Stereophonics - “Graffiti On The Train” - Recenzja

„Podróż za jeden uśmiech” Pociąg, który mknie w stronę rocka, z każdą kolejną stacją dostarcza ciekawszych brzmień, melodyjnych nut i niepokojących dźwięków ukrytych w przedziałach… „Graffiti On The Train” najnowsze dzieło Stereophonics.

Tak samo jak tytułowe graffiti namalowane przyozdabia pociąg, tak poszczególne kompozycje nadają kształtów i barw, emocjom towarzyszącym w trakcie muzycznej podróży.

Okraszone wrażliwością i utrzymane w rockowym klimacie kawałki, momentami ocierające się o blues, połączone z intrygującym wokalem Kelly'ego Jonesa, refleksyjną treścią tekstów i instrumentami smyczkowymi, zapewniają dawkę przyjemnych doznań. Całość robi niezwykłe wrażenie i niekiedy aż chwyta za serce (historia miłosna „Indian Summer”).

Muzyka potęguje nastrój (np. ballada „Violins & Tambourines”), słowa wwiercają się w mózg (tytułowe „Graffiti on the train”) i tym samym utwory nie chcą wyjść z głowy (np. singiel „In a moment”).

Krążek nie zaskakuje, emanuje pewnego rodzaju spokojem, wpisuje się bowiem w utarty, znany już schemat dźwiękowy i z pewnością nie będzie przedmiotem muzycznej rewolucji, co jednak nie zmienia faktu, że album jest naprawdę dobry.

Podróż ze Stereophonics potrafi narysować uśmiech na twarzy słuchacza i zachęcić do dalszego zatracania się w leniwych brzmieniach, których dostarcza „pociąg z graffiti”.

Utwory na płycie:

  1. We Share The Same Sun
  2. Graffiti On The Train
  3. Indian Summer
  4. Take Me
  5. Catacomb
  6. Roll The Dice
  7. Violins & Tambourines
  8. Been Caught Cheating
  9. In A Moment
  10. No-One's Perfect

Aneta Wieczorek

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Niezbędnik narciarza

Wybierasz się na narty? To świetnie – spędzisz aktywnie kilka dni, zrelaksujesz się, naładujesz baterie. Do takiego wyjazdu musisz się dobrze przygotować. ...

Gotowa na sylwestra

Za chwilę powitamy nowy, 2020 rok! Jeszcze czas, choć coraz go mniej. Spokojnie, zdążysz! Dzięki kilku prostym zabiegom pielęgnacyjnym w sylwestrową noc poczujesz ...

Czarny bez i cynk - bezcenne dla zdrowia twojej rodziny

Czarny bez to jedna z najstarszych roślin leczniczych. Od wieków kwiaty i owoce czarnego bzu wykorzystuje się przy przeziębieniach, gorączce, zapaleniu krtani i ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja