Czy wiesz, co wiewiórkom zaprząta głowę zimą?

Na te i inne pytania starali się odpowiadać uczestnicy debaty, zorganizowanej przez markę Felix, która odbyła się 21 stycznia. Wybór daty nie był przypadkowy -  tego dnia bowiem obchodziliśmy Dzień Doceniania Wiewiórek.

Czy wiewiórki można szkolić? Jak pomóc im przetrwać zimę w mieście? Co jedzą a co może im zaszkodzić? To tylko niektóre z wątpliwości, jakie marka Felix chce rozwiać podczas kampanii edukacyjnej poświęconej zwyczajom i życiu wiewiórek.

Początkiem ogólnopolskiej akcji była debata, która odbyła się w uroczej mazurskiej miejscowości Płociczno – zalesionym terenie który jest naturalnym środowiskiem wiewiórek. Spotkanie poświęcone było ochronie wiewiórek i sposobom pomocy, jakiej każdy z nas może im udzielić. W debacie wzięli udział: dr Andrzej Kruszewicz – dyrektor warszawskiego ZOO, Lena Grusiecka – założycielka Stowarzyszenia Leśne Pogotowie oraz Geert Weggen – znany fotograf dzikich zwierząt. Eksperci dyskutowali o zwyczajach wiewiórek, dzielili się ciekawostkami i odpowiadali na zapytania, jakie pojawiały się w trakcie trwania debaty. „Należy pamiętać o tym, że wiewiórka mimo swojego uroczego wyglądu, pozostaje dzikim zwierzęciem i nie należy traktować jej jak zwierzątko domowe. Jeśli znajdziemy małą wiewiórkę, która wydaje nam się porzucona przez rodziców możemy zawiadomić odpowiednie służby, ale nie należy jej podnosić ani przenosić, ponieważ bardzo często matka jest w pobliżu i wraca po młode” – powiedziała Lena Grusiecka ze Stowarzyszenia Leśne Pogotowie.

- Marka Felix chce realnie działać i pomagać wiewiórkom przez cały rok, dlatego planujemy szereg działań zarówno w przestrzeni miejskiej jak i poza terenami miast. Te rude, sympatyczne gryzonie są nieodłącznym elementem wizerunku naszej marki, dlatego podchodzimy do tematu ich dobrostanu bardzo personalnie. Zachęcamy do śledzenia naszych social mediów, aby być na bieżąco z akcjami, które planujemy - mówi Agnieszka Krajewska – Pliwka, Senior Brand Manager z firmy Intersnack.

Jednym z obecnych projektów marki jest współfinansowanie budowy woliery w Leśnym Pogotowiu - Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt pod Lublinem. W powstałej/wybudowanej wolierze wiewiórki po urazach będą mogły wracać do zdrowia w warunkach najbardziej zbliżonych do naturalnych. Dzięki zamontowanej wewnątrz kamerze, będzie można na żywo podglądać te fascynujące zwierzęta przez całą dobę. Aby nieustannie przypominać o działaniach, marka Felix we współpracy z Geertem Weggenem stworzyła również nowoczesny kalendarz ścienny zawierający zdjęcia wiewiórek. Dzięki niemu te urocze stworzonka mogą nam towarzyszyć w życiu codziennym.

W planach marki jest również budowa specjalnych pomostów zawieszonych nad ruchliwymi trasami, aby mogły bezpiecznie przemieszczać się między terenami, które zamieszkują.

Zachęcamy do śledzenia naszych akcji na facebooku Felix i wiewiórka, oraz na naszej stronie http://www.felixpolska.pl/akcje.

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Tego lata zwróć szczególną uwagę na dermoochronę

Twoja skóra jest blada i zmęczona? Nic dziwnego. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach daje się we znaki. Postaw na specjalistyczną dermoochronę i korzystaj z ...

Co sprawia, że zarówno natura, jak i nasza cera wygląda ...

Majówka kojarzy nam się z odpoczynkiem i wyjazdami. W tym roku niestety musimy spędzić ją nieco inaczej. Chcąc zapewnić sobie chociaż namiastkę natury i ...

Profilaktyka w czasach koronawirusa

Najskuteczniejszy wróg wirusów i bakterii to tradycyjne mydło. Gdy akurat nie masz go pod ręka, sięgnij po spray antybakteryjny. Najlepiej noś go zawsze przy ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja