Najbardziej przerażające, opuszczone parki rozrywki

Parki rozrywki zwykle kojarzą się nam z rodzinną atmosferą i najbardziej barwnymi wspomnieniami z dzieciństwa. Są jednak takie, które noszą w sobie mroczne tajemnice z przeszłości. Zapraszamy was do wizyty w 10 najbardziej przerażających opuszczonych parkach rozrywki.

10. Wonderland - Chiny
Chiński "park widmo", jak zwykła nazywać go kolorowa prasa to jedno z najbardziej mrocznych miejsc, jakie kiedykolwiek widziała Matka Ziemia. Na 100-akrowej powierzchni oddalonej o godzinę jazdy od Pekinu znajduje się obiekt, w którego centrum stoi tajemniczy zamek. Budowę "Cudownej Krainy" rozpoczęto w latach 90., jednak z powodów finansowych inwestor został zmuszony do zaprzestania działań. Mimo, iż dokonano już jego wstępnej rozbiórki, mówi się o zbudowaniu na tym terenie centrum handlowego.

9. Spreepark - Berlin
Powstał pod koniec lat 60. i cieszył ogromną popularnością. Został jednak zamknięty w 2002 roku na skutek bankructwa jego właściciela. To niezwykłe miejsce stało się jednym z najbardziej mrocznych obiektów w tej części Europy. Mimo to, nadal przyciąga zarówno turystów, jak i filmowców (nakręcono tu m.in. sceny thrillera akcji "Hanna").

8. Takakanonuma Greenland - Japonia
Mieszczący się na terenie Japonii park rozrywki pierwotnie otwarto w 1973 roku, jednak niska sprzedaż biletów oraz historie o tajemniczych śmiertelnych przypadkach, które rzekomo odnotowano na jego terenie sprawiły, iż po dwóch latach został on zamknięty. Ponowne otwarcie miało miejsce w 1986 roku. 13 lat później ostatecznie zakończył on swoją działalność.

7. Six Flags - Nowy Orlean
Park otwarto w 2000 roku, jednak na skutek niewielkiej sprzedaży biletów, został on zamknięty. Dokonano kilku ulepszeń i ponownie oddano go do użytku jakiś czas później. Wydawać by się mogło, że nic już nie przeszkodzi jego działalności. Wszystko miało się zmienić w 2005 roku, kiedy to huragan Katrina zdewastował to miejsce.

6. Okpo Land - Korea Południowa
Wadliwa konstrukcja rollercoastera znajdującego się na terenie południowokoreańskiego parku rozywki Okpo Land , była prawdopodobną przyczyną śmierci małej dziewczynki, której nigdy do końca oficjalnie nie wyjaśniono. Miejsce to zostało zamknięte w 1999 roku, a 12 lat później dokonano jego ostatecznej rozbiórki.

5. Prypecki park rozrywki - Ukraina
Miał być oddany do użytku 1 maja 1986 roku, jednak w wyniku mającego miejsce 26 kwietnia wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu, stał się symbolem tragedii.

4. Królestwo Guliwera - Japonia
Nowela Jonathana Swifta stała się inspiracją do stworzenia parku rozrywki, który mieścił się w pobliżu lasu Aokigahara zwanego również "lasem samobójców". Według znających historię tego miejsca, od początku lat 50. odebrało sobie tam życie ponad 500 osób. Niefortunna lokalizacja z pewnością nie ułatwiła twórcom obiektu zadania. Obecnie park jest zamknięty.

3. Dunaújváros Vidám Park - Węgry
Otwarto go w 1952 roku i cieszył się sporą popularnością na całych Węgrzech. Kiedy jednak po powstaniu węgierskim w 1956 roku większość mieszkańców kraju borykała się z problemami finansowymi, zmalało również zainteresowanie owym parkiem rozrywki. By go utrzymać, trzeba było podnieść ceny biletów, co dodatkowo utrudniło całą sytuację. Zamknięto go oficjalnie w 1993 roku.

2. Joyland - USA
Mieścił się w największym mieście stanu Kansas, Wichita. Przez prawie 55 lat był jednym z najpopularniejszych parków rozrywki w całym stanie. Potem jednak doszło na jego terenie do tragedii - 13-letnia dziewczynka spadła z diabelskiego młyna, w wyniku czego doznała licznych obrażeń ciała. Wówczas to zamknięto park na pewien czas, aby go odnowić. Niestety nigdy do tego nie doszło przez szereg niesprzyjających okoliczności (m.in. pożar).

1. Dadipark - Belgia
Belgijski Dadipark działał od lat 50. do 2002 roku. Cieszył się sporą popularnością wśród dzieci. Wszystko jednak zmieniło się, kiedy w 2000 roku jedno z nich straciło ramię na zjeżdżalni wodnej. Od tej pory praktycznie przestał funkcjonować.

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Pięć sposobów na skórę naczynkową

Skóra naczynkowa to problem wielu kobiet. Na ich powstanie wpływa wiele czynników – estrogeny, menopauza, fototyp skóry i inne, ale niezależnie od powodu ich ...

Jak poprawić kondycję skóry?

Jeśli usilnie staramy się zapobiec przebarwieniom, nawrotom zmian trądzikowych czy wreszcie pojawianiu się zmarszczek, polegając jedynie na podstawowej pielęgnacji ...

Pierwszy raz w gabinecie? Czas na mezoterapię!

Jeszcze kilkanaście lat temu medycyna estetyczna kojarzona była z możliwościami zarezerwowanymi dla ludzi bogatszych. Dziś jej osiągnięcia znajdują się w ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja