Najlepszy sposób na relaks – masaż Lomi Lomi

Żyjemy coraz szybciej, intensywniej i jesteśmy coraz bardziej zestresowani. Niestety, cywilizacja niesie za sobą wiele zagrożeń dla naszego ciała i duszy. Właśnie dlatego warto wrócić do prastarych praktyk odprężających fizycznie i psychicznie. Najlepszym sposobem, który stosowany był przed wiekami, jest masaż Lomi lomi.

Rekomendujemy ten masaż właśnie w kwietniu, kiedy wiosna budzi się do życia, a my z reguły pozbawieni jesteśmy sił witalnych. Lomi Lomi jest wspaniałym masażem o wszechstronnym działaniu. Jego ojczyzną są Hawaje. Dawniej masaż wykonywali starożytni szamani, którzy łączyli masaż ze świętym tańcem, który wykonywali wokół kamiennego ołtarza, stąd nazywano go masażem świątynnym.

Rytuał ten przeznaczony był dla władców i dostojników państwowych, zwłaszcza przed ważnymi dla nich wydarzeniami lub podjęciem przez nich ważnej politycznie decyzji. Masaż pomaga uwolnić się od przykrych wspomnień, traumatycznych wydarzeń oraz skoncentrować się na tym, co jest tu i teraz. Wyzwala pozytywną energię i chęć do życia. Wykonuje się go głównie przedramionami w rytm hawajskiej melodii. Ruchy masażysty są długie, miękkie i płynne, umiejętnie połączone z krokiem tanecznym.

Działanie masażu Lomi Lomi:

  • niweluje napięcia 
  • odstresowuje 
  • rozciąga mięśni 
  • stymuluje stawy 
  • poprawia energetykę ciała

Lomi Lomi przeznaczony jest dla osób zestresowanych, żyjących szybko, w napięciu, pragnących się zrelaksować zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Polecany dla osób przygotowują się do zmian w życiu. Pacjent po masażu ma wrażenie lekkości, błogości, zadowolenia, spełnienia i postrzega siebie jako człowieka, przed którym świat stoi otworem i który nie lęka się żadnych zmian.

Oprawa:

Masaż Lomi Lomi wykonywany jest przy zapalonych świecach i włączonej muzyce relaksacyjnej oraz przy użyciu olejków eterycznych. Masażysta podgrzewa mieszankę oleju do masażu i aplikuje go na skórę. Masaż obejmuje cała ciało – masowane są plecy, następnie na podudzia, ramiona, nogi, stopy, brzuch, klatkę piersiową, kark, ręce, dłonie, twarz i głowa.

„Wszyscy żyjemy szybko, intensywnie, a nasze życie nie pozbawione jest stresu. Ten półtoragodzinny masaż przeniesie każdego na niezapomnianą płaszczyznę doznań. W mojej praktyce poznałam wiele osób, które raz w tygodniu pojawiają się na Lomi Lomi. Pomaga im to uporać się ze stresem całego tygodnia. Podczas masażu Lomi Lomi powinniśmy wyłączyć kontrolę nad tym, co dzieje się wokół oraz myśli o mankamentach swego ciała i z wielkim zaufaniem . Po powrocie do domu powinniśmy pić dużo czystej wody, głęboko oddychać, posłuchać relaksującej muzyki” – powiedział Cezary Wolski - masażysta, biomasażysta, refleksolog z DS. Instytut w Warszawie.

Masaż Lomi lomi:

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
5 najskuteczniejszych koreańskich masek w płachcie, ...

Jadąc na urlop, najchętniej spakowałabyś tylko kostium kąpielowy, a do pielęgnacji krem z filtrem. O ile minimalizm w modzie letniej jest ok, o tyle w pielęgnacji ...

Jak dostarczyć organizmowi odpowiednie zapotrzebowanie na ...

Idzie lato, a w raz z nim większość z nas w mniejszym bądź większym stopniu postanowiła zadbać o swoją kondycję fizyczną. Czy pamiętamy, o tym, żewicząc ...

Niezbędnik biwakowicza – Jak przygotować się na ...

Na przestrzeni lat biwakowanie stało się jedną z najpopularniejszych form spędzania czasu na łonie natury. Taka forma odpoczynku coraz częściej wybierana jest nie ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja