Stereophonics - “Graffiti On The Train” - Recenzja

„Podróż za jeden uśmiech” Pociąg, który mknie w stronę rocka, z każdą kolejną stacją dostarcza ciekawszych brzmień, melodyjnych nut i niepokojących dźwięków ukrytych w przedziałach… „Graffiti On The Train” najnowsze dzieło Stereophonics.

Tak samo jak tytułowe graffiti namalowane przyozdabia pociąg, tak poszczególne kompozycje nadają kształtów i barw, emocjom towarzyszącym w trakcie muzycznej podróży.

Okraszone wrażliwością i utrzymane w rockowym klimacie kawałki, momentami ocierające się o blues, połączone z intrygującym wokalem Kelly'ego Jonesa, refleksyjną treścią tekstów i instrumentami smyczkowymi, zapewniają dawkę przyjemnych doznań. Całość robi niezwykłe wrażenie i niekiedy aż chwyta za serce (historia miłosna „Indian Summer”).

Muzyka potęguje nastrój (np. ballada „Violins & Tambourines”), słowa wwiercają się w mózg (tytułowe „Graffiti on the train”) i tym samym utwory nie chcą wyjść z głowy (np. singiel „In a moment”).

Krążek nie zaskakuje, emanuje pewnego rodzaju spokojem, wpisuje się bowiem w utarty, znany już schemat dźwiękowy i z pewnością nie będzie przedmiotem muzycznej rewolucji, co jednak nie zmienia faktu, że album jest naprawdę dobry.

Podróż ze Stereophonics potrafi narysować uśmiech na twarzy słuchacza i zachęcić do dalszego zatracania się w leniwych brzmieniach, których dostarcza „pociąg z graffiti”.

Utwory na płycie:

  1. We Share The Same Sun
  2. Graffiti On The Train
  3. Indian Summer
  4. Take Me
  5. Catacomb
  6. Roll The Dice
  7. Violins & Tambourines
  8. Been Caught Cheating
  9. In A Moment
  10. No-One's Perfect

Aneta Wieczorek

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Pielęgnacja zaczyna się od kąpieli

Pierwszą czynnością pielęgnacyjną w naszym życiu jest kąpiel. Począwszy od tej, pełnej symboliki, oczyszczającej, tuż po narodzinach, aż po codzienny rytuał ...

Pięć sposobów na skórę naczynkową

Skóra naczynkowa to problem wielu kobiet. Na ich powstanie wpływa wiele czynników – estrogeny, menopauza, fototyp skóry i inne, ale niezależnie od powodu ich ...

Jak poprawić kondycję skóry?

Jeśli usilnie staramy się zapobiec przebarwieniom, nawrotom zmian trądzikowych czy wreszcie pojawianiu się zmarszczek, polegając jedynie na podstawowej pielęgnacji ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja