Dom snów - Recenzja

Film zaczyna się dosyć banalnie. Oto mamy obrazek kochającej sie rodzinki: piękna żona, piękne dzieci, zdolny pisarz jako mąż. Wszyscy w uroczym domku, do którego właśnie się wprowadzili. A że każdy dom skrywa jakąś tajemnice, nie inaczej jest i w tym przypadku.

Tu należałoby zdradzić coś więcej, ale nie zrobię tego. I na pewno nie radzę oglądać zwiastuna, bo właśnie nim, producenci strzelili sobie samobója. Głównym atutem filmu jest właśnie jego tajemniczość i zaskakujący zwrot akcji.

Sama fabuła, zwłaszcza na początku, nie grzeszy oryginalnością. Było juz kilka filmów w historii kina, które opierały sie na takim schemacie. Rozwleczona i nawet z lekka nudnawa akcja na początku, usypia czujność widza, żeby później, z siłą rażenia pioruna, wbić go w fotel! Ten element zaskoczenia w połowie filmu, jest tak wielki, ze później film oglądamy już tylko z zapartym tchem.

Gwiazdorska obsada, fenomenalny Craig, a mimo to wylano na film wiadro pomyj. Dlaczego? Bo nie udźwignął porównań do kultowych filmów jakim go chciano rozreklamować. To nie jest typowy film grozy. Tu nie będziecie ogladać filmu za fotela. Nie będziecie potrzebować faceta do wbijania pazurów. Tu natomiast po filmie zadacie sobie szereg pytań. Zaczniecie szukać domów w swojej okolicy z mroczną historią w tle. Może otrzecie się o zjawiska paranormalne? A może wyleczycie się z miłości tak głębokiej, która prowadzi do szaleństwa i rozdwojenia jaźni? A może wręcz przeciwnie, zaczniecie takiej szukać?

Jakolwiek go nie odbierzecie, wzbudzi Wasze emocje. Nie pozostawi obojętnym. Możecie być rozczarowani grą aktorską Rachel Weisz czy Naomi Watts, ale fenomenalny Daniel Craig, jako nie-Bond, zachwyci i zaskoczy Was totalnie. I choćby dla niego, warto ten film zobaczyć, chociaz jestem prawie pewna, że to nie będzię największą zaletą tego filmu.

Monika Koprowska-LudwigTytuł oryginalny: Dream House
Gatunek: Dramat, thriller
Rok produkcji: 23.02.2012
Reżyseria: Jim Sheridan
Obsada: Daniel Craig, Rachel Weisz, Naomi Watts, Mark Wilson, Claire Geare, Taylor Geare
Dystrybucja: ADD Media Entertainment
Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Pięć sposobów na skórę naczynkową

Skóra naczynkowa to problem wielu kobiet. Na ich powstanie wpływa wiele czynników – estrogeny, menopauza, fototyp skóry i inne, ale niezależnie od powodu ich ...

Jak poprawić kondycję skóry?

Jeśli usilnie staramy się zapobiec przebarwieniom, nawrotom zmian trądzikowych czy wreszcie pojawianiu się zmarszczek, polegając jedynie na podstawowej pielęgnacji ...

Pierwszy raz w gabinecie? Czas na mezoterapię!

Jeszcze kilkanaście lat temu medycyna estetyczna kojarzona była z możliwościami zarezerwowanymi dla ludzi bogatszych. Dziś jej osiągnięcia znajdują się w ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja