Nowy, wyremontowany Oddział Położniczo-Neonatologiczny w SPZOZ w Lubartowie

3 września br. odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego Oddziału Położniczo-Neonatologicznego w szpitalu w Lubartowie. Fundacja Polsat przy wsparciu marki  Pampers przekazała na remont ponad 1 000 000 zł. Oddział nie był remontowany od 30 lat. Modernizacja Oddziału to już trzeci wspólny projekt Fundacji Polsat i marki Pampers, mający na celu stworzenie komfortowych warunków dla dzieci i ich rodziców w szpitalach.

Nowoczesne standardy opieki
Fundacja Polsat przy wsparciu marki Pampers zrealizowała remont Oddziału Położniczo-Neonatologicznego w Lubartowie. Modernizacja objęła renowację sal pacjentów oraz neonatologicznego gabinetu zabiegowego. Gruntownie została odnowiona kuchnia oraz łazienki, które dostosowano do potrzeb kobiet w ciąży i po porodzie. Wszystkie sale są zaopatrzone w specjalistyczne stanowiska pielęgnacyjne umożliwiające mamom bezpieczną  pielęgnację noworodków. Na terenie całego oddziału zostały wymienione podłogi, drzwi, łóżka chorych i meble. Przy okazji remontu utworzono specjalne miejsce dla mam karmiących piersią – Pokój Laktacyjny z nowymi laktatorami ufundowanymi przez markę Pampers. Oddział Neonatologii w Lubartowie jest ośrodkiem o II stopniu referencyjności,w którym z roku na rok zwiększa się ilość urodzeń noworodków. Każdego dnia w szpitalu bardzo zaangażowany zespół lekarzy i pielęgniarek dba o zdrowie dzieci i ich mam. Jakość świadczonych usług może być jeszcze lepsza dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi medycznemu. Fundacja Polsat zakupiła aparat USG, który pozwoli zdiagnozować czy dziecko w łonie matki prawidłowo się rozwija. Przy wsparciu lokalnego przedsiębiorcy, Pana Wojciecha Trykacza Fundacja zakupiła lokalizator żył, który pokazuje ich położenie i grubość, co umożliwia szybkie wkłucie igły nawet u noworodka.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy pomóc najmłodszym dzieciom i poprawić warunki,w jakich obecnie będą przychodzić na świat. Mamy nadzieję, że przekazany aparat USG znacznie przyczyni się do prawidłowego diagnozowania noworodków i przyszłych mam– komentuje Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Modernizacja oddziału to ogromna zmiana nie tylko dla pacjentów, ale też dla personelu. Korzystanie z nowo zakupionego specjalistycznego sprzętu, takiego jak skaner żył zdecydowanie usprawni pracę personelu i przełoży się na zwiększenie komfortu pacjentów. Dzięki wprowadzonym zmianom zarówno mamy, jak i dzieci będą mogły przechodzić hospitalizację w bardziej przyjaznych warunkach – mówi kierownik oddziału neonatologiiw Lubartowie, Renata Adrjan-Gajda.

Jesteśmy dumni, że jako marka Pampers możemy wspierać mamy i ich dzieci nie tylko poprzez oferowanie innowacyjnych produktów, ale także poprzez realizację tak niestandardowych projektów jak pomoc przy modernizacji oddziałów szpitalnych. Wierzymy, że dzięki zapewnieniu  komfortowych warunków w czasie hospitalizacji na oddziale położniczo-neonatologicznym, rodzice mogą całkowicie skupić się na pierwszych wspólnych chwilachz maluszkiem. Jest to szczególnie istotne, gdy pobyt w szpitalu przedłuża się, co ma miejscew przypadku porodów przedwczesnych – mówi Mariola Mirek, Kierownik do spraw komunikacji marki Pampers.

Szpital w Lubartowie jest wspierany przez Fundację Polsat od 2003 roku – wartość przekazanego w tym czasie sprzętu to blisko 400 000 zł. Fundacja od lat angażuje się w pomoc społecznościom lokalnym oraz w działalność na rzecz społeczeństwa. Dotychczas Fundacja przeznaczyła na szereg działań związanych z pomocą chorym dzieciom w Województwie Lubelskim, w tym na zakup specjalistycznego sprzętu, remonty szpitali, a także rehabilitacje podopiecznych szeregu organizacji i instytucji prawie 4 miliony złotych!

Wspólnie dbamy o bobasy
Tworzenie komfortowych przestrzeni w szpitalach dla rodziców to część prowadzonej przez Pampers od kilku lat kampanii „Wspólnie dbamy o bobasy”. Modernizacja Oddziału Położniczo-Neonatologicznego w szpitalu w Lubartowie to już trzeci wspólny projekt Pampers i Fundacji Polsat. Dobre samopoczucie mam pozytywnie wpływa na emocje i rozwój noworodków. Organizacja przyjaznych przestrzeni sprawia, że pobyt w szpitalu jest mniej stresujący i cała uwaga rodziców może być skupiona na maluszku. Poprzednie projekty realizowane w szpitalach w Otwocku i Grodzisku Mazowieckim obejmowały remont oddziałów pediatrycznych i miały na celu stworzenie komfortowych warunków dla rodziców towarzyszących swoim dzieciom w czasie hospitalizacji. Celem wspólnego projektu Pampersi Fundacji Polsat jest wspieranie zdrowego i szczęśliwego rozwoju maluchów, między innymi poprzez tworzenie przyjaznych przestrzeni, odpowiadających na potrzeby małych dziecii towarzyszących im osób.

W ramach kampanii „Wspólnie dbamy o bobasy” marka Pampers podejmuje szereg działań na rzecz najmłodszych. Oprócz wpierania modernizacji szpitali, producent pieluszek pomaga  m.in. w opiece nad wcześniakami, dostarczając bezpłatnie pieluszki Pampers Preemie Protection na Oddziały Intensywnej Terapii Noworodka w całej Polsce. 

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
5 najskuteczniejszych koreańskich masek w płachcie, ...

Jadąc na urlop, najchętniej spakowałabyś tylko kostium kąpielowy, a do pielęgnacji krem z filtrem. O ile minimalizm w modzie letniej jest ok, o tyle w pielęgnacji ...

Jak dostarczyć organizmowi odpowiednie zapotrzebowanie na ...

Idzie lato, a w raz z nim większość z nas w mniejszym bądź większym stopniu postanowiła zadbać o swoją kondycję fizyczną. Czy pamiętamy, o tym, żewicząc ...

Niezbędnik biwakowicza – Jak przygotować się na ...

Na przestrzeni lat biwakowanie stało się jedną z najpopularniejszych form spędzania czasu na łonie natury. Taka forma odpoczynku coraz częściej wybierana jest nie ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja