Saga Zmierzch: Przed świtem, cz.2 - Recenzja

I tak oto doczekaliśmy końca...

Jako fanka sagi "Zmierzch" z pewną dozą smutku żegnam się z bohaterami filmowej adaptacji, ale mogę spać spokojnie, bo wszyscy bohaterowie żyją długo i szczęśliwie.

Ba, długo to małe powiedziane, przed sobą mają przecież całą wieczność.

Odkąd gospodyni domowa, Stephanie Meyer, zdecydowała się na opublikowanie swoich wampirzych opowieści, które, podobno, powstały w Jej marzeniach sennych, świat podzielił się na dwa obozy: drużynę - Kocham sagę "Zmierzch" i drużynę - Nienawidzę wszystkiego co dotyczy sagi "Zmierzch". I bez względu na to, w której drużynie jesteście, mass media dopilnowały, żebyście wiedzieli, chociaż z grubsza, o co w tym wszystkim chodzi.

A dla tych, którzy nadal nie wiedzą: chodzi o miłość między, pozornie zwyczajną nastolatką, Bellą Swan i młodym wampirem Edwardem Cullenem. A skoro chodzi o miłość, to wszystkie chwyty, jak wiadomo, są dozwolone.

Film rozpoczyna się jak Bella budzi się po transformacji. Jest teraz niezwykle silną, nowo-narodzoną wampirzycą i jako taka, próbuje się przystosować do nowego życia, do życia nieśmiertelnej. Wszystko jest piękne, córeczka Belli i Edwarda rośnie w zastraszająco nienaturalnym tempie, ale trudno tu o normalność, skoro jest w połowie człowiekiem, w połowie wampirem.

Mała Reneesme, z komputerowo wygenerowaną twarzą, staje się centrum wszechświata dla Jakuba (wilki tak mają), a Volturi, dowiedziawszy się o podejrzanym dziecku spieszą z odległej Italli, żeby Cullenów ukarać. To o wątkach z grubsza.

Ponieważ w adaptacji jest kilka zwrotów, których nie ma w książce, nie chcę zdradzać wszystkiego i psuć przyjemności oglądania, a ogląda się z zapartym tchem.

Drogie fanki i fani sagi, to zdecydowanie najlepszy film w całym cyklu. Drodzy hejterzy sagi, czasami na świat warto spojrzeć z przymrużeniem oka. Drodzy wszyscy, którzy po prostu lubicie być zorientowani, po zgarnięciu ponad 3 miliardów dolarów na całym świecie, filmy na podstawie sagi "Zmierzch" (w sumie 5) okazały się jedną z najbardziej udanych, zaraz po "Harrym Potterze" , franczyz filmowych wszechczasów.

Magdalena Milhoux
(ladylhoux.blogspot.com)

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Tego lata zwróć szczególną uwagę na dermoochronę

Twoja skóra jest blada i zmęczona? Nic dziwnego. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach daje się we znaki. Postaw na specjalistyczną dermoochronę i korzystaj z ...

Co sprawia, że zarówno natura, jak i nasza cera wygląda ...

Majówka kojarzy nam się z odpoczynkiem i wyjazdami. W tym roku niestety musimy spędzić ją nieco inaczej. Chcąc zapewnić sobie chociaż namiastkę natury i ...

Profilaktyka w czasach koronawirusa

Najskuteczniejszy wróg wirusów i bakterii to tradycyjne mydło. Gdy akurat nie masz go pod ręka, sięgnij po spray antybakteryjny. Najlepiej noś go zawsze przy ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja