Stereophonics - “Graffiti On The Train” - Recenzja

„Podróż za jeden uśmiech” Pociąg, który mknie w stronę rocka, z każdą kolejną stacją dostarcza ciekawszych brzmień, melodyjnych nut i niepokojących dźwięków ukrytych w przedziałach… „Graffiti On The Train” najnowsze dzieło Stereophonics.

Tak samo jak tytułowe graffiti namalowane przyozdabia pociąg, tak poszczególne kompozycje nadają kształtów i barw, emocjom towarzyszącym w trakcie muzycznej podróży.

Okraszone wrażliwością i utrzymane w rockowym klimacie kawałki, momentami ocierające się o blues, połączone z intrygującym wokalem Kelly'ego Jonesa, refleksyjną treścią tekstów i instrumentami smyczkowymi, zapewniają dawkę przyjemnych doznań. Całość robi niezwykłe wrażenie i niekiedy aż chwyta za serce (historia miłosna „Indian Summer”).

Muzyka potęguje nastrój (np. ballada „Violins & Tambourines”), słowa wwiercają się w mózg (tytułowe „Graffiti on the train”) i tym samym utwory nie chcą wyjść z głowy (np. singiel „In a moment”).

Krążek nie zaskakuje, emanuje pewnego rodzaju spokojem, wpisuje się bowiem w utarty, znany już schemat dźwiękowy i z pewnością nie będzie przedmiotem muzycznej rewolucji, co jednak nie zmienia faktu, że album jest naprawdę dobry.

Podróż ze Stereophonics potrafi narysować uśmiech na twarzy słuchacza i zachęcić do dalszego zatracania się w leniwych brzmieniach, których dostarcza „pociąg z graffiti”.

Utwory na płycie:

  1. We Share The Same Sun
  2. Graffiti On The Train
  3. Indian Summer
  4. Take Me
  5. Catacomb
  6. Roll The Dice
  7. Violins & Tambourines
  8. Been Caught Cheating
  9. In A Moment
  10. No-One's Perfect

Aneta Wieczorek

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Pierwszy raz w gabinecie? Czas na mezoterapię!

Jeszcze kilkanaście lat temu medycyna estetyczna kojarzona była z możliwościami zarezerwowanymi dla ludzi bogatszych. Dziś jej osiągnięcia znajdują się w ...

Atopowe zapalenie skóry – te fakty musisz znać!

Atopowe zapalenie skóry to jedna z najczęściej rozpoznawalnych chorób skóry, mimo to wciąż powszechnie funkcjonuje wiele mitów, które należy obalić. Jedno ...

Nie bój się retinolu!

O jego zaletach możemy opowiadać bez końca! Stosowany w kosmetykach potrafi przynosić znakomite efekty! Jednak do kuracji z retinolem należy się właściwie ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja