Królewska krew. Wieża elfów - Recenzja

Zamordowany został król. Władza przeszła w ręce spiskowców, którzy sądzili, że każdy element ich planu był doskonały. Poza jednym. Winą próbowali obarczyć Royce’a i Hadriana. Ci nie są jednak byle złodziejaszkami i nie pójdą dobrowolnie pod pręgierz. To okryty złą sławą duet Riyira, i nikt nie powstrzyma ich przed krwawą zemstą! Los królestwa spoczywa w rękach dwóch najemników.

Autor: Michael J. Sullivan
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Wybrane recenzje

Książka składa się z dwóch tomów opowiadających o duecie Riyria, stworzonego przez dwóch złodziei Hadriana i Royce`a przed którymi nie ma zleceń niemożliwych. Oba tomy przedstawiają kolejno ich walkę z uzurpatorami, którzy chcą objąć władzę w królestwie oraz poszukiwanie spadkobiercy starego Imperium.

W pierwszym tomie „Królewska Krew” dostają zlecenie kradzieży miecza za pomocą którego zleceniodawca rzekomo miał zostać stracony. Niestety była to pułapka poprzez którą duet Riyria został niesłusznie oskarżony o zabójstwo króla. To zdarzenie pociągnęło za sobą wiele przygód. Uprowadzenie następcy króla Alrica na zlecenie jego siostry Aristy, pomoc w uwolnieniu 900-letniego czarownika Esrahaddona, w efekcie pomoc królowi w odzyskaniu królestwa i uratowaniu księżniczki.

Drugi tom „Wieża Elfów” to kontynuacja dziejów Hadriana i Royce`a po dwóch latach od uratowania królestwa Alrica. I tym razem nasz duet otrzymuje niespotykane zadanie… Ma zabić bestię która pustoszy wieś na Dhalgren. Okazuje się że jest nią bestia stworzona z magii którą zabije wyłącznie miecz z wyrytym jego imieniem (Gilarabrywn).

Powieści Michaela J. Sullivana nie są wybitnymi dziełami i nie należy od nich tego oczekiwać. Za to rozrywką są bardzo dobrą. Żałuję, że ta siedmiusetstronicowa cegła nie wystarczyła mi na dłużej, bo poczułam ogromną sympatię dla dwóch bandytów do wynajęcia, którzy skradli mi trzy wieczory intensywnego czytania. I z pewnością niejednemu czytelnikowi jeszcze ukradną. Mimo niedociągnięć polecam tego złodzieja czasu – to chyba jedyna okazja, kiedy poczujemy radość z faktu, że jesteśmy okradani.

Barbara Niedźwiedzka
Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Wyglądaj jak milion dolarów! Czyli beauty-porady dla ...

Nowy rok dał nam nowe szanse, wiele z nas chciało zacząć go jak najlepiej. To doskonały moment na realizację postanowień! Przyznajcie same – od jakiego czasu ...

Smog niszczy Twoją skórę! Zobacz jaką pielęgnację ...

Ogromnym problemem współczesnego świata jest zanieczyszczenie środowiska, a o jego skutkach można byłoby pisać w nieskończoność… Smog jest szkodliwy dla ...

Niezbędnik narciarza

Wybierasz się na narty? To świetnie – spędzisz aktywnie kilka dni, zrelaksujesz się, naładujesz baterie. Do takiego wyjazdu musisz się dobrze przygotować. ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja