Najpiękniejsze wodospady świata

Wodospady uznaje się za jedne z najbardziej wyjątkowych dzieł natury. W dzisiejszym zestawieniu pokażemy Wam 10 z nich.

10. Niagara
Jeden z najsłynniejszych wodospadów świata, znajdujący sie na granicy USA i Kanady. Kanadyjska część to "Horseshoe Falls", a amerykańska to "American Falls". Woda w kanadyjskiej części spada z wysokości 53 m, zaś w amerykańskiej z 21-30 m.

9. Nohkalikai
Najwyższy wodospad na terenie Indii (ok. 340 m wysokości). Znajduje się w pobliżu miasta Czerapuńdżi. Stanowi jedno z najbardziej wyjątkowych dzieł natury, co mogą potwierdzić turyści, którzy widzieli go na żywo.

8. Sutherland
Ten kaskadowy wodospad położony jest w pobliżu Zatoki Milforda na Wyspie Południowej w Nowej Zelandii. To najwyższy wodospad tego kraju (ma 580 metrów) i zarazem jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie widziało ludzkie oko.

7. Wodospady plitwickie
Znajdują się na terenie Parku Narodowego Jezior Plitwickich (Chorwacja). Choć nie należą do najwyższych, to jest ich tak wiele, że trudno nie ulec ich urokowi.

6. Yosemite
Ta kaskada znajduje się na terenie amerykańskiego Parku Narodowego Yosemite. Ma 740 metrów wysokości i złożona jest z wodospadu górnego, środkowego i dolnego. Warto zobaczyć ją wiosną (najwięcej wody płynie bowiem w maju oraz czerwcu).

5. Gullfoss
Znajduje się na terenie Islandii i stanowi jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc. Specyficzna konstrukcja Gullfoss sprawia wrażenie, jakby pod wodospadem zapadała się ziemia.

4. Kaieteur
Wodospad położony w Gujanie. Znajduje się na terenie Parku Narodowego Kaieteur, na rzece Potaro. Jego widok zapiera dech w piersiach.

3. Iguazu
Ten wodospad to prawdziwe arcydzieło natury. Znajduje się na granicy argentyńsko-brazylijskiej na rzece Iguazu (takowa wypływa niedaleko miasta Kurytyba).

2. Salto Angel
Najwyższy wodospad świata. Znajduje się na terenie Wenezueli i jest jednym z ulubionych miejsc turystów, odwiedzających ten kraj. Odkrył go Jimmie Angel.

1. Wodospady Victorii
Znajdują się w południowej części Afryki, na rzece Zambezi (na granicy Zambii i Zimbabwe). Miejsce to jest równie piękne, co niebezpieczne (trzeba bardzo uważać, by nie spaść z klifu, robiąc np. zdjęcia).

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Pierwszy raz w gabinecie? Czas na mezoterapię!

Jeszcze kilkanaście lat temu medycyna estetyczna kojarzona była z możliwościami zarezerwowanymi dla ludzi bogatszych. Dziś jej osiągnięcia znajdują się w ...

Atopowe zapalenie skóry – te fakty musisz znać!

Atopowe zapalenie skóry to jedna z najczęściej rozpoznawalnych chorób skóry, mimo to wciąż powszechnie funkcjonuje wiele mitów, które należy obalić. Jedno ...

Nie bój się retinolu!

O jego zaletach możemy opowiadać bez końca! Stosowany w kosmetykach potrafi przynosić znakomite efekty! Jednak do kuracji z retinolem należy się właściwie ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja