Celia Tropic, lakier do paznokci

Markę Celia znają zapewne całe pokolenia Polek. Znają i cenią za jakość, doskonaloną przez lata. W 2007 roku firma Dax Cosmetics reaktywowała markę, biorąc sobie za punkt honoru unowocześnienie oferty i poszerzenie asortymentu.

Jako lakierowa maniaczka skusiłam się więc na ich lakier z serii Tropic, w ciekawym odcieniu fioletu, nr 13.

Lakier zamknięto w smukłej buteleczce o pojemności 5 ml. Lubię takie niewielkie lakiery, mam pewność że zdążę go zużyć nim minie data ważności lub znudzi mi się kolor :)

Pędzelek nie wyróżnia się niczym szczególnym, jest długi i dość smukły a przy tym cienki.

Konsystencja lakieru jest bardzo rzadka a jego aplikacja dość utrudniona. Jedna warstwa jest prawie niewidoczna, dla "znośnego" efektu konieczne są przynajmniej trzy... Lakier ciężko się nakłada, niestety lubi zostawiać smugi i się zlewać.

Jeśli chodzi o wysychanie to i w tym temacie pozostaje wiele do życzenia, trzeba odczekać dłuższy czas aby nakładać kolejną warstwę.

Trwałość lakieru jest...tragiczna. Odpryski pojawiają się już następnego dnia od nałożenia, kolejnego kolor zaczyna schodzić całymi płatkami. Nie wiem czy to tylko indywidualna kwestia tego odcienia czy cała seria jest taka kiepska...Nałożenie bazy na niewiele się zdaje, top coat też średnio wydłuża jego trwałość.

Na szczęście lakier bardzo łatwo się zmywa, nie odbarwia płytki paznokcia ani skórek. Nie niszczy paznokci, nie powoduje rozdwajania.

Cena ok. 3,50-4 zł za 5 ml, ale choć to śmieszna kwota to chyba nie skuszę się na inne odcienie z serii...

Zalety: 

  • niewielka pojemność
  • bogata paleta ciekawych kolorów
  • lakier łatwo się zmywa
  • nie odbarwia płytki paznokcia

Wady:

  • tragiczna trwałość
  • kiepska aplikacja
  • konieczne nałożenie przynajmniej trzech warstw 
  • lakier smuży i zlewa się
  • bardzo cienki pędzelek

Moja ocena: 2/5

Agnieszka Wysocka

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Pierwszy raz w gabinecie? Czas na mezoterapię!

Jeszcze kilkanaście lat temu medycyna estetyczna kojarzona była z możliwościami zarezerwowanymi dla ludzi bogatszych. Dziś jej osiągnięcia znajdują się w ...

Atopowe zapalenie skóry – te fakty musisz znać!

Atopowe zapalenie skóry to jedna z najczęściej rozpoznawalnych chorób skóry, mimo to wciąż powszechnie funkcjonuje wiele mitów, które należy obalić. Jedno ...

Nie bój się retinolu!

O jego zaletach możemy opowiadać bez końca! Stosowany w kosmetykach potrafi przynosić znakomite efekty! Jednak do kuracji z retinolem należy się właściwie ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja