Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze Vanish motywuje do zmian!

Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze to hasło kampanii edukacyjnej zainicjowanej przez markę Vanish, która ma na celu zmotywowanie konsumentów do spojrzenia na swoją garderobę nieco inaczej niż dotychczas oraz uświadomienie im jakie ilości wody pochłania produkcja odzieży. Jednocześnie marka zachęca do bardziej odpowiedzialnej konsumpcji wskazując jak dbać o ubrania, aby zminimalizować wpływ mody na naturę.

Do wyprodukowania jednego T-shirtu potrzeba ok. 2 500 litrów wody. Wody, którą człowiek wypija w ciągu 2,5 roku. Jeśli zdamy sobie sprawę z zawartości szafy przeciętnego konsumenta szybko stanie się jasne, że mówimy już nie o tysiącach, a setkach tysięcy litrów wody zamkniętej w jednej garderobie. Wody, której niedostrzegamy, kupując kolejną rzecz „na poprawę humoru” czy w imię nowych trendów dyktowanych przez rynek mody.

Tymczasem obserwowany długoletni  proces ocieplania klimatu, anomalie pogodowe, susze sprawiają, że musimy wziąć odpowiedzialność za rozsądne gospodarowanie zasobami wodnymi. Już najwyższa pora, abyśmy dostrzegli wodę w ubraniach i zadbali o środowisko.

U podstaw wszelkich zmian leży edukacja, dlatego zainicjowana przez markę Vanish kampania ma na celu uzmysłowienie konsumentom jaki wpływ na naturę ma ich podejście do mody i konsumpcji ubrań oraz jak niewiele potrzeba, aby dokonać zauważalnej zmiany. Wystarczy, że filozofię kup-załóż-wyrzuć zamienimy na zadbaj, noś lub daj drugie życie ubraniom.

Jak podkreśla Katarzyna Krzyżewska– Marketing Manager RB „Przyszedł czas aby to właśnie marki były ambasadorami dobrych zmian dla ludzi i środowiska i uwrażliwiały konsumentów na istotne społeczne tematy. Społeczna odpowiedzialność biznesu to w naszej firmie bardzo istotny obszar,  zarówno w działaniach wewnętrznych – wokół naszych produktów, jak i w tym co komunikujemy na zewnątrz. Dlatego razem z marką Vanish robimy krok krok milowy w kierunku szerzenia edukacji dotyczącej odpowiedzialnej konsumpcji mody i jej wpływu na środowisko naturalne.”

W ramach kampanii Noś ubrania dłużej, wodę zostaw naturze przygotowano kompleksową komunikację marketingową obejmującą zarówno działania w mediach, social mediach jak i aktywacje konsumenckie w punktach sprzedaży. Kampania reklamowa została wyemitowana po raz pierwszy 15. lutego.

Za koncept kreatywny i jego realizację odpowiada agencja Havas Warsaw. Media zaplanował i kupił dom mediowy OMD, a Atelier PR wspiera projekt pod kątem PR. Spot został wyreżyserowany przez Marka Dawida, przy współpracy ze studiem produkcyjnym Busy Bee Film.

Po stronie Reckitt Benckiser prace koordynują Katarzyna Krzyżewska, Marketing Manager oraz Magdalena Olszewska, Junior Brand Manager.

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Tego lata zwróć szczególną uwagę na dermoochronę

Twoja skóra jest blada i zmęczona? Nic dziwnego. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach daje się we znaki. Postaw na specjalistyczną dermoochronę i korzystaj z ...

Co sprawia, że zarówno natura, jak i nasza cera wygląda ...

Majówka kojarzy nam się z odpoczynkiem i wyjazdami. W tym roku niestety musimy spędzić ją nieco inaczej. Chcąc zapewnić sobie chociaż namiastkę natury i ...

Profilaktyka w czasach koronawirusa

Najskuteczniejszy wróg wirusów i bakterii to tradycyjne mydło. Gdy akurat nie masz go pod ręka, sięgnij po spray antybakteryjny. Najlepiej noś go zawsze przy ...

  POPULARNE  
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja
Co zabrałbyś na bezludną wyspę – analiza z ...