Co obejrzeć w weekend...

  • "Służące"

Lata 60 -te XX wieku, południe USA. Początkująca, biała dziennikarka spisuje historie czarnoskórych służących wywołując skandal wśród wyższych sfer. Adaptacja powieści Kathryn Stockett pod tym samym tytułem. Cudowna, przepięknie nakręcona, ekranowa opowieść z uniwersalnym przesłaniem, w której każdy szczegół jest pedantycznie dopracowany: zachwycająca muzyka, wspaniałe stroje i, ponad wszystko, rewelacyjne kreacje aktorskie, W rolach głównych: Emma Stone, Octavia Spencer , Sissy Spacek i Jessica Chastain .

  • "Nie wiem jak ona to robi"

Przyjemna, lekka komedia romantyczna z Sarą Jessicą Parker w roli żony i matki dwójki dzieci , która musi nieprzerwanie żonglować między wymagającą pracą i życiem osobistym. Czy da się tak żyć na dłuższą metę ??? Obejrzyjcie !

  • "Jestem Bogiem"

Wyobraźmy sobie, że możemy wykorzystać nasz mózg w 100%. Co by było? Iloma językami zaczęlibyśmy mówić? Ile książek moglibyśmy przeczytać w ciągu jednego dnia? Czy bylibyśmy w stanie przewidzieć co stanie się za chwilę? A może moglibyśmy czytać myśli innych? Bohater filmu, pisarz -nieudacznik, dostaje pewnego dnia małą, przezroczystą tabletkę, która ma być panaceum na wszystkie problemy... W rolach głównych Bradley Cooper , Robert De Niro, Abbie Cornish i Anna Friel.

  • "W.E"

Film w reżyserii Madonny, który opowiada o losach dwóch niezwykle wrażliwych i jednocześnie niezwykle zdeterminowanych kobiet: Wally Winthrop i, znanej z kart historii, Wallis Simpson, które dzieli ponad 6 dekad. Jest rok 1998.

Samotna mieszkanka Nowego Jorku ma obsesję na punkcie historii miłości Króla Edwarda VIII, który zrezygnował z brytyjskiego tronu dla ukochanej kobiety, amerykańskiej rozwódki, Wallis Simpson. Ale im dalej Wally brnie w zakamarki tego, skandalicznego swego czasu, związku, spędzając dni na aukcji w Sotheby`s wyprzedającej memorabilia należące niegdyś do słynnej pary, tym boleśniej przekonuje się , że życie tych dwojga outsajderów nie było tak romantyczne jak myślała.  Przeskakując z jednej epoki do drugiej, fabuła sprytnie przeplata   emocjonalną podróż Wally w głąb siebie z historią związku Edwarda i Wallis, od momentu ich poznania do gorzkiej i samotnej starości.

Film ten to nie tylko bliższa lub dalsza prawda historyczna, ale fantastyczne wizualne przedstawienie dopracowane w każdym szczególe, uczta dla wrażliwego oka. Postać Wallis Simpson ma w filmie ponad 80 zmian kostiumów, w tym kreacje od Balenciagi, Diora, Madeleine Vionnet, Elsy Schiapparelli, Galliano i Issy. Ponieważ większość autentycznych ubiorów Simpson znajduje się w muzeach, największe nazwiska w świecie mody zaoferowały pomoc; klejnoty dostarczone zostały przez Cartier`a, a wspaniałe kapelusze przez Stephen`a Jones`a.

Obraz ten jest niezwykłym przeżyciem estetycznym. Olbrzymi wkład ma w to nasz genialny Abel Korzeniowski, który skomponował soundtrack będący kombinacją muzyki tradycyjnej i nowoczesnej i w ten sposób zgrabnie łączący dwie skrajnie różne epoki.

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Gotowa na sylwestra

Za chwilę powitamy nowy, 2020 rok! Jeszcze czas, choć coraz go mniej. Spokojnie, zdążysz! Dzięki kilku prostym zabiegom pielęgnacyjnym w sylwestrową noc poczujesz ...

Czarny bez i cynk - bezcenne dla zdrowia twojej rodziny

Czarny bez to jedna z najstarszych roślin leczniczych. Od wieków kwiaty i owoce czarnego bzu wykorzystuje się przy przeziębieniach, gorączce, zapaleniu krtani i ...

5 najskuteczniejszych koreańskich masek w płachcie, ...

Jadąc na urlop, najchętniej spakowałabyś tylko kostium kąpielowy, a do pielęgnacji krem z filtrem. O ile minimalizm w modzie letniej jest ok, o tyle w pielęgnacji ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja