Różowa Warszawa ruszyła z pomocą!

W sobotę ulicami Warszawy przeszedł Avon WALK - Marsz Różowej Wstążki 2014! Prawie 3-kilometrową trasę pokonało ponad 3200 osób – wszystko w radosnej atmosferze i przy akompaniamencie bębniarzy. W tegorocznym Marszu organizowanym wspólnie przez AVON i Stowarzyszenie Amazonki Warszawa-Centrum uczestniczyły wyjątkowe i zaangażowane społecznie Ambasadorki kampanii AVON kontra Rak Piersi: utalentowana prezenterka telewizyjna – Agnieszka Popielewicz, znakomita aktorka – Małgorzata Pieczyńska oraz znana aktorka i producentka teatralna – Beata Ścibakówna. Nie zabrakło też Ambasadorów produktów marki – Małgorzaty Sochy, Weroniki Rosati i Jarosława Bieniuka. Uczestnicy, jak co roku, dodali też coś od siebie – w tłumie królowały różowe akcenty m.in. balony, kapelusze, kwiaty i peruki.

Zarówno przed Marszem, jak i w czasie pikniku, uczestnicy mogli zakupić bądź odebrać wcześniej zamówione różowe koszulki Kiss Cancer Goodbye zaprojektowane przez Gosię Baczyńską – skusili się na nie nawet niektórzy Panowie! Wszyscy prezentowali się w nich wspaniale. Koszulka jest symbolem solidarności w walce z rakiem piersi. Każdy, kto ją kupił wspomógł kampanię. Całkowity zysk ze sprzedaży koszulek przeznaczony jest bowiem na badania USG piersi, które będzie można wykonać w poradni Apetyt na Życie.

W tegorocznej odsłonie akcja odbyła się pod hasłem Rusz z Pomocą! – AVON WALK – Marsz Różowej Wstążki. Obecność i zaangażowanie każdego uczestnika na Marszu oraz późniejszym pikniku miała kluczowe znaczenie – przełożyły się one na liczbę ufundowanych przez AVON badań USG piersi. A tych będzie aż 3302!

Na mecie, w rejonie warszawskiego Parku Fontann, czekał na uczestników wspaniały piknik z wieloma atrakcjami, który poprowadzili znani prezenterzy – Dorota Wellman i Filip Chajzer. Po Marszu pragnienie uczestników ugasiły różowe napoje OSHEE. Piknik rozpoczęto symbolicznym gestem na pożegnanie raka - Kiss Kancer Goodbye. Uczestnicy wraz z Ambasadorami pozostawili swój pocałunek na wielkiej wstążce życia. Wystarczyło odbić pomalowane usta na naklejce i następnie przykleić ją do specjalnej tablicy.

W specjalnej strefie z rowerami stacjonarnymi chętni mogli wypracować dodatkowe badania USG – każde 6 km to 1 badanie. Ważnym elementem wydarzenia była możliwość skorzystania na miejscu z badań USG wykonywanych wysokiej jakości sprzętem zapewnionym przez markę Praiston, konsultacji lekarskich oraz badań mammografem. Uczestnicy pikniku mieli także okazję porozmawiać z lekarzem genetykiem z poradni Genomed. W namiocie Medicover lekarze pokazali, jak udzielić pierwszej pomocy, a w namiocie Centrum Onkologicznego Panie dowiedziały się, jak samodzielnie wykonać badanie piersi. W strefie urody mogły również oddać się w ręce profesjonalnych manikiurzystek, brafitterek Chantelle, fryzjerów, a także skorzystać z porad makijażystki AVON Hanny Knopińskiej oraz gwiazdy - Weroniki Rosati.

W kąciku zabaw dla dzieci najmłodsi uczestniczyli w zabawach z animatorami i mieli okazję posłuchać bajek czytanych przez Małgorzatę Sochę. Mali miłośnicy piłki nożnej byli zachwyceni możliwością zabawy z Jarosławem Bieniukiem w strefie sportowej. Podczas Pikniku odbył się także finał konkursu zorganizowanego wspólnie z marką Fiat. Kluczyki do nowego samochodu Fiat 500 otrzymała Aleksandra Sokołowska. Całe wydarzenie zakończył energetyczny koncert pod nazwą „Jazz na ulicach” znanej polskiej gwiazdy – Marii Sadowskiej oraz uczestników The Voice of Poland – Juana Carlosa Cano, Natalii Nykiel oraz Beaty Orbik.

AVON WALK to ważna inicjatywa społeczna, która nie tylko szerzy wiedzę na temat profilaktyki raka piersi, ale także daje nadzieję – uświadamia Polkom, że wcześnie wykryta choroba to nie wyrok. AVON WALK - Marsz Różowej Wstążki odbył się dzięki wspólnemu zaangażowaniu marki AVON oraz Stowarzyszenia Amazonki Warszawa-Centrum, które od wielu lat pomaga kobietom w walce z rakiem piersi. Dzięki wszystkim, którzy pojawili się na AVON WALK i ruszyli z pomocą, tegoroczna kampania AVON Kontra Rak Piersi stała się naprawdę wyjątkowa.

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Pielęgnacja zaczyna się od kąpieli

Pierwszą czynnością pielęgnacyjną w naszym życiu jest kąpiel. Począwszy od tej, pełnej symboliki, oczyszczającej, tuż po narodzinach, aż po codzienny rytuał ...

Pięć sposobów na skórę naczynkową

Skóra naczynkowa to problem wielu kobiet. Na ich powstanie wpływa wiele czynników – estrogeny, menopauza, fototyp skóry i inne, ale niezależnie od powodu ich ...

Jak poprawić kondycję skóry?

Jeśli usilnie staramy się zapobiec przebarwieniom, nawrotom zmian trądzikowych czy wreszcie pojawianiu się zmarszczek, polegając jedynie na podstawowej pielęgnacji ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja