Antybakteryjne Patyczki Clic&Go Eozyna 2%

Przyznam szczerze, że jako mama sześciolatka z gatunku dzieci zwanych potocznie „żywe srebro” mam niezłe doświadczenie w odkażaniu ran i przyklejaniu plasterków ;) Tylko ta spływająca kaskadami przy każdej aplikacji woda utleniona, szczypiąca i pieniąca się niemiłosiernie…Brrr, nie lubię tego ani ja, ani moje dziecko… Miłą odmianą dla takiej formy odkażania ran jest produkt firmy OsmozaCare – Antybakteryjne Patyczki Clic&Go Eozyna 2%.

To pałeczki wyglądem przypominające waciki do czyszczenia uszu, wypełnione opatentowanym roztworem, który skutecznie i higienicznie pielęgnuje rany. 24 sztuki jednorazowych aplikatorów zamknięte zostały w wygodnym plastikowym pudełeczku, które bez problemu zmieści się w każdej apteczce. Idealne rozwiązanie zarówno w domu, jak i podczas wyjazdów.

Aplikacja roztworu jest niezwykle prosta. Należy delikatnie zgiąć końcówkę zakończoną niebieskim wacikiem, aż do usłyszenia kliknięcia. W tym momencie płyn który znajduje się wewnątrz pałeczki zaczyna powoli spływać w dół i stopniowo nasączać wacik znajdujący się po przeciwnej stronie. Przykładamy go do skóry w miejscu skaleczenia i delikatnie pocieramy. Zero szczypania, nic nie spływa poza ranę – jednym słowem pełen komfort.

Produkt idealnie oczyszcza i wysusza wszelkie uszkodzenia skóry. Jednorazowy aplikator ogranicza zakażenia bakteryjne i jest bardzo higieniczny. Eozyna polecana jest także w pielęgnacji pępka u noworodków, pod tym kątem jednak nie miałam na kim jej przetestować;)

Ja z czystym sumieniem polecam jako alternatywę dla tradycyjnej wody utlenionej a jedyne do czego mogłabym się przyczepić to fakt, że produkt barwi skórę wokół rany na czerwono .

W serii Clic&Go znajdziemy także:

  • korektor antybakteryjny
  • zwalczanie opryszczki
  • płyn zmiękczający skórki
  • zestaw pierwszej pomocy
 Jednym słowem zastęp jednorazowych pomocników, niezbędnych w każdym domu

Zalety:

  • wygodna higieniczna aplikacja
  • skutecznie odkaża i pielęgnuje rany 
  • nie szczypie, nie pieni się, nie spływa
  • niezastąpione zarówno w domu, jak i podczas wyjazdów

Wady: 

  • lekko odbarwia skórę na czerwono

Moje ocena: 5/5

Agnieszka Wysocka

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
5 najskuteczniejszych koreańskich masek w płachcie, ...

Jadąc na urlop, najchętniej spakowałabyś tylko kostium kąpielowy, a do pielęgnacji krem z filtrem. O ile minimalizm w modzie letniej jest ok, o tyle w pielęgnacji ...

Jak dostarczyć organizmowi odpowiednie zapotrzebowanie na ...

Idzie lato, a w raz z nim większość z nas w mniejszym bądź większym stopniu postanowiła zadbać o swoją kondycję fizyczną. Czy pamiętamy, o tym, żewicząc ...

Niezbędnik biwakowicza – Jak przygotować się na ...

Na przestrzeni lat biwakowanie stało się jedną z najpopularniejszych form spędzania czasu na łonie natury. Taka forma odpoczynku coraz częściej wybierana jest nie ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja