Przypadki 40-latki - Recenzja

Przypadki 40-latki to to szczere, szalone i mądre obserwacje o tym wyjątkowym czasie w życiu kobiety, kiedy jest atrakcyjna, ale przestaje już być "laską". Zaczyna się etap "Dawniej". To stan ciała i umysłu, w którym szalone lata ma za sobą, ale nie weszła jeszcze na terytorium uderzeń gorąca. Od mody po przyjaźnie, piękno, postrzeganie własnego ciała, seks i poszukiwanie partera, po macierzyństwo i opiekę nad rodzicami. Stephanie Dolgoff odkrywa pozytywne strony bycia starszą niż lat dwadzieścia kilka. Ta szalenie zabawana i inspirująca ksiązka udowadnia, że kiedy pozwolisz sobie śmiać się z tego, co odchodzi, życie staje się bogatsze, radośniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Autor: Dolgoff Stephanie
Wydawnictwo: Mirador

Wybrane recenzje

"Przypadki 40-latki” napisane przez Stephanie Dolgoff, to bestsellerowe rozważania o tym co się dzieję w życiu kobiety kiedy nadal jest atrakcyjna ale już nie jest "laską". Autorka w sposób szalony a czasem nawet prześmiewczy przedstawia wcześniejsze etapy swojego życia. Mówiąc jaśniej… wcześniej… nie był potrzebny mi makijaż, dawniej co dzień nosiłam spódniczki mini, dawniej na mój widok facetom miękły kolana. A teraz... cóż już nie jest tak jak kiedyś, bez makijażu ani rusz a siebie w wersji mini mogę pooglądać tylko na zdjęciach.

Życie z dnia na dzień się zmienia i już nie wróci to co było kiedyś. Stephanie Dolgoff opisuje również poważniejsze strony życia. Przechodzi przez: relacje z partnerem, sposób postrzegania swojej kobiecości, macierzyństwo czy też opiekę nad swoimi schorownymi rodzicami.

Autorka uczy nas czytelniczki jak śmieć się z samej siebie i ze swoich niedoskonałości. Mówi jak odnaleść się w "nowym ciele" po przekroczeniu umownej granicy 40 lat i nie popaść w depresję a wręcz przeciwnie coraz bardziej cieszyć się życiem i każdym nowym dniem. Autorka pokazuje nam jak nie poddać się presji operacji plastycznych, kuracji botoksem i innych wynalazków, a wręcz przeciwnie śmiać się z każdej nowo zauważonej zmarszczki czy pojawiającego sie cellulitu i pierwszych siwych włosów.

Moim zdaniem jest to idealna książka dla każdej kobiety, nie koniecznie po 40-stce. Każda z nas w życiu codzinnnym boryka się ze swoimi kompleksami i niedoskonałościami. Kążda czasem wstaje rano i patrząc w lustro ma w głowie myśl "co za stwór". Ta lektura potrafi nie tylko podnieść na duchu, ale również w sposób prosty a zarazem dobitny tłumaczy jak przestać się przejmować tak błahymi problemami.

Potraktowałabym ją jako świetny poradnik, ponieważ jest napisana przez kobietę dla kobiet. Dodatkowym atutem jest jej prosta forma i lekka treść, czyta sie ją wyjątkowo przyjemnie i szybko.

Monika Halarewicz

"Przypadki 40 latki" to książka autorstwa Stephani Dolgoff, która obserwuje procesy zachodzące w naszej głowie po przekroczeniu 40 lat. Określa ten wiek mianem DAWNIEJ, który jest swoistym mostem między Super Laską (bo szalone lata autorka ma już za sobą), a wiekiem starszej Pani. Przygląda się tym zmianom przez szkło powiększające. Wg jej teorii taka postawa ma duże znaczenie, bo to w jaki sposób przejdzie przez lata Dawniej i to co sobie uzmysłowi, z czego zda sobie sprawę - będzie podstawą tego jak i gdzie wyląduje. W zabawny sposób analizuje wszystko… od garderoby, którą w jakiś sposób musi zmienić (bo niestety nie wszystko już pasuje), przez metabolizm który się buntuje, spotkania z przyjaciółmi, jak również podejście do seksu małżeńskiego.

Sposób podejścia do tych tematów nie jest jakimś użalaniem się nad sobą z jakim mamy często do czynienia rozmawiając z kobietami z kategorii Dawniej. Wręcz przeciwnie Stephani Dolgoff odkrywa pozytywy bycia w tym wieku. Punkt widzenia autorki przenosi mnie w czasie - do chwili nie tak zapewne odległej, w końcu czas szybko płynie i lada moment ja będę w magicznym wieku Dawniej.

Lektura ta daje możliwość przygotowania się do tego i w przeciwieństwie do tego w co każą nam młodszym wierzyć stawanie się starszą oznacza stawianie się lepszą.

Basia Niedźwiedzka

Książka jest bardzo przyjemna w odbiorze, momentami bardzo zabawna, są też chwile kiedy skłania do refleksji. Prezentuje sfery życia z którymi większość kobiet miała, ma lub będzie mieć styczność w czasie swojego życia. Główna bohaterka uświadomiła mi jak być może kiedyś będzie wyglądał mój świat. Poświęcenie rodzinie, brak czasu dla siebie celem oddania najbliższym. Ważne by jednak znaleźć choć chwilę dla siebie, choć wygospodarowanie tego czasu może być trudne. Książka "idzie w ruch" wśród znajomych, bo warta jest tego by nie siedziała na półce. Kiedyś kiedy wróci z pewnością do niej jeszcze zajrzę. Na prawdę mi się podobała.

Anna Golonka
Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Wyglądaj jak milion dolarów! Czyli beauty-porady dla ...

Nowy rok dał nam nowe szanse, wiele z nas chciało zacząć go jak najlepiej. To doskonały moment na realizację postanowień! Przyznajcie same – od jakiego czasu ...

Smog niszczy Twoją skórę! Zobacz jaką pielęgnację ...

Ogromnym problemem współczesnego świata jest zanieczyszczenie środowiska, a o jego skutkach można byłoby pisać w nieskończoność… Smog jest szkodliwy dla ...

Niezbędnik narciarza

Wybierasz się na narty? To świetnie – spędzisz aktywnie kilka dni, zrelaksujesz się, naładujesz baterie. Do takiego wyjazdu musisz się dobrze przygotować. ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja