Skuteczna ochrona przed wszawicą

Nowość: Nitolic® Prevent Plus
Wszawica to problem, z którym boryka się wielu rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Sezon jesienno-zimowy charakteryzuje się wzrostem liczby zachorowań na wszawicę wśród dzieci i powinien być to czas zwiększonej czujności u rodziców, szczególnie gdy dotrze do nich informacja o przypadkach wszawicy w klasie lub grupie, do której uczęszcza ich dziecko.

Wszy rozprzestrzeniają się przez kontakt bezpośredni ( np. zetknięcia się włosów dwóch osób), ale  do zarażenia może również dojść przez używanie pożyczonego grzebienia, czapki lub gumki do włosów.

Podstawowym działaniem prewencyjnym jest regularna kontrola włosów dziecka - przeglądanie i przeczesywanie włosów gęstym grzebieniem oraz obserwacja skóry głowy. Obecności wszy towarzyszy miejscowe zaczerwienienie skóry – szczególnie za uszami i na linii włosów, mogą też pojawić drobne grudki i przeczosy powstające przez zadrapanie swędzącej skóry.

Jak uniknąć zarażenia wszawicą?
Jednym ze sposobów na uniknięcie „swędzącego problemu” jest zastosowanie preparatu chroniącego przed wszawicą. Na uwagę zasługuje NITOLIC® Prevent Plus – preparat polskiej firmy ICB Pharma. Głównymi zaletami preparatu są skuteczność i lekka, nieobciążająca włosów formuła.

NITOLIC® Prevent Plus tworzy na powierzchni włosa ochronny film ( szczelnie otacza łuskę włosa) przez co uniemożliwia pasożytom zasiedlenie włosów i złożenie jaj. NITOLIC Prevent Plus zawiera naturalne składniki, może być stosowany nawet codziennie – opakowanie 75 ml wystarcza na ok. 60 zabiegów.

Pamiętaj!
Jeśli jednak nie zabezpieczymy włosów dziecka i dojdzie do zarażenia, pamiętajmy by po skutecznym zabiegu odwszawiania ( tu ważne by do leczenia wybrać preparat o 100% skuteczności) zabezpieczyć włosy dziecka przed powrotem np. do szkoły, by ograniczyć ryzyko tzw. „reinwazji” pasożytów.

Cena w aptece:Nitolic® Prevent Plus (75 ml ):  15 zł

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Jak załagodzić atopowe zapalenie skóry?

Wszystkie osoby z AZS doskonale wiedzą, że pielęgnacja skóry atopowej nie należy do łatwych zadań. Istnieją jednak skuteczne sposoby na złagodzenie objawów ...

Cera bez skazy – jak walczyć z niedoskonałościami?

Każdej z nas zależy na idealnej cerze, jednak w większości przypadków osiągnięcie tego celu nie jest wcale proste. Widoczne przebarwienia, naczynka lub ślady po ...

5 sposobów na zdrowe i mocne paznokcie!

Łamliwe paznokcie, podobnie jak wypadające włosy, są powodem zmartwień niejednej kobiety. Piłowanie tylko w jedną stronę, stosowanie serum wzmacniającego i ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja