Od lat używam przypraw i mieszanek ziołowych Prymat. Cenię je za jakość, przystępną cenę i szeroki wachlarz smaków. Pomagają w mig wyczarować smaczne i pożywne danie, przy odrobinie fantazji unikniemy z nimi rutyny w kuchni. Przetestowałam Przyprawę do Kurczaka, i choć wcale nie użyłam jej do kurczaka, sprawdziła się świetnie 😉
Medaliony z indyka zapiekane z serem
Składniki:
- 500-700 g medalionów z indyka
- żółty ser
- Przyprawa do Kurczaka Prymat
- jajko
- bułka tarta
Przyrządzenie:
- Medaliony z indyka (możemy kupić gotowe lub wyciąć z filetu) rozbijamy tłuczkiem, z obu stron oprószamy Przyprawą do Kurczaka.
- Ser żółty kroimy w plasterki, układamy go na jednej połowie każdego kawałka mięsa.
- Mięso składamy na pół, możemy spiąć wykałaczką aby nie rozpadło się podczas smażenia.
- Panierujemy z obu stron w jajku i bułce tartej.
- Smażymy z obu stron na złoty kolor.
- Prosto z patelni przekładamy mięso do naczynia żaroodpornego.
- Pod przykryciem pieczemy w piekarniku 15 minut.
- Podajemy z tłuczonymi ziemniakami i ogórkiem konserwowym.
Ode mnie w dwóch zdaniach: Przyprawa do kurczaka Prymat to mieszanka ziół i przypraw o bogatym składzie i głębokim aromacie. Ma charakterystyczny, lekko pikantny posmak, dzięki czemu mięsa nie musimy już doprawiać czymkolwiek innym, nawet solą czy pieprzem. Smakuje dobrze zarówno jako przyprawa „na sucho”, jak i jako składnik marynat do drobiu. Jedyny minus to zawartość substancji wzmacniającej smak i zapach (glutaminian sodu), choć widzę postęp w tym kierunku – na stronie producenta znalazłam nową odsłonę tej przyprawy – Przyprawę do kurczaka i dań z drobiu – która pozbawiona jest glutaminianu sodu, konserwantów i sztucznych barwników. Brawa za postęp 🙂
Skład mieszanki: Sól, przyprawy (papryka słodka, papryka ostra, imbir, majeranek, pieprz czarny, kolendra, kurkuma, kminek, goździki, ziele angielskie, gorczyca biała, kozieradka, korzeń lubczyku), substancja wzmacniająca smak i zapach (glutaminian sodu), czosnek, cukier.
Agnieszka Wysocka