Poczwórne cienie JOKO- hit czy kit?

Poczwórne cienie JOKO mieszczą się w zgrabnej, plastikowej paletce. Wewnątrz znajduje się małe lusterko i pacynka do nakładania cieni. Paletka, którą posiadam nosi numer 402. Według producenta zawiera cienie satynowe i matowe. Moim skromnym zdaniem, wszystkie cienie są bardzo matowe. Satyny nie wyczuwam pod palcami. W paletce znajdziemy dwa odcienie szarości /jasny i ciemny/, cień biały i jasnogranatowy.

Dotykając opuszkami palców poszczególnych cieni, uznałam, że pigmentacja jest całkiem dobra. Jednak gdy próbowałam wykonać makijaż oka, mocno się rozczarowałam. Cienie praktycznie w ogóle nie osadzają się na włosiu pędzla. Niezależnie od jego rodzaju /syntetyczne ,naturalne/ cienie bardzo się osypywały. Nakładając je przy pomocy pędzla, były praktycznie niewidoczne na powiece.

Próbując nakładać cienie przy pomocy palców, musiałam kilkakrotnie nakładać jeden cień, by był widoczny na powiece. Podczas blendowania poszczególne kolory cieni zanikały tworząc jeden  szary kolor na powiece.

Biały odcień nie był w stanie rozświetlić wewnętrznego kącika oka i okolic pod łukiem brwiowym. Pomimo kilku aplikacji, granatowy cień był niewidoczny na oku.

Co do trwałości cieni również mam mieszane uczucia. Po kilku godzinach odnosiłam wrażenie, że dość mocno ścierały się z powiek.  Jest jeszcze jedna rzecz, na którą zwróciłam uwagę. Kiedy wreszcie udało mi się pomalować powieki, odniosłam wrażenie, że cienie "postarzają" moje spojrzenie.

Wydaje mi się, że cienie dają zbyt dużo matu i powieki nie wyglądają tak świeżo jak w przypadku cieni satynowych czy perłowych. 

Moja ocena: 2/5
Dostępność: drogerie stacjonarne i on line
Cena: ok. 15zł.

Magdalena Dolińska

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
5 najskuteczniejszych koreańskich masek w płachcie, ...

Jadąc na urlop, najchętniej spakowałabyś tylko kostium kąpielowy, a do pielęgnacji krem z filtrem. O ile minimalizm w modzie letniej jest ok, o tyle w pielęgnacji ...

Jak dostarczyć organizmowi odpowiednie zapotrzebowanie na ...

Idzie lato, a w raz z nim większość z nas w mniejszym bądź większym stopniu postanowiła zadbać o swoją kondycję fizyczną. Czy pamiętamy, o tym, żewicząc ...

Niezbędnik biwakowicza – Jak przygotować się na ...

Na przestrzeni lat biwakowanie stało się jedną z najpopularniejszych form spędzania czasu na łonie natury. Taka forma odpoczynku coraz częściej wybierana jest nie ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja