Starość musi poczekać - rewolucyjna technologia operowania presbiopii dostępna w klinikach Optegra

Starczowzroczność (prezbiopia), potocznie nazywana problem „zbyt krótkiej ręki” to nie choroba, a efekt naturalnego procesu starzenia się organizmu. Dotknie każdego po 40 roku życia, co oznacza, że obecnie jest to problem prawie 20 milionów Polaków. Dotychczas osoby dotknięte tym problemem nie miały szans dobrego widzenia bez używania okularów do czytania.

 • Starzenie wzroku
  Z wiekiem, oko podobnie jak inne organy ulega starzeniu. Naturalny i praktycznie niezauważalny proces utraty akomodacji soczewki zwykle ujawnia się pomiędzy 42. a 44. rokiem życia i dotyczy każdego. Poprzez to, że soczewka oka staje się coraz twardsza i mniej elastyczna, widzenie przedmiotów z bliska pogarsza się, przed czym nie jesteśmy w stanie się uchronić. Jak najłatwiej rozpoznać starczowzroczność? Powszechny objaw starczowzroczności to „zespół za krótkiej ręki”. Z upływem lat pogarsza się widzenie z bliska przez co aby widzieć wyraźnie potrzebujemy coraz dłuższych rąk.

  Pojawiająca się z wiekiem dalekowzroczność dotyczy praktycznie 100% osób w wieku powyżej 40 lat. Starczowzroczność dotyka osoby niezależnie od innych wad wzroku takich jak krótko- czy dalekowzroczność albo astygmatyzm. Dotyczy również osób, u których wcześniej nie występowały problemy ze wzrokiem.

 • Marzenia o dobrym wzroku…
  Dotychczas nie istniało praktycznie żadne rozwiązanie pozwalające osobom dotkniętym starczowzrocznością na czytanie bez okularów. Czy starczowzroczność można odwrócić?

  Przywrócenie naturalnej akomodacji oka nie jest w żaden sposób możliwe. Dotychczas istniały wyłącznie metody protezowania wzroku: okulary do czytania lub progresywne albo wieloogniskowe soczewki kontaktowe. Pomimo dynamicznego rozwoju, nowoczesna okulistyka nie oferowała praktycznie rozwiązań pozwalających na pozbycie się okularów do czytania po czterdziestce. Życie bez okularów w wieku powyżej 45 lat pozostawało w sferze marzeń…

 • Rewolucja na naszych oczach!
  Międzynarodowa sieć klinik okulistycznych Optegra, lider zabiegów korekcji wzroku, prowadząca 9 klinik okulistycznych w Polsce wprowadziła do oferty mało inwazyjne, dostępne i skuteczne zabiegi laserowej korekcji starczowzroczności Clearvu™.

  Zabieg Clearvu™ polega na laserowym modelowaniu rogówki w celu wytworzenia stref widzenia na odległość, z bliska oraz na tzw. „odległości pośrednie”. W trakcie procedury Clearvu™ obejmującej zabieg laserowej korekcji wzroku Presbyond, widzenie w oku dominującym korygowane jest do widzenia neutralnego, a w oku niedominującym do widzenia z bliska, dzięki czemu uzyskuje się dobre widzenie obuoczne na wszystkie odległości.

 • Spełnione marzenie.
  Zabiegi Clearvu™ dedykowane są osobom po 40 roku życia, które wiodą aktywne życie, czują się wiecznie młode i nie wyobrażają sobie funkcjonowania na co dzień w okularach.

  Zabiegi Clearvu™ wykonywane są w całej Polsce w 7 z 9 klinik Optegra: w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Szczecinie, Łodzi, Rzeszowie.
Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Tego lata zwróć szczególną uwagę na dermoochronę

Twoja skóra jest blada i zmęczona? Nic dziwnego. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach daje się we znaki. Postaw na specjalistyczną dermoochronę i korzystaj z ...

Co sprawia, że zarówno natura, jak i nasza cera wygląda ...

Majówka kojarzy nam się z odpoczynkiem i wyjazdami. W tym roku niestety musimy spędzić ją nieco inaczej. Chcąc zapewnić sobie chociaż namiastkę natury i ...

Profilaktyka w czasach koronawirusa

Najskuteczniejszy wróg wirusów i bakterii to tradycyjne mydło. Gdy akurat nie masz go pod ręka, sięgnij po spray antybakteryjny. Najlepiej noś go zawsze przy ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja