Rebecca Ferguson - Freedom - Recenzja

Właściwie Rebecca Caroline Ferguson. Urodziła się 21 lipca 1986 w Liverpoolu. W 2010 roku zajęła drugie miejsce w 7-mej edycji brytyjskiego X Factora, a pod koniec 2011 został wydany jej debiutancki album "Heaven". Zyskał on uznanie zarówno fanów, jak i krytyków, zdobywając status platynowej płyty w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Nikogo więc chyba nie zdziwią nominacje do nagród MOBO Awards, MTV Europe Music Awards, Soul Train Music Awards, a także porównania do ikon rhytm & bluesa i soulu pokroju Arethy Franklin oraz Macy Gray, bowiem ta młoda artystka stanowi uosobienie wszystkiego, co najlepsze w brzmieniach z gatunku "black music". Jak zatem ma się to do drugiego krążka naszej bohaterki? Po odpowiedź zapraszam poniżej.

Zaczyna się podniosłym "I Hope". Marszowy rytm, znany chociażby z "Rolling In Deep" Adele nie zaskakuje jakoś specjalnie, biorąc pod uwagę fakt, iż większość utworów z kręgu muzyki popularnej w tamtym okresie (tj. w 2013 roku) oparta była na podobnych patentach. Ja mimo wszystko znajduje tu ogromny plus, a to za sprawą genialnego głosu Rebecci, który łamie serca nawet największym twardzielom.

Numer dwa to cudowny "Fake Smile". Emocjonalny tekst, muzyka przywołująca złote czasy wytwórni Motown oraz obrazy rodem ze starego klubu jazzowego, którego zadymione wnętrze symbolizuje chęć ucieczki od sterylności medialnie atrakcyjnego świata - tak pokrótce można by go opisać. "Bridges" to duet z Johnem Legendem. Klimatyczne pianino i miłe dla ucha zestawienie wokali to strzał w dziesiątkę. "My Best", "All That I've Got", jak również "Hanging On" to sympatyczne, choć niczym nie wyróżniające się produkcje rodem ze stajni Simona Cowella (juror X Factora, producent muzyczny i telewizyjny - przyp. red.).

"My Freedom" budzi we mnie pozytywne uczucia, podobnie zresztą jak nastrojowy "Wondeful World" i zmysłowy "I Choose You". Przeciętnie natomiast wypada "Beautiful Design" i tytułowy "Freedom", którego w zasadzie jedyną zaletą jest obecność piosenkarki. Połamany "We'll Be Fine" nie odkrywa nam Ameryki, ale za to idealnie nadaje się do tańca.

Podsumowując, mamy współczesną diwę i pomimo, iż w warstwie muzycznej "Freedom" zachwyca mnie tylko w kilku miejscach, to królowej należy oddać, co królewskie. Żadnej tam Beyoncé (z całym szacunkiem dla niej i jej fanów), Pani Ferguson.

Lista utworów:

 1. I Hope 
 2. Fake Smile 
 3. Bridges 
 4. My Best 
 5. All That I've Got 
 6. Hanging On 
 7. My Freedom 
 8. Beautiful Design 
 9. Wonderful World 
 10. We'll Be Fine 
 11. I Choose You 12. Freedom
Elvis Strzelecki
Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Jak zbadać wiosenne alergie?

Do wysokiej częstości występowania alergii, z jednej strony przyczynia się większa higiena i sterylność, a z drugiej duże zanieczyszczenie powietrza i narażenie ...

Które miejsca ciała perfumować

Coco Chanel mawiała, perfumuj się tam, gdzie chcesz być całowana. Sama wchodziła w chmurę rozpylonego zapachu, by ten osiadł na skórze, ubraniu i ...

Sneakery - jak je nosić zimą?

Chociaż za oknem chłodno i ponuro nie musisz rezygnować z wygodnego, sportowego obuwia. Wręcz przeciwnie, sneakery to absolutny hit sezonu, dlatego muszą się ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja