Najpopularniejsze plaże z czarnym piaskiem

Żółty, jasnobrązowy bądź złoty - to właśnie te kolory najczęściej kojarzą nam się z piaskiem. Zdarzają się jednak wyjątki i o nich dzisiaj będzie mowa.

10. Santo Domingo (Albay)
Plaża Santo Domingo, mieszcząca się na terenie filipińskiej prowincji Albay jest jedną z najpiękniejszych plaż z czarnym piaskiem na świecie. Doskonale kontrastuje on z błękitną wodą oceanu.

9. Black Sands Beach (Kalifornia)
Ta 3,5 milowa plaża mieści się w pobliżu miasta Shelter Cove. Swój kolor zawdzięcza maleńkim czarnym kamykom, które pokrywają piasek.

8. Black Sand Beach (Alaska)
Ta piękna plaża mieści się pomiędzy Gravina Point, Judy Hill a Blank Islands. Z racji swego położenia, nie należy do najcieplejszych miejsc na ziemi, ale nie przeszkadza to w delektowaniu się jej cudownym widokiem.

7. Wyspa Langkawi (Malezja)
Największa malezyjska wyspa posiada jedną z najpiękniejszych plaż świata. Składa się ona bowiem zarówno z białego, jak i czarnego piasku, co w połączeniu z krystalicznie czystą turkusową wodą daje niesamowity efekt.

6. Point Venus, Tahiti
To najpopularniejsza plaża z czarnym piaskiem na Tahiti. Mówi się, że swój wygląd zawdzięcza niegdysiejszej aktywności tutejszego wulkanu. Woda w pobliżu plaży perfekcyjnie nadaje się do nurkowania, ze względu na występowanie w tym rejonie rafy koralowej.

5. Plaża Vik (Islandia)
Jedna z najpiękniejszych czarnych plaż świata. Jest oddalona około 180 km od stolicy Islandii, Reykjavíku. W jej zachodniej części wznosi się Góra Reynisfjall z bazaltowymi kolumnami. Widok tego miejsca zapiera dech w piersiach.

4. Plaża Punaluu (Hawaje)
Żółwie, palmy i piękna czarna plaża - czego chcieć więcej? To wszystko bowiem oferuje nam Punaluu Beach - jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc świata.

3. Plaża Kamari (Grecja)
Kamari to mieszcząca się na greckiej wyspie Santoryn, dwukilometrowa plaża, której znakiem szczególnym jest wulkaniczny, czarny piasek. Ze względu na wysokie standardy m.in. w kategoriach czystości wody i bezpieczeństwa, została nagrodzona Błękitną Flagą.

2. Plaża w Lovina (Bali)
12-kilometrowa, pełna czarnego, wulkanicznego piasku plaża to idealne miejsce do wypoczynku dla całej rodziny. Czysta woda, piękna pogoda i cicha okolica - czego chcieć więcej?

1. Playa El Bollullo (Teneryfa)
Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie. To tutaj właśnie mieści się jedna z najpiękniejszych bazaltowych plaż świata. Czarny piasek, silne morskie fale - nic więc dziwnego, że to miejsce jest wyjątkowo atrakcyjne dla turystów.

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
SS 20 (37.47.45.*)    |    29.08.2017 godz.13:55

Najbliżej Polski z czarnym piaskiem jest włoskie Ladispoli

dedi (46.238.221.*)    |    09.09.2017 godz.17:03

Bułgaria - Primorsko cypel z klifem w kierunku Warny. Czarny błyszczący piasek w kształcie 3 mm soczewek

  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Kwasy w pielęgnacji zimowej - które wybrać i jak ...

Kwasy to temat, który powraca z ogromnym echem jesienią i pozostaje z nami zazwyczaj przez całą zimę. Ta pora roku pozwala odrobinę zaszaleć ze składnikami ...

Pogotowie kosmetyczne - regeneracja skóry zimą

Zima to wyjątkowo trudny okres dla skóry, szczególnie tej wrażliwej, nadreaktywnej, czy suchej. Mróz, zmiany temperatury, wiatr i suche powietrze w pomieszczeniach ...

Wyjątkowe zestawy prezentowe na każdą kieszeń - podaruj ...

Mikołajki tuż tuż, został miesiąc do świąt więc to idealny moment, aby pomyśleć o prezentach na Gwiazdkę. Nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę i w ...

  POPULARNE  
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja
Co zabrałbyś na bezludną wyspę – analiza z ...