Bioelixire, Serum do włosów Macadamia oil + Collagen

Bioelixire to marka nowoczesnych kosmetyków wykorzystująca najnowsze technologie i naturalne produkty. Co dziwne, ich produkty poznaję stopniowo drogą pantoflową, reklamy bowiem, nie wiedzieć czemu, na próżno szukać w szeroko pojętych mediach. A szkoda :) Jakiś czas temu w ofercie firmy pojawiła się nowa linia łącząca skuteczność od dawna wykorzystywanego w kosmetykach do włosów olejku macadamia z kolagenem. Działanie serum miałam okazję poznać na własnych włosach, zapraszam zatem na jego recenzję :)

Maleńka plastikowa buteleczka kryje w sobie płyn o pięknym bursztynowym kolorze. Nieco zawiodła mnie forma aplikacji, a właściwie jej brak - butla zakończona jest tradycyjną nakrętką, zatem płyn z wewnątrz  wydostaje się w mało kontrolowany sposób... Zdarza się także że ścieka po ściankach co wygląda niechlujnie i nieestetycznie. Producenci jednak, wychodząc chyba naprzeciw oczekiwaniom konsumentek, wymyśli o niebo praktyczniejsze opakowanie z pompką dostępne na rynku od niedawna :)

Konsystencja typowo oleista i gęsta. Co jednak istotne nie jest tłusta, resztki które pozostają na dłoniach po aplikacji dają się bez trudu wsmarować w skórę czy skórki wokół paznokci, co można traktować jako dodatkowy aspekt zastosowania olejku ;) Zapach serum uwiódł  mnie od pierwszego użycia! To delikatne połączenie kwiatów i owoców które przyjemnie się nawzajem uzupełniają. Aromat jest trwały, trzyma się włosów na długo po ich wysuszeniu.

Serum używam do zabezpieczania końcówek włosów, które po wielokrotnym rozjaśnianiu stały się matowe i przesuszone. Nakładam je po myciu, na jeszcze wilgotne pasma, omijając ich górne partie, nasadę i skórę głowy. Dzięki olejkowi zapomniałam co to kłopoty z rozczesywaniem włosów! Do tej pory ta czynność zajmowała mi dłuższą chwilę i normą było że na szczotce zostawało ich sporo... To na szczęście już tylko wspomnienie :) Serum ładnie chroni kolor, włosy jeszcze długo po farbowaniu wyglądają nieźle. Stały się także gładkie i lśniące, odpowiednio nawilżone a końcówki odporne na rozdwajanie się.

W linii Macadamia Oil + Collagen prócz serum zajdziemy także szampon tradycyjny i suchy oraz maskę do włosów. Ich dodatkową zaletą jest także bez wątpienia niska cena i ogólna dostępność. Cena olejku to ok. 7 zł / 20 ml.

Agnieszka Wysocka

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Dieta wegetariańska dla dzieci - zdrowa, czy nie?

Dieta wegetariańska budzi sporo kontrowersji jeśli chodzi o żywienie dorosłych, trudno się więc dziwić, że kiedy wspomina się o wykluczeniu mięsa z diety ...

3 uciążliwe problemy z włosami, które możesz ...

Kondycja włosów i ich wygląd zależy od wielu czynników. Wpływa na nie przede wszystkim pielęgnacja, odpowiednia dieta, ale również Twój tryb życia. Często ...

Jedziesz na majówkę? Nie zapomnij tego zabrać

Niebawem majówka i kilka dni zasłużonego wypoczynku. Sprawdź, co może ci się przydać w mieście, a co, jeśli wyjeżdżasz na łono natury. Jak to się mówi: ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja