Unlimited art space

Od 6 do 12 stycznia 2013 roku w Art Space przy ulicy Płowieckiej 109B w Warszawie oglądać będzie można wystawę “Nieograniczona przestrzeń sztuki”, w ramach której przedstawione zostaną prace wybranych współczesnych polskich artystów. Swoje obrazy i obiekty rzeźbiarskie oraz instalacje pokażą: Ewa Chełmecka, Faustyn Chełmecki, Andrzej Cisowski, Kvetoslava, Tomek Sikorski, Agnieszka Tazbir, Waldemar Umiastowski, Maciej Wilski i Karolina Wodzinowska-Hankała.

Wystawa skupiać będzie w jednej przestrzeni różnorodne środki wyrazu (malarstwo, obiekty rzeźbiarskie, instalacje) oraz różne postawy artystyczne. Wszyscy artyści biorący w niej udział wyróżniają się świeżym i nowoczesnym podejściem do tradycyjnych technik plastycznych. Prace prezentowane na wystawie inspirowane są kulturą masową, postępującą technicyzacją życia, a także kulturą Dalekiego Wschodu. Każdy z artystów, opierając się na swoich przeżyciach i obserwacjach, tworzy dzieła, które stają się subiektywnym odbiciem wewnętrznych odczuć, przeniesionych w świat sztuki, w najbliższej każdemu z nich formie wyrazu. Różnorodność środków wyrazu i odmienne postrzeganie otaczającej rzeczywistości przez każdego artystę sprawiają, że wystawa tworzy zróżnicowaną, ale niezwykle barwną i oryginalną całość.

Prace prezentowane będą w industrialnej przestrzeni całego nowopowstałego budynku przy ul. Płowieckiej 109B w Warszawie. Inwestor przed oddaniem budynku na cele komercyjne postanowił wesprzeć polską sztukę i udostępnić artystom pustą jeszcze przestrzeń. Po wystawie część obiektu zostanie wynajęta, a część pozostanie przestrzenią i pracownią artystyczną „Art Space”.

Artyści obecni na wystawie:

 1. Ewa Chełmecka
  Ewa Chełmecka urodziła się w 1976 roku. W latach 1996-2001 studiowała na wydziale malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk. Artystyczne umiejętności rozwijała pod okiem wielu wybitnych artystów m.in. Jerzego Dudy-Gracza, Wiktora Zina, Franciszka Starowieyskiego. Swoje prace pokazywała dotychczas na pięciu wystawach indywidualnych i licznych wystawach zbiorowych. Prace artystki zawierają liczne odwołania do współczesnego świata, nowoczesnych technologii, a także wszechobecnego konsumpcjonizmu.
 2. Faustyn Chełmecki
  Faustyn Chełmecki urodził się w 1961 roku. Pierwszą wystawę stworzył w grudniu 1980 roku. Poza malarstwem zajmuje się scenografią, projektowaniem ubrań i wnętrz, współpracuje z zespołami muzycznymi, tworzy obrazy malując je na żywo przed dużą publicznością. Przez kilka lat pracował wraz z Maciejem Wilskim. Współtworzył Stowarzyszenie Twórców Kultury Praffdata i Inicjatywę From Pub. Prezentował swoją twórczość podczas wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.
 3. Andrzej Cisowski
  Andrzej Cisowski urodził sie w 1962 roku. W latach 1982 -1987 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z malarstwa uzyskał w pracowni prof. R. Ziemskiego.  Studia kontynuował w Kunstakademie w Dusseldorfie w pracowni  K.Klaphecka i A.R. Pencka. Prezentował swoje prace na ponad czterdziestu wystawach indywidualnych. W Polsce jego prace zobaczyć można było w najbardziej renomowanych galeriach Warszawy, Krakowa, Łodzi, Olsztyna. W Niemczech prace pojawiały się w galeriach Düsseldorfu i Berlina. Brał też udział w prezentacjach zbiorowych, miedzy innymi we Francji, Holandii, Korei, Japonii i USA.
 4. Kvetoslava
  Kvetoslava urodziła się w 1977 roku. Jest artystką o polsko-czeskich korzeniach. W 1996 roku ukończyła liceum plastyczne w Ostravie, a następnie studiowała na Wydziale Malarstwa Europejskiej Akademii Sztuki w Warszawie. Jest również absolwentką Instytutu Sztuki przy Uniwersytecie Zielonogórskim. W swoich pracach łączy fascynacje średniowiecznym sposobem malowania z  nowoczesnymi technikami animacji trójwymiarowej. Dotychczas pokazywała swoje prace na pięciu wystawach indywidualnych, zarówno w Czechach jak i w Polsce.
 5. Tomasz Sikorski
  Tomasz Sikorski urodził się w 1953 roku. Jest artystą intermedialnym. W 1979 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 1979 – 1984 prowadził Pracownię Dziekanka, interdyscyplinarny ośrodek artystyczno-edukacyjny ASP i Akademii Muzycznej w Warszawie. W latach 80. wykładał gościnnie w uczelniach artystycznych w USA. Od roku 1991 wykładowca uczelni w Polsce (m.in. Uniwersytetu Zielonogórskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie). Od roku 2003 jest profesorem w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie prowadzi m.in. pracownię Działań Multimedialnych. Autor około 150 wystaw i pokazów indywidualnych. Brał udział w ponad 120 wystawach i prezentacjach zbiorowych. Wydał książki „Dzieło sztuki jako koan” (2009) i „Graffiti w Polsce 1940-2010” (2011).
 6. Agnieszka Tazbir
  Agnieszka Tazbir urodziła się w 1958 roku. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na wydziale malarstwa. Prace swoje prezentowała na wystawach indywidualnych w Warszawie - 1986, 1987, 1990, 1995, 2001. Brała udział w wystawach zbiorowych w Łodzi, Elblągu, Warszawie - 1987, 2000, 2004 (Stulecie Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych - Zachęta), w wystawie \"Nouvelle Pologne Artistique\" (Perigueux, Paryż - 1990) oraz w 2010 - 2011 w międzynarodowej wystawie pt. \"Oś - Wschód - Zachód\". Jej obrazy znajdują się m.in. w kolekcji Eugene\'a Goluba w Chicago, zbiorach prywatnych w kraju oraz Szwecji, Francji, Niemczech, Belgii, Anglii, USA, Japonii, Kolumbii, Australii i we Włoszech.
 7. Waldemar Umiastowski
  Waldemar Umiastowski urodził się w 1953 roku. W latach 1976-1981 studiował malarstwo i litografię na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i Holandii. Brał udział w ponad czterdziestu wystawach zbiorowych w Polsce, USA, Francji, Holandii, Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Hiszpanii i Anglii.
 8. Maciej Wilski
  Maciej Wilski urodził się w 1956 roku. W latach 1979 - 1984 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1984 r. otrzymał z wynikiem bardzo dobrym i wyróżnieniem tytuł magistra sztuki. Pierwsza wystawa, w której brał udział odbyła się 1983 r., pierwsza indywidualna miała miejsce w Galerii Dziekanka w 1984 roku.
 9. Karolina Wodzinowska-Hankała
  Karolina Wodzinowska-Hankała urodziła się w 1975 roku. Studia ukończyła na wydziale Grafiki i Malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Dyplom z malarstwa obroniła pod kierunkiem prof. Andrzeja Sadowskiego, z aneksem u prof. Juliana Pałki z ilustracji do własnych form literackich. Od 2001 roku jest członkiem ZPAP (Związek Polskich Artystów Plastyków). Od 1988r. pokazuje swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Czarny bez i cynk - bezcenne dla zdrowia twojej rodziny

Czarny bez to jedna z najstarszych roślin leczniczych. Od wieków kwiaty i owoce czarnego bzu wykorzystuje się przy przeziębieniach, gorączce, zapaleniu krtani i ...

5 najskuteczniejszych koreańskich masek w płachcie, ...

Jadąc na urlop, najchętniej spakowałabyś tylko kostium kąpielowy, a do pielęgnacji krem z filtrem. O ile minimalizm w modzie letniej jest ok, o tyle w pielęgnacji ...

Jak dostarczyć organizmowi odpowiednie zapotrzebowanie na ...

Idzie lato, a w raz z nim większość z nas w mniejszym bądź większym stopniu postanowiła zadbać o swoją kondycję fizyczną. Czy pamiętamy, o tym, żewicząc ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja