę. Obecnie Miłoszowski pracuje nad kolejną książką z tego cyklu kryminałów. „Na czerwonej ziemi” Polecam:)

Emilia Mikołajczak

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Pięć sposobów na skórę naczynkową

Skóra naczynkowa to problem wielu kobiet. Na ich powstanie wpływa wiele czynników – estrogeny, menopauza, fototyp skóry i inne, ale niezależnie od powodu ich ...

Jak poprawić kondycję skóry?

Jeśli usilnie staramy się zapobiec przebarwieniom, nawrotom zmian trądzikowych czy wreszcie pojawianiu się zmarszczek, polegając jedynie na podstawowej pielęgnacji ...

Pierwszy raz w gabinecie? Czas na mezoterapię!

Jeszcze kilkanaście lat temu medycyna estetyczna kojarzona była z możliwościami zarezerwowanymi dla ludzi bogatszych. Dziś jej osiągnięcia znajdują się w ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja