Żeby dzieci czytały świat

„Poczytaj ze mną” to niezwykła seria książek Egmontu, która ma na celu przybliżenie dzieciom różnych form i gatunków literackich. Baśń, humor, fantasy, kryminał, reportaż, wierszowana bajka, przygoda… Literatura ma wiele barw. Warto pokazać je dzieciom, by odkryły bogactwo utworów literackich, ich odcieni i kolorów w słowie oraz obrazie. W powstawanie kolejnych książek z cyklu zaangażowani zostali czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy.

Najnowsze książki z serii „Poczytaj ze mną” to idealna pomoc w kształtowaniu gustów literackich i estetycznych u najmłodszych przez kontakt z literaturą najwyższej próby, a także wspieranie umiejętności wyboru ulubionego rodzaju literatury. W ich powstanie zaangażowani zostali czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy, np. Ewa Nowak, Zofia Stanecka, Joanna Rusinek i Adam Pękalski.

W najnowszych propozycjach znalazły się następujące gatunki literackie: bajka, fantasy, kryminał, reportaż. Dodatkowo w każdej książce będzie można poczytać o konkretnym typie literackim napisanym przez autora tekstu. Jest to niezwykła możliwość obcowania z literaturą najwyższej próby, a także wyśmienita zabawa zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Dobra literatura, pięknie zilustrowana, do tego w przystępnej cenie, rozwija w dzieciach wyobraźnię, angażuje emocje a dodatkowo pozwala na wartościowe spędzenie czasu z dzieckiem.

Premierowe tytuły w serii:

Gdy pada deszcz. Przejście 
 • Autor: Zofia Stanecka 
 • Ilustrator: Aleksandra Krzanowska 
 • Cena: 14,99 

Pewnego deszczowego wieczoru w życie Gai wkracza tajemnica. Zwyczajny brunatny kamień i pewna starsza pani sprawiają, że dziewczynka trafia do niezwykłego świata fantastycznych stworzeń. To początek wielkiej przygody... 

Po co komu mamut? 

 • Autor: Agnieszka Frączek 
 • Ilustrator: Joanna Rusinek
 • Cena: 14,99 

Sympatyczny mamut, który całe wieki spędził jako malowidło na ścianie jaskini, postanawia zmienić miejsce zamieszkania i wyruszyć w szeroki świat. Czeka na niego wiele niespodzianek... Ta klasyczna w formie bajka Agnieszki Frączek, pięknie zilustrowana przez Joannę Rusinek, rozbawi do łez i małych, i dużych.

Różowe babeczki

 • Autor: Joanna Jagiełło
 • Ilustrator: Marta Krzywicka
 • Cena: 14,99

W cukierni pani Bajadery doszło do bardzo niepokojących wydarzeń. To sprawa w sam raz dla detektywa Lucjana Zagadki i jego rezolutnej córki Lusi. Odkrycie winnych będzie nie lada wyzwaniem, a w śledztwie ważne okażą się dociekliwość, logiczne myślenie oraz umiejętność dedukcji. Doskonałym dopełnieniem fabuły są zadziorne ilustracje Marty Krzywickiej.

Kot, który zgubił dom

 • Autor: Ewa Nowak
 • Ilustrator: Adam Pękalski
 • Cena: 14,99

Podczas dramatycznej przeprawy z Iraku do Europy pewnej rodzinie ginie ukochany kot. W towarzyszącym podróży zamieszaniu odzyskanie pupila wydaje się niemożliwe. Czy na pewno? Ta poruszająca historia opowiada o wzajemnym przywiązaniu człowieka i zwierzęcia, a także o ludziach dobrej woli, bez których nie byłoby szczęśliwego zakończenia.

Wzruszenia i powagi sytuacji nadają wspaniałe ilustracje wykonane przez Adama Pękalskiego. - Praca nad ilustracjami do książki Kot, który zgubił dom Ewy Nowak była dla mnie doświadczeniem wyjątkowym. Przede wszystkim, rzecz jasna, ze względu na temat: wojna na Bliskim Wschodzie i będący jej rezultatem napływ rzesz uchodźców do Europy, aż wreszcie reakcje Europejczyków na kolejne fale imigrantów. To najpoważniejszy i najbardziej palący problem obecnych czasów – mówi Adam Pękalski, grafik i ilustrator, który od siedmiu lat mieszka w Ankarze, gdzie prowadzi zajęcia z projektowania graficznego i ilustracji na Uniwersytecie Bilkent.

Czytając dziecku Kota, który zgubił dom nie dość, że kształtujemy nawyk wspólnego czytania i przeżywania, to jeszcze potęgujemy emocje a także przybliżamy ważny temat. - Mam nadzieję, że losy Kunkusha, opowiedziane przez Ewę Nowak, przemówią do serc młodych czytelników i zachęcą ich do bycia współczującymi i solidarnymi istotami ludzkimi. Jestem dumny i szczęśliwy, że mogłem do tej książeczki wnieść swój skromny wkład – dodaje autor ilustracji.

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Kwasy w pielęgnacji zimowej - które wybrać i jak ...

Kwasy to temat, który powraca z ogromnym echem jesienią i pozostaje z nami zazwyczaj przez całą zimę. Ta pora roku pozwala odrobinę zaszaleć ze składnikami ...

Pogotowie kosmetyczne - regeneracja skóry zimą

Zima to wyjątkowo trudny okres dla skóry, szczególnie tej wrażliwej, nadreaktywnej, czy suchej. Mróz, zmiany temperatury, wiatr i suche powietrze w pomieszczeniach ...

Wyjątkowe zestawy prezentowe na każdą kieszeń - podaruj ...

Mikołajki tuż tuż, został miesiąc do świąt więc to idealny moment, aby pomyśleć o prezentach na Gwiazdkę. Nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę i w ...

  POPULARNE  
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja
Co zabrałbyś na bezludną wyspę – analiza z ...