GIA - Recenzja

Film biograficzny przedstawiający życie Gia Marrie Carangi - modelki popularnej w latach 80. Scenariusz oparty na faktach i pamiętniku młodej modelki. Piękna historia o Kopciuszku bez happy endu.

Gia jest młodą, zbuntowaną dziewczyną która dzięki swojej nieprzeciętnej urodzie staję się jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd modelingu w latach 80. Ekscentryczną siedemnastolatkę mieszkającą w Filadelfii charakteryzuje styl motocyklistki, upodobanie do kolorowych włosów i tatuaży. Zupełnie niewpisuję się w obowiązujący kanon piękna, jednak za namową chłopaka którego poznaję w barze swojego ojca, jedzie do Nowego Jorku aby spróbować swoich sił w świecie mody.

Chociaż początki są dla niej ciężkie, po pewnym czasie zostaje zauważona, a jej kariera zaczyna rozwijać się w błyskawicznym tempie. W Nowym Jorku także poznaje miłość swojego życia. Jednak jej księciem z bajki okazuję się piękna blondynka - Linda - z którą Gia wdaję się w romans. Jest to miłość niespełniona i z tragicznym skutkiem.

Gia nie daję się zaszufladkować. Nadal jest wyzwolona, pewna siebie, bezpośrednia i wulgarna. Wciąż poszukuję nowych wrażeń, aby zapomnieć o uczuciach jakich daży Lindę. Jak to najczęściej w takich przypadkach bywa - sięga po narkotyki, ktore wydają się jedyną odskocznią w showbieznesie. Ile było już podobnych historii o gwiazdach, które sięgają tak nisko, gdyż nie potrafią sprostać oczekiwaniom? Jednak ten scenariusz napisało samo życie. Reżyser wzbogacił scenariusz dodając fragmenty z pamiętnika sławnej modelki, której historie śledziły miliony.

W rolę niezależnej dziewczyny wcieliła się Angelina Jolie, której nikt nie może nic zarzucić gdyż idealnie wpasowała się w rolę modelki. Obok niej zagrała Elizabeth Mitchell w roli Lindy. Ten film od samego początku wzbudził zainteresowanie.

Film jest na pewno filmem nietypowym i niebanalnym. Nie spodziewajcie się happy end'u, gdyż w tym filmie świat nieprzytłacza gwiazdy oraz nic nie oczekuję - jednak to młoda dziewczyna oczekuję czegoś od życia. Piękna historia dziewczyny której udaję się osiągnąć sławę. Idealnie wyjaśnienie sensu sławy i posiadania, odzwierciedla to, że pieniądze są niczym kiedy samotność jest w sercu człowieka. Złudne szczęście które dawała sława mija, a historia kończy się dramatem dla świata modelingu.

Kinga Kocięba

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Czarny bez i cynk - bezcenne dla zdrowia twojej rodziny

Czarny bez to jedna z najstarszych roślin leczniczych. Od wieków kwiaty i owoce czarnego bzu wykorzystuje się przy przeziębieniach, gorączce, zapaleniu krtani i ...

5 najskuteczniejszych koreańskich masek w płachcie, ...

Jadąc na urlop, najchętniej spakowałabyś tylko kostium kąpielowy, a do pielęgnacji krem z filtrem. O ile minimalizm w modzie letniej jest ok, o tyle w pielęgnacji ...

Jak dostarczyć organizmowi odpowiednie zapotrzebowanie na ...

Idzie lato, a w raz z nim większość z nas w mniejszym bądź większym stopniu postanowiła zadbać o swoją kondycję fizyczną. Czy pamiętamy, o tym, żewicząc ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja