Sierpień - na co do kina?

  • "Jobs"

Reżyseria: Joshua Michael Stern
Obsada:
Ashton Kutcher, Dermot Mulroney, Josh Gad

Steve Jobs był jedną z kluczowych postaci końca XX wieku. Nie ukończywszy nigdy studiów, pokazał wszystkim dookoła, że posiadając wspaniałą wizję i żelazną determinację oraz bezwzględnie trzymając się raz wyznaczonego celu, można zmienić świat. Jobs był współzałożycielem firmy Apple, a także głównym wynalazcą pierwszych domowych komputerów. To właśnie dzięki jego uporowi i talentowi lata później do życia zostały powołane takie produkty jak iPad czy iMac, które stanowią dzisiaj dla wielu ludzi podstawę codziennego życia. „jOBS” Joshuy Michaela Sterna to film, który pokazuje początki kariery Steve’a Jobsa oraz wszystkie przeszkody, które musiał pokonać, by móc zrealizować swą nie posiadającą ekwiwalentów w ówczesnej rzeczywistości wizję. Opowiadając o niezwykłym mężczyźnie, który zmienił świat, twórcy „jOBS” pokazują również stojącego za legendą człowieka z krwi i kości.

  • "Królowie Lata"

Reżyseria: Jordan Vogt-Roberts
Obsada:
Nick Robinson, Gabriel Basso, Moises Arias

Joe, Patrick i Biaggio skończyli już 15 lat i mają dość słuchania rodziców. Tego lata chcą spróbować wszystkiego, wziąć życie w swoje ręce i stać się mężczyznami. We trzech uciekają do lasu, budują dom i żyją jak królowie. Przynajmniej taki był plan… Wszystko komplikuje się, kiedy w leśnym domu pojawia się piękna Kelly, wspólny obiekt westchnień Joe i Patricka.

  • "One Direction. This Is Us"

Reżyseria: Morgan Spurlock
Obsada:
Harry Styles, Niall Horan, Zayn Malik

Kiedy Niall Horan, Zayn Malik, Liam Payne, Harry Styles i Louis Tomlinson latem 2012 roku wzięli udział w przesłuchaniach do programu X-Factor, nikt nie był w stanie przewidzieć sukcesu, jaki osiągną jako zespół One Direction. Zaledwie 3 lata później, tych pięciu utalentowanych chłopców z różnych stron Wielkiej Brytanii odniosło światowy sukces sprzedając ponad 30 mln płyt na całym świecie i zdobywając liczne nagrody w tym tę w kategorii Światowy Sukces podczas ceremonii wręczenia BRIT Awards 2013. W zeszłym roku zespół rozpoczął światowe tournée – grając koncerty nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii. Zespół został także pierwszą brytyjską grupą, która stała się numerem 1 w Stanach Zjednoczonych dzięki debiutanckiemu albumowi Up All Night. Ich niezwykła i inspirująca historia jest teraz częścią historii muzyki.

  • "Sztanga i Cash"

Reżyseria: Michael Bay
Obsada:
Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Anthony Mackie

W swoim najnowszym filmie „Sztanga i cash” /Pain & Gain/ reżyser Michael Bay w zabawny sposób opowiada opartą na faktach surrealistyczną historię niezbyt udanej próby realizacji amerykańskiego snu o szybkim wzbogaceniu się. Podstawą scenariusza filmu (autorstwa Christophera Markusa i Stephena McFeely’a) są zdarzenia opisane przez dziennikarza Pete’a Collinsa w serii artykułów opublikowanych w 1999 roku na łamach Miami New Times przedstawiających perypetie ambitnego pracownika klubu fitness Sun Gym Gang na Florydzie i jego kompanów, którzy pewnego dnia postanawiają porwać i oskubać z kasy jednego ze swoich bogatych klientów. Mózgiem całej akcji jest Daniel Lugo (Mark Wahlberg), ambitny wyznawca kulturystyki, który do realizacji swojego planu dobiera sobie równie jak on przypakowanych, ale niezbyt błyskotliwych osiłków - Adriana (Anthony Mackie) i Paula (Dwayne Johnson). Ich celem jest Victor Kershaw (Tony Shalhoub), przechwalający się swoimi sukcesami finansowymi nowobogacki biznesman, który na prawo i lewo rozpowiada o swoim imponującym majątku. Nietrudno się domyślić, że ten naprędce sklecony plan z udziałem naiwnego Adriana i wielgaśnego, ale dobrodusznego Paula musi wziąć w łeb. Trio porwało się przecież na akcję, do której nie mają za grosz podejścia i przygotowania. Lugo, który myśli, że zjadł wszystkie rozumy ponieważ naoglądał się filmów akcji i jego partnerzy popełniają kolejno wszystkie możliwe błędy. A do tego Kershaw w nieoczekiwany dla wszystkich sposób odmawia zrzeczenia się swoich ciężko zdobytych pieniędzy, choćby nawet miał to przypłacić życiem. Kiedy sprawy zabrnęły już naprawdę daleko, do akcji wchodzi prywatny detektyw Ed Du Bois (Ed Harris), który po nitce dochodzi do kłębka, demaskując tandetny, byle jaki plan porwania. Seria niefortunnych decyzji i pomyłek musi nieuchronnie doprowadzić trzech bohaterów przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Michael Bay opowiada tę historię w zabawny, trzymający w napięciu sposób, przedstawiając głównych bohaterów z ironią i w krzywym zwierciadle. Jego przesłanie jest proste: jeśli masz dość oleju w głowie, to nie bierz się za porywanie ludzi.

  • "Wszystkie kobiety Mateusza"

Reżyseria: Artur Więcek "Baron"
Obsada:
Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Krzysztof Globisz, Agata Kulesza

Twórcy „Zakochanego anioła” i „Anioła w Warszawie” powracają z nową komedią, w której znakomity i nieodparcie śmieszny Krzysztof Globisz zademonstruje wszystkim mężczyznom, czego naprawdę pragną kobiety. Mateusz był artystą, hulaką, a przede wszystkim wielbicielem kobiet. Chociaż jego życie dobiegło końca, nie zmienił przyzwyczajeń. Po śmierci kontynuuje miłosne podboje i we śnie odwiedza kobiety ze swojego miasteczka. Znudzeni życiem mężowie nie podejrzewają, że co noc ich wybranki są nawiedzane przez nieproszonego gościa. Dzięki Mateuszowi, kobiety odnajdują chęć do życia. Odkrywają na nowo swoją kobiecość, pewność siebie i niezależność, a od własnych mężów domagają się czułości i seksu. Tymczasem mężczyźni, przerażeni nagłą zmianą, zamiast oglądać kolejne mecze w telewizji, zaczynają się zastanawiać, co to takiego ten punkt G… Muzyka Leszka Możdżera została nagrodzona na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia”. Autorem zdjęć jest wybitny operator Adam Sikora („Essential killing” i „Czterech nocy z Anną”).

  • "Blue Jasmine"

Reżyseria: Woody Allen
Obsada:
Cate Blanchett, Alec Baldwin, Sally Hawkins

Po spektakularnej filmowej wycieczce po najbarwniejszych miastach Europy (zmysłowa Barcelona, romantyczny Paryż i kipiący humorem Rzym), Woody Allen powraca do rodzinnej Ameryki. Jasmine (Cate Blanchett) przywykła do wygodnej egzystencji u boku męża-biznesmena Hala (Alec Baldwin). Do świata luksusowych rezydencji i limuzyn, kolacji w najdroższych restauracjach Nowego Jorku i zakupów w butikach topowych projektantów. Jednak kiedy Hal zostaje zatrzymany pod zarzutem malwersacji, a konta małżeństwa zablokowane, jej uporządkowane życie z dnia na dzień zmienia się nie do poznania. Żeby ukoić skołatane nerwy i uniknąć kłopotliwych spotkań ze znajomymi z nowojorskiej elity, Jasmine przenosi się do San Francisco, by tymczasowo zamieszkać u swojej siostry Ginger (Sally Hawkins). Szybko popada w konflikt z Chilim (Bobby Cannavale), prostolinijnym narzeczonym siostry. Szukając mężczyzny dla siebie, postanawia przy okazji uszczęśliwić Ginger i znaleźć jej odpowiedniejszego partnera. Wkrótce siostra pozna rozrywkowego Ala (Louis C.K.), a o względy Jasmine zaczną zabiegać temperamentny lekarz (Michael Stuhlbarg) i szarmancki dyplomata Dwight (Peter Sarsgaard), zafascynowany jej urodą i arystokratycznym szykiem. Zawiłe relacje męsko-damskie staną się okazją do popisów błyskotliwego poczucia humoru Woodyego Allena, który z właściwą sobie przenikliwością i inteligencją punktuje ludzkie słabości swoich bohaterów.

  • "Dary anioła: Miasto kości"

Reżyseria: Harald Zwart
Obsada:
Lena Headey, Lily Collins, Jonathan Rhys Meyers

Akcja filmu została osadzona w Nowym Jorku, a główną bohaterką jest Clary Fray, na pierwszy rzut oka przeciętna nastolatka, która odkrywa, że w rzeczywistości wywodzi się z pradawnego klanu Nocnych Łowców, sekretnej kasty wojowniczych pół-aniołów, którzy od dawien dawna bronią naszego nieświadomego zagrożenia świata przed demonami. Po zniknięciu swej matki, Clary musi dołączyć do Nocnych Łowców, którzy pokazują jej inne oblicze Nowego Jorku, zwane Podziemiem; miejsce pełne demonów, czarnoksiężników, wampirów, wilkołaków oraz innych śmiertelnie niebezpiecznych potworów. Film został oparty na pierwszej części stworzonej przez Cassandrę Clare bestsellerowej serii dla młodzieży „Dary Anioła”, która przez długi okres czasu utrzymywała się na pierwszym miejscu prestiżowej listy New York Times.

  • "Granice bólu"

Reżyseria: Juan Carlos Medina
Obsada:
Alex Brendemuhl, Tómas Lemarquis , Ilias Stothart

Hiszpania, czasy współczesne. David, znakomity neurochirurg ulega wypadkowi samochodowemu, w którym ginie jego żona. On sam z licznymi obrażeniami trafia do szpitala. Badania wykazują, że ma raka krwi i tylko przeszczep szpiku kostnego od kogoś z najbliższej rodziny może uratować mu życie. Ku jego zaskoczeniu okazuje się jednak, że został adoptowany. Postanawia odnaleźć prawdziwych rodziców. Rozpoczyna prywatne śledztwo, sięgające do mrocznych czasów wojny domowej i dziwnego zdarzenia jakie miało miejsce w małej, zapomnianej przez Boga, górskiej wiosce. Jaką przerażającą tajemnicę kryją omszałe mury średniowiecznego opactwa? Kto samotnie przemierza puste korytarze wyludnionych kazamatów? Czy w miejscu tak przepełnionym bólem mogła pojawić się... miłość? Film dla fanów horrorów i tajemniczych, pełnych zagadek powieści o Barcelonie autorstwa Carlosa Ruiza Zafona ("Cień wiatru", "Gra Anioła")

  • "Kick-Ass 2"

Reżyseria: Jeff Wadlow
Obsada:
Aaron Taylor-Johnson, Chloë Grace Moretz, Christopher Mintz-Plasse

Kick-Ass, Hit Girl i Red Mist powracają w drugiej części niezwykle zabawnego przeboju 2010 roku „Kick-Ass”. Brawurowe i odważne działania podejmowane przez Kick-Assa (Aaron Taylor-Johnson) stają się inspiracją dla samozwańczych zamaskowanych bojowników o sprawiedliwość, którym przewodzi Pułkownik Stars and Stripes (Jim Carrey) . Dołącza do nich, oczywiście, nasz bohater. Grupa amatorskich superbohaterów zostaje jednak wyśledzona przez wyjątkowego drania Red Mista (Christopher Mintz-Plasse ) odrodzonego pod pseudonimem The Motherf%&*‏^r. Teraz ich unicestwieniu może zapobiec tylko świetnie władająca bronią Hit Girl (Chloe Grace Moretz). Kiedy po raz ostatni widzieliśmy młodą zabójczynię Hit Girl oraz zamaskowanego bohatera Kick-Assa próbowali rozpocząć normalne życie nastolatków jako Mindy i Dave. Wraz ze zbliżającym się czasem ukończenia szkoły pojawia się pytanie co robić dalej i co począć z nieoczekiwanie odkrytym powołaniem do eliminowania zła. Ostatecznie, Dave i Mindy postanawiają założyć pierwszy na świecie team złożony z superbohaterów. Niestety, przyłapana na wymykaniu się w przebraniu Hit Girl Mindy musi chwilowo złożyć broń. Oznacza to również powrót do typowego życia szkolnego, w którym ciągle uprzykrzają jej się wredne koleżanki. Z kolei pozbawiony partnerki Dave, nie mając się do kogo zwrócić, łączy siły z organizacją Wieczna Sprawiedliwość - Justice Forever, na której czele stoi nawrócony były gangster występujący pod pseudonimem Pułkownik Stars and Stripes. Wieczna Sprawiedliwość jest na najlepszej drodze, żeby zaprowadzić na ulicach prawdziwy porządek. Jednak szyki stara się im pokrzyżować samozwańczy czarny charakter The Motherf%&*‏^r gromadzący swoją własną ligę najemników-szwarccharakterów, którzy mają pomóc mu dorwać Kick-Assa oraz Hit Girl i ukarać ich za to, co uczynili jego ojcu. Ten plan wydaje się być jasny i prosty, jest tylko jeden mały problem: jeśli chcesz zadrzeć z jednym z członków Wiecznej Sprawiedliwości, za chwilę masz na karku całą grupę...

  • "Meteora"

Reżyseria: Spiros Stathoulopoulos
Obsada:
Theo Alexander, Tamila Koulieva-Karantinaki, Adonis Kapsalis

W Tesalii w środkowej Grecji, położone na szczycie filarów z piaskowca, znajdują się dwa klasztory. Wyglądają, jakby były zawieszone między niebem a ziemią... Pod nimi, w dolinie toczy się zwyczajne życie wypełnione pracą i gwarem – mocny kontrast w stosunku do ascetycznego, przepełnionego pobożnością i ciszą klasztornego świata. Młody mnich Theodoros i zakonnica Urania postanowili poświęcić życie Bogu i surowym praktykom religijnym. Ale rodzące się między nimi uczucie stawia ich dotychczasowe wybory pod znakiem zapytania. Rozdarci pomiędzy duchowym powołaniem i zwykłymi ludzkimi pragnieniami muszą zdecydować, którą ścieżkę wybrać... „Meteora” Spirosa Stathoulopoulosa to piękna opowieść o wierze, w której trudno wytrwać, kiedy pojawia się miłość. Film brał udział w konkursie głównym Berlinale 2012.

  • "Elizjum"

Reżyseria: Neill Blomkamp
Obsada:
Matt Damon, Jodie Foster, Sharlto Copley

W roku 2154 istnieją tylko dwie klasy: bardzo bogaci żyjący w nieskazitelnej będącej dziełem człowieka stacji kosmicznej Elizjum oraz ci zamieszkujący przeludnioną, zniszczoną Ziemię. Ludzie na niebieskiej planecie desperacko usiłują poradzić sobie z przestępczością i rozprzestrzeniającą się biedą, a jedynym człowiekiem, przed którym pojawia się szansa na wprowadzenie równości między tymi dwoma światami jest Max (Matt Damon). Ryzykując życiem, Max podejmuje się niebezpiecznej misji dotarcia do Elizjum i stawienia czoła pani Delacourt, ministra Elizjum (Jodie Foster) i jej bezwzględnej armii. Jeśli odniesie sukces, ocali nie tylko swoje życie, ale życie milionów ludzi zamieszkujących Ziemię.

  • "Millerowie"

Reżyseria: Rawson Marshall Thurber
Obsada:
Jennifer Aniston, Ed Helms, Emma Roberts

David Burke (Sudeikis) jest pomniejszym dealerem marihuany, który sprzedaje swój towar między innymi kucharzom i paniom domu, ale nigdy dzieciom — nie pozwala mu na to sumienie. Co w jego życiu może więc pójść nie tak? Wiele rzeczy. Choć David z oczywistych powodów stara się nie rzucać w oczy, życie w brutalny sposób pokazuje mu, że za każdy dobry uczynek czeka go kara. Kiedy próbuje pomóc mieszkającym w sąsiedztwie nastolatkom, zostaje napadnięty przez trójkę bezdomnych punków. Kradną oni jego zapas narkotyków i pieniądze, przez co David staje się poważnym dłużnikiem swojego dostawcy, Brada (Ed Helms). Aby spłacić dług — i nie doznać uszczerbku na zdrowiu — David musi wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i przeszmuglować dla Brada dużą dostawę narkotyków z Meksyku. David nakłania do pomocy swoich sąsiadów: cyniczną striptizerkę Rose (Aniston), niedoszłego klienta Kenny’ego (Will Poulter) oraz sprytną nastolatkę Casey (Emma Roberts), a następnie opracowuje razem z nimi plan idealny. Zaraz potem „Millerowie”, czyli David, jego fałszywa żona i dwoje przyszywanych dzieciaków przekraczają południową granicę USA w wielkim lśniącym kamperze, by spędzić tam święto 4 lipca. Weekend na pewno nie będzie należał do najspokojniejszych….

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Kwasy w pielęgnacji zimowej - które wybrać i jak ...

Kwasy to temat, który powraca z ogromnym echem jesienią i pozostaje z nami zazwyczaj przez całą zimę. Ta pora roku pozwala odrobinę zaszaleć ze składnikami ...

Pogotowie kosmetyczne - regeneracja skóry zimą

Zima to wyjątkowo trudny okres dla skóry, szczególnie tej wrażliwej, nadreaktywnej, czy suchej. Mróz, zmiany temperatury, wiatr i suche powietrze w pomieszczeniach ...

Wyjątkowe zestawy prezentowe na każdą kieszeń - podaruj ...

Mikołajki tuż tuż, został miesiąc do świąt więc to idealny moment, aby pomyśleć o prezentach na Gwiazdkę. Nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę i w ...

  POPULARNE  
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja
Co zabrałbyś na bezludną wyspę – analiza z ...