Jak zredukować zużycie plastiku? - SZAMPONY W KOSTCE

Szampony w kostce zyskują coraz większe grono fanów, szczególnie wśród osób, które redukują zużycie plastiku. Podobnie jak standardowe szampony w płynie, myją  i pielęgnują włosy, ale różnią się od nich wyglądem, sposobem użycia i składnikami. Nadają się do różnych długości i rodzajów włosów, również do włosów farbowanych.

Właściwie dobrany szampon w kostce oczyści i uniesie Twoje włosy u nasady, dzięki czemu fryzura będzie wyglądała na pełniejszą. Składniki pielęgnujące zawarte w szamponie w kostce widocznie poprawią ich kondycję, dodadzą blasku i miękkości.

Sposób użycia szamponu w kostce jest bardzo zbliżony do mycia rąk mydłem, ale piana z szamponu w kostce jest delikatniejsza. Aby uniknąć splątania długich włosów, zalecane jest wytworzenie piany w dłoniach a następnie nałożenie jej na scalp i włosy. Po krótkim masażu należy dokładnie spłukać pianę. Jeśli włosy były silnie zabrudzone, można umyć je dwa razy.

Marka Love Beauty and Planet odpowiada na trend wprowadzając na rynek dwa szampony w kostce Blooming Colour z małem muru muru i olejkiem różanym oraz Volume and Bounty z wodą kokosową i kwiatem mimozy. Zostały stworzone dla wegan.

Kostka szamponu zamknięta jest w kartonik z papieru z recyklingu, który nadaje się do ponownego przetworzenia. Dzięki niej zdecydowanie zmiejszamy nasz ślad środowiskowy w porównaniu do konwencjonalnego szamponu. Szampon w kostce to mniejsze zużycie wody. Dodatkowo jest lżejszy niż klasyczny szampon, dzięki czemu do jego transportu potrzeba mniej paliwa.

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Co sprawia, że zarówno natura, jak i nasza cera wygląda ...

Majówka kojarzy nam się z odpoczynkiem i wyjazdami. W tym roku niestety musimy spędzić ją nieco inaczej. Chcąc zapewnić sobie chociaż namiastkę natury i ...

Profilaktyka w czasach koronawirusa

Najskuteczniejszy wróg wirusów i bakterii to tradycyjne mydło. Gdy akurat nie masz go pod ręka, sięgnij po spray antybakteryjny. Najlepiej noś go zawsze przy ...

Antybakteryjne żele do rąk - dlaczego są takie skuteczne

Dbaj o higieniczną czystość dłoni. Zawsze miej przy sobie żel antybakteryjny. Kupując produkt pamiętaj o czytaniu etykiety. Czym się kierować przy zakupie, co ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja