Stuart Weitzman, kiedy but nie uwiera...

a do tego jest małym dziełem sztuki, to na pewno chodzi o Stuarta Weitzmana. I chociaż i wiek (72), i sytuacja finansowa pozwalają mu na spędzanie dni na czytaniu i relaksie gdzieś na iddylicznej wyspie na Pacyfiku, projektant nawet nie myśli o emeryturze.

Poszukiwanie idealnych wysokich obcasów jest tak samo trudne jak poszukiwanie idealnego mężczyzny. Dobry but musi być nie tylko piękny i pasujący do naszej osobowości i stylu życia, ale powinien też być wystarczająco wygodny, żebyśmy mogły przetańczyć całą noc na stole. Niezwykle ciężko jest znaleźć jedną markę, która spełniałaby powyższe wymagania. I tu wkracza Stuart Weitzman.

Urodzony w Nowym Jorku w rodzinie właściciela fabryki butów, już od wczesnej młodości był wprowadzany w tajniki obuwniczego biznesu. "W butach zakochałem się kiedy ojciec po raz pierwszy zabrał mnie do swojej fabryki. Pracowałem tam co roku w lecie. A kiedy ojciec wyprodukował buty mojego projektu wiedziałem już czego chcę od przyszłości. To był decydujący moment mojego życia".

Powoli Weitzman doprowadził do perfekcji sztukę tworzenia idealnej szpilki (tak, takowe rzeczywiście istnieją). Obecnie ma sklepy na całym świecie i ubiera, między innymi, stopy Kate Middleton i Beyonce (zaprojektował dla niej buty na turnee "The Miss Carter Show"). Te dwie panie są zresztą nieoficjalnymi ambasadorkami marki. Znakiem firmowym butów Weitzmana są nietypowe materiały użyte do ich produkcji: korek, winyl, tapeta, brylanty i złoto .

W 2002 roku zaprojektował on buty warte milion dolarów, które były ozdobione 464 brylantami. Podczas oskarowej gali miała je na stopach aktorka Laura Harring.

Kobieta, która nosi buty Weitzmana ma wiele osobowości: to celebrytka, biznes woman, matka, córka, trendsetterka, panna młoda - kobieta, która szuka buta niezwykłego.

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Pierwszy raz w gabinecie? Czas na mezoterapię!

Jeszcze kilkanaście lat temu medycyna estetyczna kojarzona była z możliwościami zarezerwowanymi dla ludzi bogatszych. Dziś jej osiągnięcia znajdują się w ...

Atopowe zapalenie skóry – te fakty musisz znać!

Atopowe zapalenie skóry to jedna z najczęściej rozpoznawalnych chorób skóry, mimo to wciąż powszechnie funkcjonuje wiele mitów, które należy obalić. Jedno ...

Nie bój się retinolu!

O jego zaletach możemy opowiadać bez końca! Stosowany w kosmetykach potrafi przynosić znakomite efekty! Jednak do kuracji z retinolem należy się właściwie ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja