Unlimited art space

Od 6 do 12 stycznia 2013 roku w Art Space przy ulicy Płowieckiej 109B w Warszawie oglądać będzie można wystawę “Nieograniczona przestrzeń sztuki”, w ramach której przedstawione zostaną prace wybranych współczesnych polskich artystów. Swoje obrazy i obiekty rzeźbiarskie oraz instalacje pokażą: Ewa Chełmecka, Faustyn Chełmecki, Andrzej Cisowski, Kvetoslava, Tomek Sikorski, Agnieszka Tazbir, Waldemar Umiastowski, Maciej Wilski i Karolina Wodzinowska-Hankała.

Wystawa skupiać będzie w jednej przestrzeni różnorodne środki wyrazu (malarstwo, obiekty rzeźbiarskie, instalacje) oraz różne postawy artystyczne. Wszyscy artyści biorący w niej udział wyróżniają się świeżym i nowoczesnym podejściem do tradycyjnych technik plastycznych. Prace prezentowane na wystawie inspirowane są kulturą masową, postępującą technicyzacją życia, a także kulturą Dalekiego Wschodu. Każdy z artystów, opierając się na swoich przeżyciach i obserwacjach, tworzy dzieła, które stają się subiektywnym odbiciem wewnętrznych odczuć, przeniesionych w świat sztuki, w najbliższej każdemu z nich formie wyrazu. Różnorodność środków wyrazu i odmienne postrzeganie otaczającej rzeczywistości przez każdego artystę sprawiają, że wystawa tworzy zróżnicowaną, ale niezwykle barwną i oryginalną całość.

Prace prezentowane będą w industrialnej przestrzeni całego nowopowstałego budynku przy ul. Płowieckiej 109B w Warszawie. Inwestor przed oddaniem budynku na cele komercyjne postanowił wesprzeć polską sztukę i udostępnić artystom pustą jeszcze przestrzeń. Po wystawie część obiektu zostanie wynajęta, a część pozostanie przestrzenią i pracownią artystyczną „Art Space”.

Artyści obecni na wystawie:

 1. Ewa Chełmecka
  Ewa Chełmecka urodziła się w 1976 roku. W latach 1996-2001 studiowała na wydziale malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk. Artystyczne umiejętności rozwijała pod okiem wielu wybitnych artystów m.in. Jerzego Dudy-Gracza, Wiktora Zina, Franciszka Starowieyskiego. Swoje prace pokazywała dotychczas na pięciu wystawach indywidualnych i licznych wystawach zbiorowych. Prace artystki zawierają liczne odwołania do współczesnego świata, nowoczesnych technologii, a także wszechobecnego konsumpcjonizmu.
 2. Faustyn Chełmecki
  Faustyn Chełmecki urodził się w 1961 roku. Pierwszą wystawę stworzył w grudniu 1980 roku. Poza malarstwem zajmuje się scenografią, projektowaniem ubrań i wnętrz, współpracuje z zespołami muzycznymi, tworzy obrazy malując je na żywo przed dużą publicznością. Przez kilka lat pracował wraz z Maciejem Wilskim. Współtworzył Stowarzyszenie Twórców Kultury Praffdata i Inicjatywę From Pub. Prezentował swoją twórczość podczas wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.
 3. Andrzej Cisowski
  Andrzej Cisowski urodził sie w 1962 roku. W latach 1982 -1987 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z malarstwa uzyskał w pracowni prof. R. Ziemskiego.  Studia kontynuował w Kunstakademie w Dusseldorfie w pracowni  K.Klaphecka i A.R. Pencka. Prezentował swoje prace na ponad czterdziestu wystawach indywidualnych. W Polsce jego prace zobaczyć można było w najbardziej renomowanych galeriach Warszawy, Krakowa, Łodzi, Olsztyna. W Niemczech prace pojawiały się w galeriach Düsseldorfu i Berlina. Brał też udział w prezentacjach zbiorowych, miedzy innymi we Francji, Holandii, Korei, Japonii i USA.
 4. Kvetoslava
  Kvetoslava urodziła się w 1977 roku. Jest artystką o polsko-czeskich korzeniach. W 1996 roku ukończyła liceum plastyczne w Ostravie, a następnie studiowała na Wydziale Malarstwa Europejskiej Akademii Sztuki w Warszawie. Jest również absolwentką Instytutu Sztuki przy Uniwersytecie Zielonogórskim. W swoich pracach łączy fascynacje średniowiecznym sposobem malowania z  nowoczesnymi technikami animacji trójwymiarowej. Dotychczas pokazywała swoje prace na pięciu wystawach indywidualnych, zarówno w Czechach jak i w Polsce.
 5. Tomasz Sikorski
  Tomasz Sikorski urodził się w 1953 roku. Jest artystą intermedialnym. W 1979 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 1979 – 1984 prowadził Pracownię Dziekanka, interdyscyplinarny ośrodek artystyczno-edukacyjny ASP i Akademii Muzycznej w Warszawie. W latach 80. wykładał gościnnie w uczelniach artystycznych w USA. Od roku 1991 wykładowca uczelni w Polsce (m.in. Uniwersytetu Zielonogórskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie). Od roku 2003 jest profesorem w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie prowadzi m.in. pracownię Działań Multimedialnych. Autor około 150 wystaw i pokazów indywidualnych. Brał udział w ponad 120 wystawach i prezentacjach zbiorowych. Wydał książki „Dzieło sztuki jako koan” (2009) i „Graffiti w Polsce 1940-2010” (2011).
 6. Agnieszka Tazbir
  Agnieszka Tazbir urodziła się w 1958 roku. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na wydziale malarstwa. Prace swoje prezentowała na wystawach indywidualnych w Warszawie - 1986, 1987, 1990, 1995, 2001. Brała udział w wystawach zbiorowych w Łodzi, Elblągu, Warszawie - 1987, 2000, 2004 (Stulecie Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych - Zachęta), w wystawie \"Nouvelle Pologne Artistique\" (Perigueux, Paryż - 1990) oraz w 2010 - 2011 w międzynarodowej wystawie pt. \"Oś - Wschód - Zachód\". Jej obrazy znajdują się m.in. w kolekcji Eugene\'a Goluba w Chicago, zbiorach prywatnych w kraju oraz Szwecji, Francji, Niemczech, Belgii, Anglii, USA, Japonii, Kolumbii, Australii i we Włoszech.
 7. Waldemar Umiastowski
  Waldemar Umiastowski urodził się w 1953 roku. W latach 1976-1981 studiował malarstwo i litografię na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i Holandii. Brał udział w ponad czterdziestu wystawach zbiorowych w Polsce, USA, Francji, Holandii, Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Hiszpanii i Anglii.
 8. Maciej Wilski
  Maciej Wilski urodził się w 1956 roku. W latach 1979 - 1984 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1984 r. otrzymał z wynikiem bardzo dobrym i wyróżnieniem tytuł magistra sztuki. Pierwsza wystawa, w której brał udział odbyła się 1983 r., pierwsza indywidualna miała miejsce w Galerii Dziekanka w 1984 roku.
 9. Karolina Wodzinowska-Hankała
  Karolina Wodzinowska-Hankała urodziła się w 1975 roku. Studia ukończyła na wydziale Grafiki i Malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Dyplom z malarstwa obroniła pod kierunkiem prof. Andrzeja Sadowskiego, z aneksem u prof. Juliana Pałki z ilustracji do własnych form literackich. Od 2001 roku jest członkiem ZPAP (Związek Polskich Artystów Plastyków). Od 1988r. pokazuje swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Niezbędnik narciarza

Wybierasz się na narty? To świetnie – spędzisz aktywnie kilka dni, zrelaksujesz się, naładujesz baterie. Do takiego wyjazdu musisz się dobrze przygotować. ...

Gotowa na sylwestra

Za chwilę powitamy nowy, 2020 rok! Jeszcze czas, choć coraz go mniej. Spokojnie, zdążysz! Dzięki kilku prostym zabiegom pielęgnacyjnym w sylwestrową noc poczujesz ...

Czarny bez i cynk - bezcenne dla zdrowia twojej rodziny

Czarny bez to jedna z najstarszych roślin leczniczych. Od wieków kwiaty i owoce czarnego bzu wykorzystuje się przy przeziębieniach, gorączce, zapaleniu krtani i ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja