Bioelixire, Serum do włosów Macadamia oil + Collagen

Bioelixire to marka nowoczesnych kosmetyków wykorzystująca najnowsze technologie i naturalne produkty. Co dziwne, ich produkty poznaję stopniowo drogą pantoflową, reklamy bowiem, nie wiedzieć czemu, na próżno szukać w szeroko pojętych mediach. A szkoda :) Jakiś czas temu w ofercie firmy pojawiła się nowa linia łącząca skuteczność od dawna wykorzystywanego w kosmetykach do włosów olejku macadamia z kolagenem. Działanie serum miałam okazję poznać na własnych włosach, zapraszam zatem na jego recenzję :)

Maleńka plastikowa buteleczka kryje w sobie płyn o pięknym bursztynowym kolorze. Nieco zawiodła mnie forma aplikacji, a właściwie jej brak - butla zakończona jest tradycyjną nakrętką, zatem płyn z wewnątrz  wydostaje się w mało kontrolowany sposób... Zdarza się także że ścieka po ściankach co wygląda niechlujnie i nieestetycznie. Producenci jednak, wychodząc chyba naprzeciw oczekiwaniom konsumentek, wymyśli o niebo praktyczniejsze opakowanie z pompką dostępne na rynku od niedawna :)

Konsystencja typowo oleista i gęsta. Co jednak istotne nie jest tłusta, resztki które pozostają na dłoniach po aplikacji dają się bez trudu wsmarować w skórę czy skórki wokół paznokci, co można traktować jako dodatkowy aspekt zastosowania olejku ;) Zapach serum uwiódł  mnie od pierwszego użycia! To delikatne połączenie kwiatów i owoców które przyjemnie się nawzajem uzupełniają. Aromat jest trwały, trzyma się włosów na długo po ich wysuszeniu.

Serum używam do zabezpieczania końcówek włosów, które po wielokrotnym rozjaśnianiu stały się matowe i przesuszone. Nakładam je po myciu, na jeszcze wilgotne pasma, omijając ich górne partie, nasadę i skórę głowy. Dzięki olejkowi zapomniałam co to kłopoty z rozczesywaniem włosów! Do tej pory ta czynność zajmowała mi dłuższą chwilę i normą było że na szczotce zostawało ich sporo... To na szczęście już tylko wspomnienie :) Serum ładnie chroni kolor, włosy jeszcze długo po farbowaniu wyglądają nieźle. Stały się także gładkie i lśniące, odpowiednio nawilżone a końcówki odporne na rozdwajanie się.

W linii Macadamia Oil + Collagen prócz serum zajdziemy także szampon tradycyjny i suchy oraz maskę do włosów. Ich dodatkową zaletą jest także bez wątpienia niska cena i ogólna dostępność. Cena olejku to ok. 7 zł / 20 ml.

Agnieszka Wysocka

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Spierzchnięte usta? – Nigdy więcej!

Zima, chociaż ma wiele uroków, niekoniecznie jest ulubioną porą roku dla skóry. Nie tylko ujemne temperatury na zewnątrz, ale również suche powietrze w domach, ...

Zimowa pielęgnacja – 3 kroki do pięknej skóry

W okresie zimowym skóra wymaga od nas większego poświęcenia i odpowiedniej pielęgnacji. Mróz, nieprzyjemny wiatr i suche powietrze w domach sprawiają, że skóra ...

Jak dbać o skórę naczynkową? Te zasady musisz znać!

Posiadaczki skóry naczynkowej nie mają łatwego zadania jeśli chodzi o codzienną pielęgnację. Początkowo występujące zaczerwienienie jest przemijające, ale ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja