Najpiękniejsze miejsca w Afryce

Krajobrazy drugiego największego kontynentu świata stanowią bezsprzeczny dowód na istnienie Siły Wyższej. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie 10 najpiękniejszych miejsc w Afryce.

10. Góra Stołowa (RPA)
Znajduje się w północnej części łańcucha południowego krańca Przylądka Dobrej Nadziei. Widok z góry jest bezcenny. Jeśli jednak podczas podziwiania pięknej panoramy Kapsztadu zgłodniejecie, zawsze możecie skonsumować dobry posiłek w mieszczącej się na szczycie Góry Stołowej restauracji.

9. Sossusvlei (Namibia)
Wydmy Sossusvlei to jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc na terenie Afryki. Pochodzący z nich rudozłoty piasek, czyni okolicę idealnym plenerem dla fotografów i modelek.

8. Wydmy Sahary (Afryka Północna)
Największa gorąca pustynia naszej planety to bez wątpienia jedno z najbardziej bajecznych miejsc, jakie stworzyła natura. Dla lubiących wyzwania, mamy również pewną propozycję - możecie wziąć udział w "Maratonie Piasków", który odbywa się na południu Maroka od 1986 roku.

7. Park Narodowy Nyika (Malawi)
Największy park narodowy Malawi. Powierzchnia - ok. 3200 km². Na terenie parku znajduje się największe w Afryce Środkowej skupisko lampartów. Miejsce to jest idealne dla obserwatorów ptaków, bowiem nad Nyiką przelatuje ponad 40 ich gatunków.

6. Sfinks (Egipt)
Pół lew, pół człowiek. To mityczne stworzenie od starożytności stanowi symbol Egiptu. Jego monolityczny posąg, znany powszechnie jako "Wielki Sfinks w Gizie", przedstawia prawdopodobnie wizerunek Chefrena - starożytnego egipskiego władcy z IV dynastii.

5. Jezioro Nakuru (Kenia)
Jezioro Nakuru wygląda z góry niczym tajemniczy różowy obiekt. Powód? Oblegają je flamingi. Na skutek większych opadów deszczu i mniejszego parowania, podniósł się jednak poziom wody i obniżyło się jej zasolenie, przez co ptaki przeniosły się z Nakuru nad Jezioro Bogoria.

4. Archipelag Bazaruto (Mozambik)
Plaże pełne jasnego piasku, turkusowa woda, wynurzające się z niej delfiny. Dodajmy do tego gwieździste noce i pełne słońca dni, a otrzymamy obraz miejsca idealnego na wypoczynek.

3. Wulkan Nyiragongo (Kongo)
Ten czynny wulkan leży w Demokratycznej Republice Konga, niedaleko miasta Goma . Wchodzi w skład łańcucha górskiego Wirunga. Sąsiaduje się z dwoma starszymi wulkanami - Baratu oraz Shaheru. Jest to jedyny wulkan na świecie o tak płynnej magmie. W jego kraterze (szerokość - 2 km, głębokość - 250 m) znajduje się jezioro lawowe.

2. Mlandżi
Masyw górski Mlandżi znajduje się na terenie południowo-wschodniego Malawi. To nie tylko doskonałe miejsce dla amatorów wspinaczek, ale również dla wszystkich tych, którzy kochają podziwiać piękno przyrody.

1. Wodospady Wiktorii
Znajdują się na rzece Zambezi (a konkretniej, na granicy Zimbabwe i Zambii). Zanim pojawili się tu Europejczycy, lokalni mieszkańcy określali te tereny "Mgłą, która grzmi". Widok Wodospadów Wiktorii zapiera dech w piersiach, jest to bowiem jedno z najpiękniejszych miejsc nie tylko w Afryce, ale również na całej kuli ziemskiej.

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
zuzqa (5.173.232.*)    |    16.05.2019 godz.16:29

och, bardzo przydatne, robię właśnie prezentację na geografię o najpiękniejszych miejscach na Ziemi

Siemka (37.47.224.*)    |    22.05.2019 godz.17:03

To jest złe!!!

  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Pięć sposobów na skórę naczynkową

Skóra naczynkowa to problem wielu kobiet. Na ich powstanie wpływa wiele czynników – estrogeny, menopauza, fototyp skóry i inne, ale niezależnie od powodu ich ...

Jak poprawić kondycję skóry?

Jeśli usilnie staramy się zapobiec przebarwieniom, nawrotom zmian trądzikowych czy wreszcie pojawianiu się zmarszczek, polegając jedynie na podstawowej pielęgnacji ...

Pierwszy raz w gabinecie? Czas na mezoterapię!

Jeszcze kilkanaście lat temu medycyna estetyczna kojarzona była z możliwościami zarezerwowanymi dla ludzi bogatszych. Dziś jej osiągnięcia znajdują się w ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja