10 najlepszych profesjonalnych fotografów dzikiej przyrody

Niełatwo być admiratorem natury – potrafi pochłonąć Cię całkowicie i pozostawić w uczuciu kompletnego zachwytu. A wtedy, bezradny wobec tego uczucia, po prostu musisz złapać w rękę aparat fotograficzny i uchwycić otaczające Cię piękno pełne oszałamiających cudów natury. Obfitują one w to, czego potrzebujesz, by zrobić intrygujące zdjęcia, od zapierających dech krajobrazów po różnorakie rodzaje roślin, ptaków oraz dziką przyrodę. Jeśli w kręgu Twoich zainteresowań znajduje się fotografowanie natury i dzikiej przyrody albo po prostu lubisz przyrodę i chcesz dowiedzieć się więcej na temat otaczającego Cię piękna, na pewno spodoba Ci się to, co za moment przeczytasz i zobaczysz. Mamy nadzieję, że dostarczy Ci to inspiracji jak również informacji nawet jeśli do tej pory nie interesowałeś się fotografowaniem natury i dzikiej przyrody.

Poniżej znajdziesz nasz subiektywny ranking 10 najlepszych profesjonalnych fotografów przyrody, zaczynając od tych z najmniejszym dorobkiem, po najsłynniejszych i najbardziej kreatywnych twórców.

10. Renata Ewald - RPA
Ze zdjęć wykonanych przez Renatę Ewald dosłownie emanuje pasja fotografowania dzikiej przyrody i otaczającej ją natury. Jako mieszkanka RPA ma ułatwiony dostęp do pięknej dzikiej przyrody i zwierząt w niej żyjących. Fotografowaniem natury zajmuje się od 9 lat, a jej celem jest ukazanie ogromu piękna dzikiej przyrody, którą ona sama ma szczęście oglądać na własne oczy.

9. Anjan Lal - Indie
Celem tego pochodzącego z Indii fotografa jest uchwycenie najpiękniejszych i najcenniejszych momentów i sytuacji, które mogą zaistnieć w świecie dzikiej przyrody. Fotografuje on również ptaki, kwiaty oraz krajobrazy. Jego zdjęcia powstające w Indiach, Kenii i Tanzanii pozwalają nam cieszyć oczy niezwykłymi obrazami cudownej natury.

8. Gosia Makosa - Polska
Jesteś wielbicielem koni? Jeśli tak, na pewno z uznaniem obejrzysz niezwykłe zdjęcia wykonane przez Gosię w Chobienicach, gdzie mieszka i tworzy. Gosia jest nie tylko utalentowaną fotografką, lecz również instruktorką jazdy konnej, a jej celem jest ukazanie siły i piękna koni będącymi przedmiotem jej admiracji dla tych imponujących zwierząt.

7. Andy Rouse - Wielka Brytania
Andy, profesjonalny fotograf dzikiej przyrody, wypracował własny niepowtarzalny styl w jakim chwyta na kliszę aparatu fotograficznego piękno zwierząt i niezwykłość dzikiej przyrody. O jego nieprzeciętnym talencie i kreatywności niech świadczy fakt, że w przeciągu ostatnich siedmiu lat jego prace zdobyły 9 nagród, a podziwiać je można w 15 publikacjach przez niego wydanych.

6. Richard Peters – Wielka Brytania
Richard, wiedziony miłością do natury, większość czasu spędza w najpiękniejszych miejscach naszego globu fotografując cuda dzikiej przyrody. Ogrom pracy jaką poświęca swojej pasji znajduje uznanie w wielorakich międzynarodowych konkursach, gdzie triumfują jego prace, a na swoim koncie ma m.in. tytuł Fotografa Roku w dziedzinie fotografii natury. Obok fotografowania, Richard osiąga sukcesy jako autor publikacji na temat fotografowania natury zamieszczanych w magazynach, na stronach internetowych a także na własnym blogu. Do jego ostatnich sukcesów zaliczyć można zdobycie nagrody Winland Smith Rice Natures Best w kategorii Dzika Natura w Afryce w roku 2014 oraz drugie miejsce w konkursie Oasis International Award of Wildlife & Nature Photography w 2013 r.

5. Morkel Erasmus - RPA
Morkel realizuje się z powodzeniem jako profesjonalny fotograf przyrody, z pasją utrwalając na kliszy wszystko, co ma do zaoferowania dzika przyroda, z wizerunkami ptaków i krajobrazami włącznie. Będąc zagorzałym admiratorem swojego kraju, jego mieszkańców i jego niepowtarzalnych krajobrazów, swoją miłość wyraża fotografując wszystko, co uzna za niepowtarzalne. Całe dnie a nawet noce poświęca na obserwowanie i fotografowanie zwierząt i ich codziennego życia tak by nic nie umknęło jego uwadze.

4. David Lloyd - Nowa Zelandia
Pochodzący z Nowej Zelandii David mieszka i pracuje w Londynie, a jego fotografie powstawały w tak różnorodnych miejscach, jak Richard Park nieopodal jego londyńskiego domu, Uganda, Botswana, Rwanda i Kenia. David jest zdobywcą nagrody Fotografa Roku, a jego prace są regularnie publikowane w światowych magazynach przyrodniczych. Można również zakupić reprodukcje jego zdjęć w formie plakatów do zawieszenia na ścianie.

3. Marina Cano - Hiszpania
Marina jest wybitnie utalentowaną fotografką, której prace odzwierciedlają jej admirację natury i dzikiej przyrody. Mieszka w miejscowości Cantabria w północnej Hiszpanii, lecz w poszukiwaniu najlepszych ujęć chętnie podróżuje do najbardziej odległych zakątków świata – Wielkiej Brytanii, RPA, Kenii, Cabarceno, Cape Town i oczywiście rodzinnej Hiszpanii. Marina wydała w 2009 r. książkę „Cabarceno”, a w 2012 r. kolejną książkę „Drama & Intimacy”.

2. Isak Pretorius - RPA
Isak fotografuje dziką przyrodę podczas wypraw safari wiedziony naturalnym pięknem przyrody swojego kraju. Jako uznany międzynarodowy twórca i zdobywca prestiżowych nagród, Isak kieruje uwagę świata na niepospolite piękno cudów natury kontynentu afrykańskiego.

1.Sudhir Shivaram - Indie
Ten pochodzący z Indii artysta jest uznanym twórcą niepowtarzalnych zdjęć, słynnym nie tylko w rodzinnym kraju, lecz i na arenie międzynarodowej. Większość czasu spędza w dżungli starając się „upolować” najbardziej wyrafinowane ujęcia, a swoje prace dedykuje działaniom na rzecz ochrony naturalnej dzikiej przyrody. Na swoim koncie ma szereg nagród, w tym tytuł Fotografa Roku 2012; jest także ambasadorem marki Canon. Sudhir znany jest z tego, że chętnie angażuje się w pomoc początkującym, ale i zaawansowanym fotografom dzikiej przyrody, organizując dla nich warsztaty i podróże w głąb dżungli.

Marzanna Wrzosek

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
Nicki (188.146.1.*)    |    29.11.2015 godz.00:28

Piękne zdjęcia.

  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Niezbędnik narciarza

Wybierasz się na narty? To świetnie – spędzisz aktywnie kilka dni, zrelaksujesz się, naładujesz baterie. Do takiego wyjazdu musisz się dobrze przygotować. ...

Gotowa na sylwestra

Za chwilę powitamy nowy, 2020 rok! Jeszcze czas, choć coraz go mniej. Spokojnie, zdążysz! Dzięki kilku prostym zabiegom pielęgnacyjnym w sylwestrową noc poczujesz ...

Czarny bez i cynk - bezcenne dla zdrowia twojej rodziny

Czarny bez to jedna z najstarszych roślin leczniczych. Od wieków kwiaty i owoce czarnego bzu wykorzystuje się przy przeziębieniach, gorączce, zapaleniu krtani i ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja