Najbardziej przerażające, opuszczone parki rozrywki

Parki rozrywki zwykle kojarzą się nam z rodzinną atmosferą i najbardziej barwnymi wspomnieniami z dzieciństwa. Są jednak takie, które noszą w sobie mroczne tajemnice z przeszłości. Zapraszamy was do wizyty w 10 najbardziej przerażających opuszczonych parkach rozrywki.

10. Wonderland - Chiny
Chiński "park widmo", jak zwykła nazywać go kolorowa prasa to jedno z najbardziej mrocznych miejsc, jakie kiedykolwiek widziała Matka Ziemia. Na 100-akrowej powierzchni oddalonej o godzinę jazdy od Pekinu znajduje się obiekt, w którego centrum stoi tajemniczy zamek. Budowę "Cudownej Krainy" rozpoczęto w latach 90., jednak z powodów finansowych inwestor został zmuszony do zaprzestania działań. Mimo, iż dokonano już jego wstępnej rozbiórki, mówi się o zbudowaniu na tym terenie centrum handlowego.

9. Spreepark - Berlin
Powstał pod koniec lat 60. i cieszył ogromną popularnością. Został jednak zamknięty w 2002 roku na skutek bankructwa jego właściciela. To niezwykłe miejsce stało się jednym z najbardziej mrocznych obiektów w tej części Europy. Mimo to, nadal przyciąga zarówno turystów, jak i filmowców (nakręcono tu m.in. sceny thrillera akcji "Hanna").

8. Takakanonuma Greenland - Japonia
Mieszczący się na terenie Japonii park rozrywki pierwotnie otwarto w 1973 roku, jednak niska sprzedaż biletów oraz historie o tajemniczych śmiertelnych przypadkach, które rzekomo odnotowano na jego terenie sprawiły, iż po dwóch latach został on zamknięty. Ponowne otwarcie miało miejsce w 1986 roku. 13 lat później ostatecznie zakończył on swoją działalność.

7. Six Flags - Nowy Orlean
Park otwarto w 2000 roku, jednak na skutek niewielkiej sprzedaży biletów, został on zamknięty. Dokonano kilku ulepszeń i ponownie oddano go do użytku jakiś czas później. Wydawać by się mogło, że nic już nie przeszkodzi jego działalności. Wszystko miało się zmienić w 2005 roku, kiedy to huragan Katrina zdewastował to miejsce.

6. Okpo Land - Korea Południowa
Wadliwa konstrukcja rollercoastera znajdującego się na terenie południowokoreańskiego parku rozywki Okpo Land , była prawdopodobną przyczyną śmierci małej dziewczynki, której nigdy do końca oficjalnie nie wyjaśniono. Miejsce to zostało zamknięte w 1999 roku, a 12 lat później dokonano jego ostatecznej rozbiórki.

5. Prypecki park rozrywki - Ukraina
Miał być oddany do użytku 1 maja 1986 roku, jednak w wyniku mającego miejsce 26 kwietnia wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu, stał się symbolem tragedii.

4. Królestwo Guliwera - Japonia
Nowela Jonathana Swifta stała się inspiracją do stworzenia parku rozrywki, który mieścił się w pobliżu lasu Aokigahara zwanego również "lasem samobójców". Według znających historię tego miejsca, od początku lat 50. odebrało sobie tam życie ponad 500 osób. Niefortunna lokalizacja z pewnością nie ułatwiła twórcom obiektu zadania. Obecnie park jest zamknięty.

3. Dunaújváros Vidám Park - Węgry
Otwarto go w 1952 roku i cieszył się sporą popularnością na całych Węgrzech. Kiedy jednak po powstaniu węgierskim w 1956 roku większość mieszkańców kraju borykała się z problemami finansowymi, zmalało również zainteresowanie owym parkiem rozrywki. By go utrzymać, trzeba było podnieść ceny biletów, co dodatkowo utrudniło całą sytuację. Zamknięto go oficjalnie w 1993 roku.

2. Joyland - USA
Mieścił się w największym mieście stanu Kansas, Wichita. Przez prawie 55 lat był jednym z najpopularniejszych parków rozrywki w całym stanie. Potem jednak doszło na jego terenie do tragedii - 13-letnia dziewczynka spadła z diabelskiego młyna, w wyniku czego doznała licznych obrażeń ciała. Wówczas to zamknięto park na pewien czas, aby go odnowić. Niestety nigdy do tego nie doszło przez szereg niesprzyjających okoliczności (m.in. pożar).

1. Dadipark - Belgia
Belgijski Dadipark działał od lat 50. do 2002 roku. Cieszył się sporą popularnością wśród dzieci. Wszystko jednak zmieniło się, kiedy w 2000 roku jedno z nich straciło ramię na zjeżdżalni wodnej. Od tej pory praktycznie przestał funkcjonować.

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Spierzchnięte usta? – Nigdy więcej!

Zima, chociaż ma wiele uroków, niekoniecznie jest ulubioną porą roku dla skóry. Nie tylko ujemne temperatury na zewnątrz, ale również suche powietrze w domach, ...

Zimowa pielęgnacja – 3 kroki do pięknej skóry

W okresie zimowym skóra wymaga od nas większego poświęcenia i odpowiedniej pielęgnacji. Mróz, nieprzyjemny wiatr i suche powietrze w domach sprawiają, że skóra ...

Jak dbać o skórę naczynkową? Te zasady musisz znać!

Posiadaczki skóry naczynkowej nie mają łatwego zadania jeśli chodzi o codzienną pielęgnację. Początkowo występujące zaczerwienienie jest przemijające, ale ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja