Ziarno prawdy - Recenzja

”Ziarno prawdy” to kontynuacja bestsellerowego kryminału Zygmunta Miłoszowskiego „Uwikłanie”. Była to długo oczekiwana książka zwłaszcza, że ”Uwikłanie” jest jednym z najsłynniejszych polskich kryminałów. Głównym bohaterem tego cyklu jest Teodor Szacki – odnoszący sukcesy prokurator warszawki.

W „Ziarnie prawdy” Szacki jest już po rozwodzie, przenosi się z Warszawy do Sandomierza, gdzie postanawia rozpocząć nowe życie. Jednak miasteczko nie jest tak sielskie jak mu się wydawało. Dochodzi w nim do zbrodni znanej i lubianej działaczki społecznej. Nic nie jest proste a liczne tajemnice wychodzą na jaw. Do głosu dochodzą stare zbrodnie. Szacki wszędzie napotyka mur milczenia, ludzie boją się mówić ze względu na legendę o krwi. Ze zbrodnią przenikają się liczne romanse o różnym zabarwieniu erotycznym.

Pięknie jest opisany Sandomierz. Mimo, że nigdy tam nie byłam mogę powiedzieć , że doskonale go poznałam. Poczułam jego klimat i nie powiem chętnie bym skonfrontowała moje wyobrażenia z rzeczywistością. Usiąść razem z Szackim na starówce w jego ulubionej kawiarni.

Miłoszowski jest doskonałym obserwatorem życia małomiasteczkowego, obyczajów w nim panującym. Opisuje też dobrze nam znaną polską rzeczywistość. Nie zapomina też pokazać miejsc w Sandomierzu gdzie nakręcany był Ojciec Matusz. Jednym słowem rewelacja.

Książkę czyta się jednym tchem i mimo, że nie lubię powracać do już przeczytanych książek do tej za jakiś czas na pewno zajrzę. Obecnie Miłoszowski pracuje nad kolejną książką z tego cyklu kryminałów. „Na czerwonej ziemi” Polecam:)

Emilia Mikołajczak

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
5 najskuteczniejszych koreańskich masek w płachcie, ...

Jadąc na urlop, najchętniej spakowałabyś tylko kostium kąpielowy, a do pielęgnacji krem z filtrem. O ile minimalizm w modzie letniej jest ok, o tyle w pielęgnacji ...

Jak dostarczyć organizmowi odpowiednie zapotrzebowanie na ...

Idzie lato, a w raz z nim większość z nas w mniejszym bądź większym stopniu postanowiła zadbać o swoją kondycję fizyczną. Czy pamiętamy, o tym, żewicząc ...

Niezbędnik biwakowicza – Jak przygotować się na ...

Na przestrzeni lat biwakowanie stało się jedną z najpopularniejszych form spędzania czasu na łonie natury. Taka forma odpoczynku coraz częściej wybierana jest nie ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja