Odkryj świat z DUMEL Discovery

Dziecko zdobywa wiedzę na temat otaczającego go świata na różne sposoby: poprzez obserwowanie, naśladowanie, naukę, a także zabawę. I to właśnie podczas zabawy uczy się najintensywniej i najchętniej. Jakie zabawki wybrać, aby były edukacyjne, a także interesujące dla dziecka?

Zabawa to naturalna metoda nauki, nawiązywania kontaktu i poznawania otoczenia. W zasięgu dziecka powinny jednak znaleźć się zabawki odpowiednie do jego wieku i możliwości. Im bardziej będą zróżnicowane, tym łatwiej będzie rozwinąć zdolności i umiejętności malucha.

W serii DUMEL Discovery pojawiło się właśnie szereg nowości dla najmłodszych - zabawek dopasowanych do wieku dziecka, pozwalających na świetną zabawę i naukę równocześnie 6-miesięczne niemowlę Niemowlę w wieku sześciu miesięcy uczy się używać paluszków. Długo obserwuje interesujący je przedmiot. Wypuszcza przedmioty z własnej woli, eksperymentuje z nimi poprzez oglądanie, dotyk, rzucanie. Lubi dźwięki, umie dzwonić dzwoneczkiem. Idealną zabawką dla takiego malucha będą Marakasy Ole (cena ok 52 zł). Pan i Pani Marakas zapraszają do zabawy. Żeby włączyć żółtego marakasa (chłopca) wystarczy przesunąć jego język w dół, wtedy przy potrząsaniu usłyszymy zabawne dźwięki. Po naciśnięciu kapelusza uruchomimy wesołe melodie. Niebieski marakas (dziewczynka) wydaje dźwięk grzechotania przy każdym potrząsaniu. Ta wesoła parka rozweseli niejednego maluszka i zachęci do wspaniałej zabawy. Zabawka rozwija zdolności motoryczne, kreatywność oraz poczucie rytmu dziecka. Druga propozycją jest Bączek Biedroneczka z kolorowymi kuleczkami (cena ok 61 zł). Wystarczy wcisnąć przycisk w kształcie biedronki, aby uruchomić wirujące piłeczki i usłyszeć łagodne melodie. Zabawka wpłynie na rozwój motoryki oraz percepcji dziecka. Bączek na pewno stanie się towarzyszem kreatywnych zabaw. Obie zabawki przeznaczone są dla dzieci od 6 miesiąca.

Roczny odkrywca
Po skończeniu pierwszego roku dziecko potrzebuje ruchu. Zaczyna stawiać pierwsze kroki. Jest ciekawe, wszystko sprawdza. Chwyta, klaska i ściska. Idealne będą dla niego zabawki typu przyczyna-skutek, np. Traktor Wesołe Ranczo z przyczepą (cena ok. 87 zł). Po naciśnięciu na klakson traktor samodzielnie pojedzie do przodu z opcją auto-stop. Dodatkowo zabawka wydaje realistyczny dźwięk silnika, a po naciśnięciu fotela kierowcy rozlega się wesoła melodyjka. Na przyczepie są umieszczone zwierzątka. Zadaniem dziecka jest umieszczenie świnki i kogucika we właściwych miejscach. Kolejna propozycja to Samolot Potrząśnij i Jedź (cena ok. 82 zł). Po naciśnięciu przycisku znajdującego się nad śmigłem samolot jeździ, świeci oraz wydaje zabawne dźwięki. Sterowany jest za pomocą ludzika-pilota. Kiedy dziecko potrząśnie pilotem pojazd pojedzie do przodu bądź do tyłu. Po umieszczeniu pilota w kabinie samolot zacznie jeździć wygrywając zabawne melodie. W tym wieku dziecko próbuje już sortować i dopasowywać kształty. Kolorowy Domek Sorter Kształtów (cena ok. 58 zł) to idealna zabawka stymulująca rozwój tej umiejętności. Aby kontynuować zabawę należy użyć kluczyka, który otwiera i zamyka drzwi domku. Niezwykle edukacyjną zabawką, pozwalającą na poznawanie pierwszych słów po angielsku jest dwujęzyczny Telefon Zwierzątka (cena ok 41 zł). Dzięki niemu maluszek rozpocznie naukę cyfr oraz rozpoznawania kształtów. Kiedy dziecko naciśnie zieloną słuchawkę usłyszy rozmowę zwierzątek. Dodatkową atrakcją są zabawne dźwięki, melodie oraz efekty świetlne pojawiające się na ekranie telefonu.

W ciągłym ruchu
Półtora roczne dziecko jest w ciągłym ruchu. Staje się coraz bardziej sprawne fizycznie. Chodzi do przodu i do tyłu, a zabawy ruchowe sprawiają mu mnóstwo frajdy. Wszystko go ciekawi. Idealną propozycją dla dziecka w tym wieku jest Żyrafa Piłeczkowy Pościg z rączką do prowadzenia (cena ok 87 zł). Po każdym naciśnięciu na grzywę żyrafy, zabawka wyrzuci jedną z 4 kolorowych piłeczek. Jeśli najedziemy zabawką na piłeczki, żyrafka pozbiera je i tym samym możemy zacząć zabawę od nowa. Dodatkowo, naciskając przycisk obok grzywy uruchomimy wesołą melodię i migające światełka. Chłopców zaciekawi wesoły Pchacz Buldożer z rączką do prowadzenia (cena ok 82 zł). Aby rozpocząć zabawę wystarczy nacisnąć na światełka pojazdu. Piłeczka znajdująca się na przyczepce zacznie wesoło się kręcić, aby z niej wyskoczyć. Buldożer tylko na to czeka. Maluszek podjeżdża pojazdem najeżdżając łyżką, która jest ruchoma, na piłkę, aby w „magiczny” sposób z powrotem przerzucić ją na przyczepkę przy dźwiękach zabawnych melodii. Kąpiel dziecka umilą Polarne Zwierzątka (cena ok 38 zł). Wystarczy nakręcić zwierzątko, położyć je na wodzie i obserwować jak zabawnie macha rączkami i pływa utrzymując się na wodzie. Dzięki takim przyjaciołom w wannie dziecko jeszcze chętniej będzie chciało korzystać z kąpieli.

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Pięć sposobów na skórę naczynkową

Skóra naczynkowa to problem wielu kobiet. Na ich powstanie wpływa wiele czynników – estrogeny, menopauza, fototyp skóry i inne, ale niezależnie od powodu ich ...

Jak poprawić kondycję skóry?

Jeśli usilnie staramy się zapobiec przebarwieniom, nawrotom zmian trądzikowych czy wreszcie pojawianiu się zmarszczek, polegając jedynie na podstawowej pielęgnacji ...

Pierwszy raz w gabinecie? Czas na mezoterapię!

Jeszcze kilkanaście lat temu medycyna estetyczna kojarzona była z możliwościami zarezerwowanymi dla ludzi bogatszych. Dziś jej osiągnięcia znajdują się w ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja