Ciesz się słońcem w mieście!

Wreszcie nadeszło upragnione lato. Więcej słońca to lepszy nastrój  i większa radość z życia. Ale czy w tej całej euforii nie zapominamy o odpowiedniej ochronie?

Słońce, poza tym, że niesie ze sobą wiele pozytywnych aspektów ma też negatywny wpływ na naszą skórę, a nawet zdrowie. Już chyba każdy wie, że ochrona na plaży, to obowiązek, ale ile osób pamięta o tym, aby chronić swoją skórę także w mieście?

Czy wiesz, że…

  1. 90% promieni UV przechodzi przez chmury
  2. Promienie UVA przenikają przez ubrania oraz okrycia głowy
  3. promienie UVA przenikają przez szyby, a więc narażeni na nie jesteśmy nawet podczas jazdy samochodem

Dwa typy promieni słonecznych, które docierają do powierzchni ziemi i wpływają na naszą skórę, to promieniowanie UVA, które odpowiedzialne jest za opalanie i przedwczesne starzenie skóry oraz UVB, odpowiedzialne za poparzenia słoneczne, nowotwory skóryi uszkodzenia oczu.

Należy pamiętać, że opalenizna, której tak bardzo wyczekuje większość z nas, jest mechanizmem obronnym naszej skóry przed promieniowaniem. Osoby o jasnej karnacji są bardziej narażone na działanie promieni UV, również z wiekiem zmniejsza się ilość wytwarzanej melaniny, co za tym idzie podatność na szkodliwe działanie promieni słonecznych jest większa.

Chociaż najwięcej o szkodliwości promieniowania UV mówi się przed sezonem urlopowymi w jego trakcie, powinniśmy pamiętać, że jesteśmy na nie narażeni przez cały rok. Dlatego o kremie ochronnym powinniśmy pamiętać nie tylko na wakacjach i stoku narciarskim. Nasza skóra potrzebuje ochrony także podczas wyjścia do pracy, czy na spacer.

O tym warto pamiętać!

  1. Kupując filtr ochronny należy zwrócić uwagę czy krem ochroni nas przed promieniami UVA i UVB. Na rynku dostępne są także kremy, które dodatkowo chronią przed promieniowaniem IR, np. NovaClear Urban Sunblock
  2. Będąc na plaży nie wystarczy nasmarować się raz. Czynność tą powinniśmy powtórzyć po każdej kąpieli wodnej
  3. Podczas pochmurnego dnia także jesteśmy narażeni na działanie promieni UV
  4. 15-20% promieni UV odbija piasek na plaży
  5. 10-30 % promieni UV odbijają morskie fale
  6. Obserwuj zmiany na skórze
  7. Gdyby nasza skóra nie była eksponowana na słońce,  zaczęłaby się starzeć dopiero po 50 r.ż.!
Najważniejsze, aby korzystać ze słońca z rozsądkiem i umiarem, dlatego cieszmy się każdym słonecznym dniem, a stosowanie filtrów włączmy przynajmniej do codziennej pielęgnacji twarzy. Marka Novaclear stworzyła linię Urban Sunblock, w której znajdziemy aż trzy rodzaje kremów ochronnych do skóry twarzy, z podziałem na typ cery – suchej, wrażliwej i tłustej.
Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Tego lata zwróć szczególną uwagę na dermoochronę

Twoja skóra jest blada i zmęczona? Nic dziwnego. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach daje się we znaki. Postaw na specjalistyczną dermoochronę i korzystaj z ...

Co sprawia, że zarówno natura, jak i nasza cera wygląda ...

Majówka kojarzy nam się z odpoczynkiem i wyjazdami. W tym roku niestety musimy spędzić ją nieco inaczej. Chcąc zapewnić sobie chociaż namiastkę natury i ...

Profilaktyka w czasach koronawirusa

Najskuteczniejszy wróg wirusów i bakterii to tradycyjne mydło. Gdy akurat nie masz go pod ręka, sięgnij po spray antybakteryjny. Najlepiej noś go zawsze przy ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja