MSKPU pośród najlepszych szkół artystycznych świata

Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru po raz kolejny odniosła międzynarodowy sukces, znajdując swoje miejsce na łamach “Vogue Talents” – prestiżowego dodatku pisma “Vogue Italia”. To już drugie wyróżnienie dla MSKPU w tej kategorii, po raz pierwszy szkoła została wyróżniona rok temu. Tym razem swoją kolekcją zachwyciła Magdalena Czamara, której styl można określić jako eklektyzm form, kolorów i motywów.

“Vogue Talents” to specjalny dodatek włoskiego Vogue’a, wydawany rokrocznie we wrześniu. Podczas zeszłorocznej edycji pismo świętowało swoje 10. urodziny. Na uroczystej gali w Mediolanie można było spotkać dyrektor MSKPU, dr Magdalenę Płonkę, która miała wtedy okazję porozmawiać z Anną Wintour, szefową amerykańskiego Vogue. W tym roku również nie zabrakło powodów do celebracji – pismo wyróżniło kolejnych wartych uwagi artystów, wyłaniając tym samym 20 najlepszych szkół z całego świata. W tym zestawieniu znalazła się Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru z Warszawy, która zaprezentowała kolekcję swojej studentki – Magdaleny Czamary. Zarówno w tej, jak i w ubiegłej edycji “Vogue Talents”, promotorką wyróżnionej pracy jest mgr Magdalena Floryszczyk.

- Bycie wyróżnionym drugi rok z rzędu w tak wyjątkowym rankingu to ogromny sukces naszej szkoły, jej wykładowców i utalentowanych podopiecznych. Kolejne, tak ważne osiągnięcie świadczy o tym, że nie zwalniamy tempa. Cieszę się, że nasza szkoła pomaga studentom osiągać prawdziwą karierę i zdobywać międzynarodowy rynek. Mamy nadzieje, że Magdalena Czamara również dołączy do grona znanych projektantów i jestem dumna, że pod naszym czujnym okiem zaszła już tak daleko – Mówi dr Magdalena Płonka, Dyrektorka MSKPU.

Tegoroczna edycja dodatku dotyczy etycznej mody i zwraca uwagę na odpowiedzialność w biznesie. Szefowa “Vogue Talents” i zastępca redaktora naczelnego “Vogue Italia” Sara Sozzani Maino wskazuje – W tak trudnych czasach, zasadnicze znaczenie ma udzielenie głosu twórcom, którzy wierzą w lepszą przyszłość oraz w nią inwestują.

Dzięki publikacjom w “Vogue Talents” wielu mało znanych do tej pory projektantów zyskało ogromny rozgłos i rozpoczęło międzynarodową karierę. Wrześniowy dodatek reprezentuje najzdolniejszych młodych projektantów z całego świata, a także placówki artystyczne, które wspierają ich rozwój. Publikacja kolekcji Magdaleny Czamary to z pewnością ważny moment w jej życiu zawodowym.

MSKPU to najczęściej komentowana polska placówka edukacyjna w branży, z siedzibą w Warszawie i 15-letnią historią. Jako jedyna w kraju może się poszczycić międzynarodowymi partnerstwami i imponującym portfolio wybitnych wykładowców (m.in. mgr Bryan Coló – projektant Chloe Paris, mgr Charlotte Delobelle – Peclers Paris, dr Magdalena Płonka – jedyna doktorantka z zakresu CSR w kraju).

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Tego lata zwróć szczególną uwagę na dermoochronę

Twoja skóra jest blada i zmęczona? Nic dziwnego. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach daje się we znaki. Postaw na specjalistyczną dermoochronę i korzystaj z ...

Co sprawia, że zarówno natura, jak i nasza cera wygląda ...

Majówka kojarzy nam się z odpoczynkiem i wyjazdami. W tym roku niestety musimy spędzić ją nieco inaczej. Chcąc zapewnić sobie chociaż namiastkę natury i ...

Profilaktyka w czasach koronawirusa

Najskuteczniejszy wróg wirusów i bakterii to tradycyjne mydło. Gdy akurat nie masz go pod ręka, sięgnij po spray antybakteryjny. Najlepiej noś go zawsze przy ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja