PACOLLECTION - Kolekcja zapachów Paco Rabanne

Pacollection: Genius Me. Erotic Me. Fabulous Me. Crazy Me. Dangerous Me. Strong Me. Sześć zapachów to kolekcja nastrojów, które reprezentują dobry stan umysłu, końcowe akcenty ubioru, olfaktoryczne ozdobniki stylizacji.

Kolekcja zapachów Paco Rabanne /materiały prasoweKolekcja Pacollection uwierzytelnia pięćdziesiąt lat nieuchronnie jednostkowego eksplorowania świata perfum przez Paco Rabanne. 1969 rok był dla projektanta twórczym okresem wypełnionym eksperymentowaniem z potencjałem mody, poszerzaniem jej przestrzeni o rewolucyjne projekty, w których papier, fluorescencyjna skóra, młotkowany metal i aluminiowy dżersej zapewniły nowoczesnej modzie zastrzyk nowej energii. W tym duchu - równie wizjonerskim, jak i fantastycznym - projektant stworzył swój pierwszy zapach o zaskakującej nazwie "Calandre". W bardzo klasycznym wówczas kontekście francuskiego perfumiarstwa była to przewrotna kompozycja dla kobiet o oryginalnej, niemal - można by rzec - dysonansowej  aurze.

Dziś Pacollection kontynuuje te wybrane nawiązania do kanonów założyciela, nieustannie poszukując zaskakującej idei.

 • Genius Me - kompozycja stworzona przez Dominique’a Ropiona
  Idea zapachu skomponowanego niczym erudycyjna spirala. Kompozycja cytrusów rozbudza skórę, rozświetlona szczodrą skórką pomarańczy i wzmocniona rozmarynem w jego najbardziej intensywnym, cytrusowym wymiarze. To gromkie preludium cichnie, gdy wyłania się mech leśny, który dodaje zapachowi tajemniczej zmysłowości. Cristalfizz wnosi do tych figlarnych perfum kojącą nutę prania. Genius Me to uśmiech, genialna idea.
 • Erotic Me - kompozycja stworzona przez Quentina Bischa
  Mleczno-skórzany zapach to olfaktoryczna idea wzmożonej zmysłowości. Pozwól się odurzyć wyjątkowemu kwiatowi osmantusa, który wyraża całe mnóstwo urzekających sugestii. Jego skórzany akcent jest przede wszystkim wystawny i niemal lubieżny. Dla kontrastu akord mleczny jest miły, przyjazny i lekki niczym obłok. Wreszcie wyłania się kadzidło i jak drogocenny dym spowija tę osobliwą kompozycję. Erotic Me to czarujący filtr, namiętne spotkanie.
 • Fabulous Me - kompozycja stworzona przez Alienor Massenet
  Miedziane drewno wymyślone jako pozaziemski las. Drewno sandałowe to bujna baza, a jego wystawny ton zostanie rozpalony przez dynię - figlarny element połączony z absolutnie cierpkim rabarbarem. Czysta esencja wanilii, woń głęboka i zwierzęca, dodaje tym perfumom tajemniczości. Fabulous Me to pulsujące drewno, zaczarowane listowie.
 • Dangerous Me - kompozycja stworzona przez Marie Salamagne
  Waniliowy atrament wymyślony jako forma ezoterycznego tatuażu. Wzbudza błyskawiczne uczucie uzależnienia za sprawą ambry szarej i jej przenikliwej obecności. Wanilia towarzyszy tej lubieżnej aurze jak gładki welon na skórze. Cedr jest schronieniem, ciepłym cieniem, a ostry aromat imbiru żarzy się niczym przebłysk impertynencji. Dangerous Me to wywrotowa słodycz, niepokojące piętno.
 • Crazy Me - kompozycja stworzona przez Alienor Massenet
  Kwaskowaty kwiat wymyślony jako eksplozja kolorów. Poczuj blask mimozy, łagodnego kwiatu, zmieszanego z wasabi - odpornej rośliny z Japonii o pikantnym aromacie. Czarna porzeczka wygładza szorstkie zarysy kompozycji, a szlachetne drewno sandałowe określa jej zmysłową strukturę. Crazy Me to rozpalone słońce, wibrująca kula.
 • Strong Me - kompozycja stworzona przez Fabrice’a Pellegrina
  Metaliczny czarny owoc uznawany za hipnotyzujący likier. Delikatna roślina davana, traktowana w Indiach jak świętość, oddaje hołd bogu Sziwie. Tutaj jak nektar miesza swoją cukrowosłodką aurę ze złocistym rumem. Wanilia i amberwood intensyfikują jej gwałtowną aurę. Wszystkie nuty przeobrażają się w magnetyczną melodię. Strong Me to radykalny manifest, pieśń, której nie sposób się oprzeć.

Awangardowy flakon
Marka Paco Rabanne zawsze eksplorowała nowe terytoria. W przypadku tej kolekcji zaprojektowano pierwszy elastyczny flakon perfum. Opatentowana innowacja jest wynikiem wielu prac badawczych i procesów produkcyjnych wkraczających na nowe terytorium wychodzące poza granice wzornictwa powiązanego z perfumiarstwem. Tak jak Paco Rabanne mógł zwrócić się do przemysłu maszynowego lub lotniczego z prośbą o wymyślenie ubrań, tak i tu przyjęto bardzo nowatorskie podejście, aby stworzyć flakon o metalicznym wyglądzie, lecz zmysłowym charakterze. Obiekt przywodzi na myśl drucianą siatkę, uwielbianą przez projektanta.

Większość materiałów, z których wykonano opakowania, nadaje się do recyklingu zgodnie z normami obowiązującymi w poszczególnych krajach.

Cena produktów Pacollection: EDP unisex 62 ml - 345 zł.

Kolekcja Pacollection jest dostępna w sprzedaży wyłącznie w perfumerii Sephora Arkadia Warszawa oraz w sklepie internetowym www.sephora.pl.

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Tego lata zwróć szczególną uwagę na dermoochronę

Twoja skóra jest blada i zmęczona? Nic dziwnego. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach daje się we znaki. Postaw na specjalistyczną dermoochronę i korzystaj z ...

Co sprawia, że zarówno natura, jak i nasza cera wygląda ...

Majówka kojarzy nam się z odpoczynkiem i wyjazdami. W tym roku niestety musimy spędzić ją nieco inaczej. Chcąc zapewnić sobie chociaż namiastkę natury i ...

Profilaktyka w czasach koronawirusa

Najskuteczniejszy wróg wirusów i bakterii to tradycyjne mydło. Gdy akurat nie masz go pod ręka, sięgnij po spray antybakteryjny. Najlepiej noś go zawsze przy ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja