Pokolenie Ikea - Recenzja

„Pokolenie Ikea” to bardzo dobrze wybrany i wyselekcjonowany materiał z bloga autora, zaprezentowany w jeszcze lepszej, pikantniejszej formie. Tej publikacji na próżno szukać na bibliotecznych półkach. Co, jak co, ale to nie jest materiał na dyskusyjny klub książki dla dziewczynek. To opowieść o pracownikach korporacji, którzy także w pracy romansują i to nie tylko z paragrafami, a kodeksy już im dawno przestały wystarczać do poduszki.

Okazuje się, że największe jaja wśród ekipy prawników ma kobieta – Olga. I płaci za to najwyższą cenę, ponieważ pod doskonałą instrukcją, jak dopiec facetowi okraszoną także wieloma celnymi, inteligentnymi ripostami kryje się najbardziej skomplikowane uczucie, czyli nienawiść z miłości. Książka ma kompozycję otwartą, co zapewne zostanie wykorzystane przez autora, w celu uruchomienia kolejnej serii niefortunnych zdarzeń.

Natomiast dla czytelnika stanowi pole do popisu i wykazania się wyobraźnią. Jestem bardzo ciekawa, czy para głównych bohaterów będzie razem. Zapewne te wszystkie działania były przyczyną sukcesu wydawniczego i zachęciły mnie do przeczytania.

Wyrok: skazujący na dalsze pisanie, zainteresowanie wydawcy, liczne pytania czytelników, wzrost liczby odwiedzin bloga. Od decyzji czytelniczki nie przysługuje żadna apelacja ani odwołanie (brak wyższej instancji oceniającej niż czytelnik. W tym momencie proces jest jednoznacznie jednoinstancyjny, po prostu skład sędziowski orzekający w sprawie jest bardziej liczny). Niemożliwe jest wniesienie kasacji. Uprawomocni się on i wejdzie w życie po opublikowaniu drugiej części.

Uzasadnienie: dodatkowe zeznania świadka koronnego w sprawie Piotra C, jednoznacznie świadczące o tym, iż jest on winny przypadnięcia do gustu czytelnikom.

Autor: Piotr C
Wydawnictwo: Novae Res

Monika Makowiecka

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
czytelniczka (176.252.5.*)    |    29.10.2013 godz.19:57

ja tam znalazłam ją w bibliotece publicznej ;)

  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Pięć sposobów na skórę naczynkową

Skóra naczynkowa to problem wielu kobiet. Na ich powstanie wpływa wiele czynników – estrogeny, menopauza, fototyp skóry i inne, ale niezależnie od powodu ich ...

Jak poprawić kondycję skóry?

Jeśli usilnie staramy się zapobiec przebarwieniom, nawrotom zmian trądzikowych czy wreszcie pojawianiu się zmarszczek, polegając jedynie na podstawowej pielęgnacji ...

Pierwszy raz w gabinecie? Czas na mezoterapię!

Jeszcze kilkanaście lat temu medycyna estetyczna kojarzona była z możliwościami zarezerwowanymi dla ludzi bogatszych. Dziś jej osiągnięcia znajdują się w ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja