Pielęgnacja paznokci

Każda z nas marzy o pięknych i zadbanych dłoniach. Wypielęgnowane paznokcie, niezależnie od ich długości są atutem każdej kobiety.

Pielęgnacje zaczynamy od spiłowania paznokci. Do tego celu najlepiej użyć pilnika papierowego lub szklanego. Metalowe pilniki to zguba, strzępią brzegi paznokcia i sprzyjają jego rozdwajaniu. Przed piłowaniem nie moczymy rąk, ponieważ paznokcie staną się wówczas bardziej elastyczne i podatne na uszkodzenia. Rękę musimy trzymać sztywno, najlepiej położyć ją na stole, aby w trakcie piłowania palec był nieruchomy. Możemy piłować „na oko”, ale możemy pomóc sobie linijką i mierzyć paznokcie. Brzmi to trochę abstrakcyjnie, jednak likwiduje możliwość zafundowania sobie paznokci bardzo odbiegających długością między sobą. Paznokieć wskazujący, środkowy oraz serdeczny piłujemy do tej samej długości, ewentualnie środkowy możemy zostawić o 1 mm dłuższy. Kciuk powinien być o 1 mm dłuższy, a paznokieć na małym palcu o 1 mm krótszy, od pozostałych.

Następnie zajmujemy się skórkami. Możemy użyć specjalnych preparatów do ich usuwania lub zrobić to po kąpieli, ewentualnie moczyć dłonie przez ok. 10 minut w letniej wodzie, aby stały się miękkie i odsunąć je drewnianym patyczkiem. Gdy robimy to pierwszy raz od jakiegoś czasu, może się okazać, że potrzebujemy kilku takich zabiegów, aby je wypielęgnować. Nigdy nie wycinamy skórek, gdyż łatwo o skaleczenie, które odejmuje uroku nawet najpiękniejszym  paznokciom.

Następnie nakładamy odżywkę do paznokci. Na rynku jest wiele odżywek do paznokci i każda z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. Czasem warto zmienić odżywkę i spróbować innej, ponieważ może się okazać, że będzie ona lepsza od poprzedniej. Unikajmy noszenia „gołych” paznokci, starajmy się mieć je zawsze pomalowane nawet samą odżywką, gdyż taka warstwa ochronna sprawi, że będą one twardsze, a tym samym mniej podatne na uszkodzenia. Odżywkę stosujmy również zawsze pod lakier. Na koniec możemy zaaplikować oliwkę do paznokci, jednak nie jest to konieczne.

Warto natomiast zwrócić uwagę i używać kremu do rąk i paznokci przynajmniej raz dziennie. Możemy również odżywić się od wewnątrz i stosować suplementy na bazie skrzypu.

Sylwia Zawisza

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
5 najskuteczniejszych koreańskich masek w płachcie, ...

Jadąc na urlop, najchętniej spakowałabyś tylko kostium kąpielowy, a do pielęgnacji krem z filtrem. O ile minimalizm w modzie letniej jest ok, o tyle w pielęgnacji ...

Jak dostarczyć organizmowi odpowiednie zapotrzebowanie na ...

Idzie lato, a w raz z nim większość z nas w mniejszym bądź większym stopniu postanowiła zadbać o swoją kondycję fizyczną. Czy pamiętamy, o tym, żewicząc ...

Niezbędnik biwakowicza – Jak przygotować się na ...

Na przestrzeni lat biwakowanie stało się jedną z najpopularniejszych form spędzania czasu na łonie natury. Taka forma odpoczynku coraz częściej wybierana jest nie ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja