Nowy, wyremontowany Oddział Położniczo-Neonatologiczny w SPZOZ w Lubartowie

3 września br. odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego Oddziału Położniczo-Neonatologicznego w szpitalu w Lubartowie. Fundacja Polsat przy wsparciu marki  Pampers przekazała na remont ponad 1 000 000 zł. Oddział nie był remontowany od 30 lat. Modernizacja Oddziału to już trzeci wspólny projekt Fundacji Polsat i marki Pampers, mający na celu stworzenie komfortowych warunków dla dzieci i ich rodziców w szpitalach.

Nowoczesne standardy opieki
Fundacja Polsat przy wsparciu marki Pampers zrealizowała remont Oddziału Położniczo-Neonatologicznego w Lubartowie. Modernizacja objęła renowację sal pacjentów oraz neonatologicznego gabinetu zabiegowego. Gruntownie została odnowiona kuchnia oraz łazienki, które dostosowano do potrzeb kobiet w ciąży i po porodzie. Wszystkie sale są zaopatrzone w specjalistyczne stanowiska pielęgnacyjne umożliwiające mamom bezpieczną  pielęgnację noworodków. Na terenie całego oddziału zostały wymienione podłogi, drzwi, łóżka chorych i meble. Przy okazji remontu utworzono specjalne miejsce dla mam karmiących piersią – Pokój Laktacyjny z nowymi laktatorami ufundowanymi przez markę Pampers. Oddział Neonatologii w Lubartowie jest ośrodkiem o II stopniu referencyjności,w którym z roku na rok zwiększa się ilość urodzeń noworodków. Każdego dnia w szpitalu bardzo zaangażowany zespół lekarzy i pielęgniarek dba o zdrowie dzieci i ich mam. Jakość świadczonych usług może być jeszcze lepsza dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi medycznemu. Fundacja Polsat zakupiła aparat USG, który pozwoli zdiagnozować czy dziecko w łonie matki prawidłowo się rozwija. Przy wsparciu lokalnego przedsiębiorcy, Pana Wojciecha Trykacza Fundacja zakupiła lokalizator żył, który pokazuje ich położenie i grubość, co umożliwia szybkie wkłucie igły nawet u noworodka.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy pomóc najmłodszym dzieciom i poprawić warunki,w jakich obecnie będą przychodzić na świat. Mamy nadzieję, że przekazany aparat USG znacznie przyczyni się do prawidłowego diagnozowania noworodków i przyszłych mam– komentuje Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

Modernizacja oddziału to ogromna zmiana nie tylko dla pacjentów, ale też dla personelu. Korzystanie z nowo zakupionego specjalistycznego sprzętu, takiego jak skaner żył zdecydowanie usprawni pracę personelu i przełoży się na zwiększenie komfortu pacjentów. Dzięki wprowadzonym zmianom zarówno mamy, jak i dzieci będą mogły przechodzić hospitalizację w bardziej przyjaznych warunkach – mówi kierownik oddziału neonatologiiw Lubartowie, Renata Adrjan-Gajda.

Jesteśmy dumni, że jako marka Pampers możemy wspierać mamy i ich dzieci nie tylko poprzez oferowanie innowacyjnych produktów, ale także poprzez realizację tak niestandardowych projektów jak pomoc przy modernizacji oddziałów szpitalnych. Wierzymy, że dzięki zapewnieniu  komfortowych warunków w czasie hospitalizacji na oddziale położniczo-neonatologicznym, rodzice mogą całkowicie skupić się na pierwszych wspólnych chwilachz maluszkiem. Jest to szczególnie istotne, gdy pobyt w szpitalu przedłuża się, co ma miejscew przypadku porodów przedwczesnych – mówi Mariola Mirek, Kierownik do spraw komunikacji marki Pampers.

Szpital w Lubartowie jest wspierany przez Fundację Polsat od 2003 roku – wartość przekazanego w tym czasie sprzętu to blisko 400 000 zł. Fundacja od lat angażuje się w pomoc społecznościom lokalnym oraz w działalność na rzecz społeczeństwa. Dotychczas Fundacja przeznaczyła na szereg działań związanych z pomocą chorym dzieciom w Województwie Lubelskim, w tym na zakup specjalistycznego sprzętu, remonty szpitali, a także rehabilitacje podopiecznych szeregu organizacji i instytucji prawie 4 miliony złotych!

Wspólnie dbamy o bobasy
Tworzenie komfortowych przestrzeni w szpitalach dla rodziców to część prowadzonej przez Pampers od kilku lat kampanii „Wspólnie dbamy o bobasy”. Modernizacja Oddziału Położniczo-Neonatologicznego w szpitalu w Lubartowie to już trzeci wspólny projekt Pampers i Fundacji Polsat. Dobre samopoczucie mam pozytywnie wpływa na emocje i rozwój noworodków. Organizacja przyjaznych przestrzeni sprawia, że pobyt w szpitalu jest mniej stresujący i cała uwaga rodziców może być skupiona na maluszku. Poprzednie projekty realizowane w szpitalach w Otwocku i Grodzisku Mazowieckim obejmowały remont oddziałów pediatrycznych i miały na celu stworzenie komfortowych warunków dla rodziców towarzyszących swoim dzieciom w czasie hospitalizacji. Celem wspólnego projektu Pampersi Fundacji Polsat jest wspieranie zdrowego i szczęśliwego rozwoju maluchów, między innymi poprzez tworzenie przyjaznych przestrzeni, odpowiadających na potrzeby małych dziecii towarzyszących im osób.

W ramach kampanii „Wspólnie dbamy o bobasy” marka Pampers podejmuje szereg działań na rzecz najmłodszych. Oprócz wpierania modernizacji szpitali, producent pieluszek pomaga  m.in. w opiece nad wcześniakami, dostarczając bezpłatnie pieluszki Pampers Preemie Protection na Oddziały Intensywnej Terapii Noworodka w całej Polsce. 

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Niezbędnik narciarza

Wybierasz się na narty? To świetnie – spędzisz aktywnie kilka dni, zrelaksujesz się, naładujesz baterie. Do takiego wyjazdu musisz się dobrze przygotować. ...

Gotowa na sylwestra

Za chwilę powitamy nowy, 2020 rok! Jeszcze czas, choć coraz go mniej. Spokojnie, zdążysz! Dzięki kilku prostym zabiegom pielęgnacyjnym w sylwestrową noc poczujesz ...

Czarny bez i cynk - bezcenne dla zdrowia twojej rodziny

Czarny bez to jedna z najstarszych roślin leczniczych. Od wieków kwiaty i owoce czarnego bzu wykorzystuje się przy przeziębieniach, gorączce, zapaleniu krtani i ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja