Jak wykonać poprawny demakijaż okolic oczu?

Demakijaż oczu to absolutna podstawa codziennej pielęgnacji. Jednak czy na pewno wiesz, jak robić to prawidłowo?

Odpowiedni demakijaż okolic oczu, jest tak ważny, ponieważ skóra wokół oczu jest najbardziej delikatną i cienką skórą na naszej twarzy. Jej wiotkość sprawia, że szybko ulega procesom starzenia. Dzieje się tak również dlatego, że ten obszar praktycznie pozbawiony jest tkanki tłuszczowej.

Skóra wokół oczu również o wiele szybciej ulega przesuszeniu, ponieważ na jej powierzchni znajduje się 15 razy mniej gruczołów łojowych, niż na reszcie Twojej twarzy! Dlatego też, tak ważna jest jej pielęgnacja. Pielęgnacja, pielęgnacją, ale czy wiesz jak prawidłowo wykonać demakijaż oczu?

Poniżej znajdziesz krótką instrukcję, jak krok po kroku tego dokonać:

 1. Dokładnie umyj ręce – dotykanie skóry twarzy brudnymi rękoma w ciągu dnia, przyczynia się do powstawania wielu infekcji, takich jak zapalenie spojówek.
 2. Dwa płatki kosmetyczne nasącz odpowiednim dla Twojej cery preparatem do demakijażu
 3. Płatki przyłóż na zamkniętą powiekę, poczekaj chwilę, tak aby preparat miał możliwość rozpuszczenia makijażu. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego pocierania i naciągania skóry wokół oczu oraz mechanicznego uszkadzania rzęs.  
  Ważne – pamiętaj, aby nakładać odpowiednią ilość preparatu do demakijażu, gdy jest go za dużo, może dostać się do oka i powodować podrażnienia. Jeśli zaś dasz go za mało, bardzo trudno będzie Ci całkowicie zmyć makijaż.
 4. Mascarę usuwaj delikatnymi pionowymi ruchami góra – dół, tak aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia rzęs.
 5. Następnie bardzo delikatnymi ruchami, od zewnętrznej do wewnętrznej części oka, pozbądź się reszty makijażu. 


  Ważne – każde intensywne pocieranie czy rozciąganie powoduje powstawanie zmarsz- czek! Już teraz dbaj, aby jak najdłużej wyglądać młodo i pięknie!
 6. Jeśli płatek kosmetyczny jest już zabrudzony, śmiało sięgnij po następny. Do demakijażu powinnaś zużyć ok. 4-5 wacików – aż będą zupełnie czyste. 

  Ważne – Pamiętaj o demakijażu brwi, o czym często można zapomnieć.

Demakijaż całej twarzy 
Przy demakijażu całej twarzy najlepiej nanieść preparat na skórę i również odczekać parę chwil, po czym kolejno delikatnymi, kolistymi ruchami usuwać makijaż. Czynności te wyko- nuj, aż płatki kosmetyczne, będą zupełnie czyste.

Po zakończonym demakijażu, przetrzyj twarz tonikiem, odpowiednim dla Twojego rodzaju cery, aby przywrócić skórze właściwy odczyn pH, co zapobiegnie powstawaniu stanów zapalnych i wyprysków. 

Na tak przygotowaną skórę możesz nakładać serum lub krem pod oczy oraz krem na noc.

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
5 najskuteczniejszych koreańskich masek w płachcie, ...

Jadąc na urlop, najchętniej spakowałabyś tylko kostium kąpielowy, a do pielęgnacji krem z filtrem. O ile minimalizm w modzie letniej jest ok, o tyle w pielęgnacji ...

Jak dostarczyć organizmowi odpowiednie zapotrzebowanie na ...

Idzie lato, a w raz z nim większość z nas w mniejszym bądź większym stopniu postanowiła zadbać o swoją kondycję fizyczną. Czy pamiętamy, o tym, żewicząc ...

Niezbędnik biwakowicza – Jak przygotować się na ...

Na przestrzeni lat biwakowanie stało się jedną z najpopularniejszych form spędzania czasu na łonie natury. Taka forma odpoczynku coraz częściej wybierana jest nie ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja