Stres oksydacyjny – jak z nim wygrać?

Kto z nas nie chciałby zatrzymać młodości na zawsze? Podczas gdy zachowanie młodości ducha zależy tylko od nas, na wygląd naszej skóry wpływ ma wiele czynników. Wolne rodniki i wywołany przez nie stres oksydacyjny, powodują, że skóra traci elastyczność, jędrność i sprężystość. Głównym celem współczesnej kosmetologii jest więc opóźnienie procesów starzenia. Antyoksydanty to pierwsza linia obrony w walce z wolnymi rodnikami.

Nasze ciało zostało tak zaprojektowane, aby zapewnić nam jak największe szanse na przeżycie. Dlatego mamy dwie ręce, nogi, nerki, parę oczu. Podobny mechanizm działa nawet na poziomie komórkowym – produkujemy więcej energii niż potrzebujemy do wykonywania funkcji organizmu. Co się zatem dzieje z niewykorzystaną energią? Niestety to właśnie ona w dużej mierze odpowiada za starzenie się organizmu. Wolne rodniki, gdyż o nich mówimy, „obijają” się o ściany naszych komórek niszcząc je. Te uszkodzenia nazywamy stresem oksydacyjnym.

75 procent stresu oksydacyjnego nasz organizm wytwarza sam. Jednak źródłem wolnych rodników są też czynniki zewnętrzne. Promieniowanie słoneczne, ozon, zanieczyszczenia, dym papierosowy to wszystko powoduje ogromny wzrost stresu oksydacyjnego. Nasz organizm toleruje to tylko przez jakiś czas. Gdy zniszczenia są zbyt duże- rozpoczyna się proces starzenia.

Stres oksydacyjny może być leczony przy pomocy antyoksydantów, które „wyłapują” wolne rodniki i neutralizują je. Nasz organizm wytwarza własne przeciwutleniacze, jest to jednak ilość niewystarczająca. Jedząc owoce i warzywa możemy dostarczać naszemu organizmowi naturalnych antyoksydantów. Jednak badania kliniczne dowiodły, że największą skuteczność wykazują przeciwutleniacze podawane miejscowo, bezpośrednio na powierzchnię skóry.

iS Clinical, ulubiona marka gwiazd Hollywood, stosuje w swoich kosmeceutykach najsilniejsze antyoksydanty pochodzenia roślinnego, których skuteczność jest potwierdzona klinicznie. Super Serum Advance+ to pierwszy produkt na rynku, który łączy w sobie aż 15 procentowe stężenie witaminy C nowej generacji z czynnikami wzrostu, silnymi przeciwutleniaczami roślinnymi, a także wyciągiem z wąkrotki azjatyckiej. Dzięki temu zapewnia natychmiastową i widoczną poprawę wyglądu skóry.

Do pielęgnacji wrażliwej skóry w okolicach oczu, iS Clical proponuje Youth Eye Complex. Ten kosmeceutyk to wyjątkowe połączenie różnych rodzajów roślinnych antyoksydantów, a także „inteligentnych białek”, które działają na ściśle określone miejsca. W rezultacie skóra staje się mocniejsza i gładsza, a wolne rodniki zostają zneutralizowane.
Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
5 najskuteczniejszych koreańskich masek w płachcie, ...

Jadąc na urlop, najchętniej spakowałabyś tylko kostium kąpielowy, a do pielęgnacji krem z filtrem. O ile minimalizm w modzie letniej jest ok, o tyle w pielęgnacji ...

Jak dostarczyć organizmowi odpowiednie zapotrzebowanie na ...

Idzie lato, a w raz z nim większość z nas w mniejszym bądź większym stopniu postanowiła zadbać o swoją kondycję fizyczną. Czy pamiętamy, o tym, żewicząc ...

Niezbędnik biwakowicza – Jak przygotować się na ...

Na przestrzeni lat biwakowanie stało się jedną z najpopularniejszych form spędzania czasu na łonie natury. Taka forma odpoczynku coraz częściej wybierana jest nie ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja