Co obejrzeć w weekend...

  • "Służące"

Lata 60 -te XX wieku, południe USA. Początkująca, biała dziennikarka spisuje historie czarnoskórych służących wywołując skandal wśród wyższych sfer. Adaptacja powieści Kathryn Stockett pod tym samym tytułem. Cudowna, przepięknie nakręcona, ekranowa opowieść z uniwersalnym przesłaniem, w której każdy szczegół jest pedantycznie dopracowany: zachwycająca muzyka, wspaniałe stroje i, ponad wszystko, rewelacyjne kreacje aktorskie, W rolach głównych: Emma Stone, Octavia Spencer , Sissy Spacek i Jessica Chastain .

  • "Nie wiem jak ona to robi"

Przyjemna, lekka komedia romantyczna z Sarą Jessicą Parker w roli żony i matki dwójki dzieci , która musi nieprzerwanie żonglować między wymagającą pracą i życiem osobistym. Czy da się tak żyć na dłuższą metę ??? Obejrzyjcie !

  • "Jestem Bogiem"

Wyobraźmy sobie, że możemy wykorzystać nasz mózg w 100%. Co by było? Iloma językami zaczęlibyśmy mówić? Ile książek moglibyśmy przeczytać w ciągu jednego dnia? Czy bylibyśmy w stanie przewidzieć co stanie się za chwilę? A może moglibyśmy czytać myśli innych? Bohater filmu, pisarz -nieudacznik, dostaje pewnego dnia małą, przezroczystą tabletkę, która ma być panaceum na wszystkie problemy... W rolach głównych Bradley Cooper , Robert De Niro, Abbie Cornish i Anna Friel.

  • "W.E"

Film w reżyserii Madonny, który opowiada o losach dwóch niezwykle wrażliwych i jednocześnie niezwykle zdeterminowanych kobiet: Wally Winthrop i, znanej z kart historii, Wallis Simpson, które dzieli ponad 6 dekad. Jest rok 1998.

Samotna mieszkanka Nowego Jorku ma obsesję na punkcie historii miłości Króla Edwarda VIII, który zrezygnował z brytyjskiego tronu dla ukochanej kobiety, amerykańskiej rozwódki, Wallis Simpson. Ale im dalej Wally brnie w zakamarki tego, skandalicznego swego czasu, związku, spędzając dni na aukcji w Sotheby`s wyprzedającej memorabilia należące niegdyś do słynnej pary, tym boleśniej przekonuje się , że życie tych dwojga outsajderów nie było tak romantyczne jak myślała.  Przeskakując z jednej epoki do drugiej, fabuła sprytnie przeplata   emocjonalną podróż Wally w głąb siebie z historią związku Edwarda i Wallis, od momentu ich poznania do gorzkiej i samotnej starości.

Film ten to nie tylko bliższa lub dalsza prawda historyczna, ale fantastyczne wizualne przedstawienie dopracowane w każdym szczególe, uczta dla wrażliwego oka. Postać Wallis Simpson ma w filmie ponad 80 zmian kostiumów, w tym kreacje od Balenciagi, Diora, Madeleine Vionnet, Elsy Schiapparelli, Galliano i Issy. Ponieważ większość autentycznych ubiorów Simpson znajduje się w muzeach, największe nazwiska w świecie mody zaoferowały pomoc; klejnoty dostarczone zostały przez Cartier`a, a wspaniałe kapelusze przez Stephen`a Jones`a.

Obraz ten jest niezwykłym przeżyciem estetycznym. Olbrzymi wkład ma w to nasz genialny Abel Korzeniowski, który skomponował soundtrack będący kombinacją muzyki tradycyjnej i nowoczesnej i w ten sposób zgrabnie łączący dwie skrajnie różne epoki.

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Pięć sposobów na skórę naczynkową

Skóra naczynkowa to problem wielu kobiet. Na ich powstanie wpływa wiele czynników – estrogeny, menopauza, fototyp skóry i inne, ale niezależnie od powodu ich ...

Jak poprawić kondycję skóry?

Jeśli usilnie staramy się zapobiec przebarwieniom, nawrotom zmian trądzikowych czy wreszcie pojawianiu się zmarszczek, polegając jedynie na podstawowej pielęgnacji ...

Pierwszy raz w gabinecie? Czas na mezoterapię!

Jeszcze kilkanaście lat temu medycyna estetyczna kojarzona była z możliwościami zarezerwowanymi dla ludzi bogatszych. Dziś jej osiągnięcia znajdują się w ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja