Alterra, peeling pod prysznic pomarańcza i cukier trzcinowy

Alterra to marka kosmetyków dostępnych wyłącznie w drogerii Rossmann, charakteryzujących się w miarę ekologicznym składem i bez substancji pochodzenia zwierzęcego. Kosmetyki przybyły do nas z Niemiec, gdzie cieszą się dosyć dużą popularnością. Ceny są przystępne, a kolorowe opakowania przyciągają uwagę i zachęcają do kupna. W moje ręce wpadł peeling pod prysznic pomarańcza i cukier trzcinowy o pojemności 200ml.

Opakowanie to dosyć miękka tubka ze świetną szatą graficzną, chociaż te niemieckie napisy niekoniecznie rozumiem;). Całe szczęście z tyłu naklejono polską etykietę, z której można dowiedzieć się co nieco na temat tego produktu. Peeling ma łagodnie oczyszczać skórę usuwając obumarłe fragmenty naskórka i jednocześnie ją nawilżać. Świeży zapach pomarańczy ma rozpieszczać i odświeżać. Cukier trzcinowy pochodzi z kontrolowanej biologicznie uprawy.

W składzie odnaleźć można alkohol, co nie każdemu będzie pasować, ale jest to jedyny konserwant i tu warto zauważyć, że nie jest to syntetyk;). A coś przecież musi utrwalić skład, żeby nam się nie rozwijała cała flora bakteryjna w kosmetykach. Producent zapewnia zresztą, że produkt nie zawiera syntetycznych barwników, substancji konserwujących i zapachowych. Nie ma też silikonów, parafiny i innych związków olejów mineralnych. Nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego. Tam, gdzie to możliwe, zastosowano natomiast składniki roślinne pochodzące z kontrolowanych biologicznie upraw i dziko rosnących zbiorów.

Ocena zapachowa przebiegła pomyślnie:). Słodki i kuszący zapach, w którym odnaleźć można nuty pomarańczowe, wpływa bardzo pozytywnie na samopoczucie. Konsystencja ma postać dosyć gęstego przeźroczystego żelu, taka trochę jak kisiel;). Można nakładać bezpośrednio na skórę, w miarę potrzeby delikatnie zwilżyć. Podczas stosowania peeling wytwarza taką jakby pianę, która wyglądem przypomina lekki krem. Mimo, że we wzrokowej ocenie nie widać drobinek ścierających, to naprawdę one są i po bliższym przyjrzeniu się, wyglądają jak drobinki mocno zmielonego cukru.

Peeling jest dosyć delikatny, a jednocześnie naprawdę super oczyszcza. Skóra po zastosowaniu stała się napięta, przyjemnie gładka i tym samym czysta. Myślę, że nada się do każdego rodzaju skóry, nawet wrażliwej, bo należy do kategorii tych drobnoziarnistych. Ma świeży zapach, który jakiś czas utrzymuje się na skórze już w mniej intensywnej formie. Konsystencja jest idealna. Powiem szczerze, że bardzo polubiłam ten peeling i przez to nabrałam chęci na poznanie też innych produktów Alterra. Polecam!

Karolina Sidorowicz

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Które miejsca ciała perfumować

Coco Chanel mawiała, perfumuj się tam, gdzie chcesz być całowana. Sama wchodziła w chmurę rozpylonego zapachu, by ten osiadł na skórze, ubraniu i ...

Sneakery - jak je nosić zimą?

Chociaż za oknem chłodno i ponuro nie musisz rezygnować z wygodnego, sportowego obuwia. Wręcz przeciwnie, sneakery to absolutny hit sezonu, dlatego muszą się ...

Nie daj plamy na nartach! 5 zasad postępowania z ...

Wystarczy kilka godzin na nartach w słoneczny dzień, by dorobić się przebarwień, i  to większych niż latem! Śnieg i lód odbijają promienie słoneczne, przez ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
Nowe oblicze Greya - Recenzja
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok