Światowy Dzień Mycia Rąk jeszcze jedną okazją do budowania dobrych nawyków.

Rok 2020 z pewnością zapisze się w historii jako czas ważnych zmian i trudnych decyzji.W wątpliwość zostały poddane nasze plany, a wiele działań wiązało sięz brakiem pewności i … kolejnymi wątpliwościami. Tym, co pewne i niepodważalne, stała się troska o siebie i swoich najbliższych, a częste mycie rąk  na stałe wpisało się w napięty harmonogram dnia. O tym, jak ważne są właściwe nawyki w tym zakresie opowiada Aleksandra Radomska, komiczka i autorka bloga Mam Wątpliwość, która została ambasadorką najnowszej kampanii marki Carex.

Przynajmniej 30 sekund, z wykorzystaniem ciepłej wody i mydła, po każdym wyjściuz toalety, przed jedzeniem, po kontakcie ze zwierzęciem lub chorą osobą i po powrocie do domuz przestrzeni publicznej – te zasady właściwego mycia rąk wszyscy już znamy.  W dobie koronawirusa  słyszymy je po wielokroć i niemal z każdej strony. I nie ma w tym nic dziwnego, bo odpowiednia higiena dłoni powinna być absolutnie naszym najważniejszym nawykiem, niezależnie od trwającej pandemii.

Marka Carex edukuje Polaków w tym zakresie od lat, podkreślając, że samo mycie rąk nie wystarczy-ważna jest odpowiednia technika i czas. Tym razem postanowiła zrobić to w nietypowy sposóbi zaprosiła do współpracy znaną influencerkę, autorkę bloga i książki Mam Wątpliwość, która w typowy dla siebie, humorystyczny sposób przybliży nam wszystkie najważniejsze zasady poprawnego mycia rąk, a wszystko w formie krótkich filmików, okraszonych dużą dawką dystansu i dobrego poczucia humoru. Pierwsze video zostało wyemitowane 15 października – dokładnie w Światowy dzień Mycia Rąk, kolejne będą pojawiać się już w najbliższych tygodniach. Wybór tej daty nie jest przypadkowy, chociaż – jak podkreśla Carex – święto mycia rąk powinniśmy celebrować codziennie.

Poznaj produkty Carex, które doskonale sprawdzą się podczas codziennego mycia rąk:

 • Antybakteryjne mydło w płynie Carex Original
  Wspiera naturalną barierę ochronną Twojej skóry, zapobiegając rozprzestrzenianiu się bakterii. Zawiera kwas mlekowy - naturalny składnik antybakteryjny, który łagodnie obniża pH skóry, przez co stwarza niekorzystne środowisko do rozwoju bakterii. Specjalnie dobrane, delikatne składniki myjące skutecznie zadbają o codzienną higienę Twoich rąk, a dzięki składnikom pielęgnacyjnym mydło Carex dba o skórę dłoni wszystkich członków rodziny.  Dermatologicznie potwierdzona delikatność.

 • Antybakteryjne mydło w płynie Carex Sensitive nie zawierające barwników
  Wspiera naturalną barierę ochronną Twojej skóry, zapobiegając rozprzestrzenianiu się bakterii. Zawiera kwas mlekowy - naturalny składnik antybakteryjny, który łagodnie obniża pH skóry, przez co stwarza niekorzystne środowisko do rozwoju bakterii. Specjalnie dobrane, delikatne składniki myjące skutecznie zadbają o codzienną higienę Twoich rąk, a dzięki składnikom pielęgnacyjnym mydło Carex dba o skórę dłoni wszystkich członków rodziny. Dermatologicznie potwierdzona delikatność.

 • Antybakteryjne mydło w płynie Moisture Plus o kremowej konsystencji
  Wspiera naturalną barierę ochronną Twojej skóry, zapobiegając rozprzestrzenianiu się bakterii. Zawiera kwas mlekowy - naturalny składnik antybakteryjny, który łagodnie obniża pH skóry, przez co stwarza niekorzystne środowisko do rozwoju bakterii. Specjalnie dobrane, delikatne składniki myjące skutecznie zadbają o codzienną higienę Twoich rąk,a dzięki zawartości gliceryny i witaminy E  sprawi, że Twoje dłonie będą odpowiednio nawilżone i higienicznie czyste. Dermatologicznie potwierdzona delikatność.

 • Antybakteryjne mydło w płynie Carex Strawberry Laces o słodkim zapachu żelków truskawkowych zmieni zwykłe mycie rąk, w zabawę, którą pokocha cała rodzina
  Wspiera naturalną barierę ochronną Twojej skóry, zapobiegając rozprzestrzenianiu się bakterii. Zawiera kwas mlekowy - naturalny składnik antybakteryjny, który łagodnie obniża pH skóry, przez co stwarza niekorzystne środowisko do rozwoju bakterii. Specjalnie dobrane, delikatne składniki myjące skutecznie zadbają o codzienną higienę Twoich rąk, a dzięki składnikom pielęgnacyjnym mydło Carex dba o skórę dłoni wszystkich członków rodziny.  Dermatologicznie potwierdzona delikatność.

Rekomendowana cena detaliczna produktów: 6,99 PLN

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Tego lata zwróć szczególną uwagę na dermoochronę

Twoja skóra jest blada i zmęczona? Nic dziwnego. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach daje się we znaki. Postaw na specjalistyczną dermoochronę i korzystaj z ...

Co sprawia, że zarówno natura, jak i nasza cera wygląda ...

Majówka kojarzy nam się z odpoczynkiem i wyjazdami. W tym roku niestety musimy spędzić ją nieco inaczej. Chcąc zapewnić sobie chociaż namiastkę natury i ...

Profilaktyka w czasach koronawirusa

Najskuteczniejszy wróg wirusów i bakterii to tradycyjne mydło. Gdy akurat nie masz go pod ręka, sięgnij po spray antybakteryjny. Najlepiej noś go zawsze przy ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja