Jaki zabieg na redukcję tkanki tłuszczowej?

Zabiegi polegające na redukcji tkanki tłuszczowej cieszą się wyjątkowo dużym zainteresowaniem w okresie letnim. Warto wybrać taki, który jest bezpieczny i wyróżnia się wysoką skutecznością. Wszystko zależy od urządzenia i technologii jaką wykonuje się dany zabieg.

Nadmiar tkanki tłuszczowej
Przestrzeganie zdrowej i zrównoważonej diety oraz regularne ćwiczenia nie zawsze skutkują smukłą sylwetką bez grama zbędnego tłuszczu. Największy problem stanowi tkanka tłuszczowa gromadząca się miejscowo, na przykład w okolicach boczków, brzucha, czy ud. Jej pojawianie się może mieć związek z czynnikami genetycznymi, uwarunkowaniami konstytucjonalnymi lub czynnikami hormonalnymi. Nie bez znaczenia pozostaje siedzący tryb życia, niska aktywność fizyczna oraz nieprawidłowa dieta.

Choć nadmiar tkanki tłuszczowej może być problematyczny, to jednak można sobie z nim poradzić przy pomocy specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej oraz kosmetologii. Należy przy tym pamiętać, że nie jest to metoda na pozbycie się nadwagi, a jedynie służy do redukcji tkanki tłuszczowej w niektórych miejscach.

Skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej
Zabiegi wyszczuplające to szansa na pozbycie się kilku zbędnych centymetrów, ujędrnienie ciała lub likwidację cellulitu. To najlepsza opcja dla osób, których miejscowe nagromadzenie się tkanki tłuszczowej jest problemem. Takie zabiegi pomagają wymodelować sylwetkę i podkreślić daną partię ciała. Do najpopularniejszych i najbezpieczniejszych metod należy kriolipoliza, czyli zamrażanie tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu przykłada się specjalną głowicę do wybranego obszaru ciała. Za sprawą podciśnienia zasysa ona fałd skóry wraz z tkanką tłuszczową, a następnie schładza go do odpowiedniej temperatury. Jedno przyłożenie może trwać od 30 do 60 minut, w zależności od grubości tkanki tłuszczowej.

Skuteczność kriolipolizy opiera się na wrażliwości komórek tłuszczowych na zimno. Niska temperatura powoduje stan zapalny tkanki podskórnej, co przyczynia się do śmierci komórek tłuszczowych. Uwolniony tłuszcz przedostaje się do krwi i limfy, a następnie poddawany jest procesom metabolizmu. Technologia gwarantuje sukces, jednak najlepsze rezultaty można osiągnąć tylko przy użyciu najwyższej klasy urządzenia. Miracool od Esthetic Medical Innovation to pierwszy w Polsce system do kriolipolizy 5. Generacji i jednocześnie urządzenie do modelowania ciała. Wykorzystuje trzy unikalne technologie: kriolipolizę- stymulację zimnem, elektrostymulację – która odbywa się na średniej i niskiej częstotliwości, oraz stymulację ciepłem w zakresie od 30 do 40 stopni Celsjusza. Wskazania do zastosowania to przede wszystkim brzuch, boczki w tali i na biodrach, wylewające się fałdki tłuszczu, wałki tłuszczu na plecach, brzuchu, talii, ramionach i łydkach. Krótko mówiąc, urządzenie stosuje się we wszystkich partiach ciała, które mają tendencję do gromadzenia się nadmiaru tłuszczu oraz do bolesnego napięcia mięśni.

Jeden zabieg kriolipolizy pozwala zredukować tkankę tłuszczową o ok. 25%, jest całkowicie bezinwazyjny, nie wymaga żadnego znieczulenia i jest w pełni bezpieczny. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności, ale przez pierwszy tydzień należy unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Niezbędnik narciarza

Wybierasz się na narty? To świetnie – spędzisz aktywnie kilka dni, zrelaksujesz się, naładujesz baterie. Do takiego wyjazdu musisz się dobrze przygotować. ...

Gotowa na sylwestra

Za chwilę powitamy nowy, 2020 rok! Jeszcze czas, choć coraz go mniej. Spokojnie, zdążysz! Dzięki kilku prostym zabiegom pielęgnacyjnym w sylwestrową noc poczujesz ...

Czarny bez i cynk - bezcenne dla zdrowia twojej rodziny

Czarny bez to jedna z najstarszych roślin leczniczych. Od wieków kwiaty i owoce czarnego bzu wykorzystuje się przy przeziębieniach, gorączce, zapaleniu krtani i ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja