Niezwykła historia grzańca

Zwyczaj sporządzania ciepłych napitków na bazie win, znany był już w starożytności. Wśród rzymskiej elity szczególną popularnością cieszyło się wino zaprawiane miodem i korzeniami, zwane vinum conditum (wino korzenne). Kilka przepisów na trunek tego gatunku podaje Pliniusz Starszy w XIV księdze Historii Naturalnej. Wśród składników niezbędnych do jego przygotowania znajdują się miedzy innymi kłącze tartaku, trwa cytrynowa, spiralny imbir, kozłek lekarski, kardamon, goździki, drogi szafran, liście laurowe i imbir.

Kiedy tradycja spotyka nowoczesność trunek ewoluuje. Zachowane są najlepsze recepty, a wino jest dostosowane do współczesnych smaków konsumenta. Popularny w krajach niemieckojęzycznych Glüwein sporządzany jest z czerwonego wina, w Tyrolu jest dopuszczone do produkcji wino białe. W Skandynawii króluje wino glogg. Napój ten Szwedzi doprawiają kardamonem, cynamonem i goździkami, często jest wzmacniany odrobiną wódki bądź brandy. Wówczas jest serwowany z dodatkiem rodzynek i drobno krojonych migdałów.

In vino veritas
Firma Henkell&Co. Polska jest producentem eleganckiego trunku Grzane Starotoruńskie. Grzane Starotoruńskie powstaje w procesie wielotygodniowego dojrzewania wina w specjalnych warunkach, gwarantujących napojowi pełen bukiet smaku i piękną ciemno - rubinową barwę. Delikatnie piernikowa nuta to efekt dodatku wyciągów z aromatycznych ziół, korzenni oraz ekstraktów owoców. W bukiecie smakowo-zapachowym dominuje cynamon, goździki, imbir oraz suszone jabłka i śliwka. Całość orzeźwia dodatek aromatu pomarańczy. Starannie dobrana kompozycja korzenno - owocowa tworzy napitek o niepowtarzalnym smaku i królewskim rodowodzie.

Dostępne w butelkach z wizerunkiem panoramy Torunia, godła miasta i najsławniejszej postaci grodu - Mikołaja Kopernika, otrzymało oficjalne poparcie od władz miasta Torunia jako produkt promujący bogatą historię i tradycję miasta. Tradycyjne opakowanie idealnie komponuje się z wysoką jakością produktu, stanowiąc pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby. Wystarczy raz spróbować Grzanego aby poczuć jak powoli rozgrzewa nasz organizm i umila zimne wieczory niepowtarzalnym smakiem i bogatym aromatem. Doskonale pasuje do ciast i kawy aby odrobiną goryczki „złamać” słodki i dominujący smak deserów.

Bez względu na to, gdzie spędzamy chłodne wieczory, Grzane Starotoruńskie w każdym miejscu poprawi humor i wprowadzi w dobry nastrój. Najlepiej smakuje przygotowane (podgrzane) do temperatury ok. 50 stopni Celsjusza.

Sugerowana cena detaliczna: Grzane Starotoruńskie (1000 ml): ok. 16 zł

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Nie daj plamy na nartach! 5 zasad postępowania z ...

Wystarczy kilka godzin na nartach w słoneczny dzień, by dorobić się przebarwień, i  to większych niż latem! Śnieg i lód odbijają promienie słoneczne, przez ...

Jak przechowywać perfumy

Każde perfumy mają termin ważności. Zazwyczaj od 12 do 36 miesięcy. Ale to termin umowny. W praktyce perfumy zachowują wysoką jakość o wiele dłużej. Trzeba ...

Rekonwalescencja po zabiegu laserem frakcyjnym

Laser frakcyjny jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi wykorzystywanych przez medycynę estetyczną w walce z niedoskonałościami urody. Właśnie teraz trwa na ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
Nowe oblicze Greya - Recenzja
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok