Krem do zadań specjalnych
Czy wiesz, że pieluszkowe zapalenie skóry to jedna z najczęstszych zmian chorobowych skóry u noworodków? Co robić, gdy się pojawi?
Pielęgnacja pupy dziecka jest jedną z najważniejszych czynności higienicznych, jakie wykonuje się każdego dnia. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe zasady higieny.
Dekalog pielęgnacji pupy noworodka
- Często zmieniamy dziecku pieluszkę, a najlepiej po każdym zamoczeniu.
- Umożliwiamy dziecku jak najczęstsze przebywanie bez pieluszki, by zapewnić prawidłową wentylację oraz ułatwić regenerację uszkodzonego naskórka.
- Podczas każdego przewijania, trzeba smarować pupę dziecka odpowiednimi kremami, które zabezpieczą przed wilgocią i tarciem. Może to być krem pielęgnacyjny, puder lub oliwka.
- Sprawdzamy czy stosowane preparaty kosmetyczne nie działają drażniąco lub alergizująco. Podobnej ocenie należy poddać same pieluszki - szczególnie dotyczy to nowych, nie stosowanych wcześniej produktów.
- Nie nadużywamy stosowania kremów leczniczych (przeciwodparzeniowych).
- Kremy bardziej osuszające i z dużą ilością tlenku cynku typu Zdrowa Pupka używamy tylko w razie konieczności - gdy na skórze pojawią się objawy pieluszkowego zapalenia skóry.
Gdy skóra ulegnie odparzeniuJeżeli zauważymy na skórze zaczerwienienie, lub pierwsze pęcherzyki, to znak, że należy sięgnąć po silniejszy preparat. Bardzo skutecznym i godnym polecenia kremem jest
Zdrowa Pupka Skarbu Matki (pojemność 90 ml, cena ok. 14 zł). Kosmetyk zawiera aż 10% tlenku cynku*. Dzięki przyjemnej jedwabistej konsystencji bardzo dobrze się rozprowadza i stosunkowo łatwo zmywa. Teraz jest dostępny w nowym opakowaniu. Gdy pieluszkowe zapalenie skóry nie ustępuje, a wręcz przeciwnie, na skórze pojawią się kolejne zmiany lub ich stan się pogarsza, konieczna jest wizyta u pediatry.
Komentarze