Modowe Wpadki Gwiazd - Jubileuszowa gala Viva Najpiękniejsi, Miss Polonia 2012

Gwiazdy chyba boją się naszej nowej rubryki, bo zarówno na jubileuszową galę Viva Najpiękniejsi jak i na galę Miss Polonia 2012, wybrały minimalistyczne kreacje a w takich trudno zaliczyć wtope. Jak wiadomo mniej znaczy więcej.

My jednak znaleźliśmy w ich strojach element wspólny. Dystans proszę państwa.

Edyta Górniak
Szerokim echem odbiła się stylizacja Edyty z...koca za 9 zł. Zapięty nie byle czym, bo kolorowym klipsem channel i zestawiony z butami za 13 tysięcy ,pochodzącymi z limitowanej kolekcji od Christiana Louboutina. Wszystko łudząco przypominało minimalistyczne kreacje La Mani. Pięknej kobiecie i w worku po ziemniakach jest pięknie. Edzia worek już na sobie miała i wyglądała równie pięknie jak owinięta kocem. Czy popełniła modowe faux pa? Naszym zdaniem nie. Odbieramy te stylizacje jako pstryczek w nos bezrefleksyjnemu światu, w którym liczy się tylko powierzchowność. Sęk w tym czy Edytę możemy podejrzewać o taką dojrzałość emocjonalną i przemyślenia?

Siostry Przybysz
Robią świetną, niszową muzykę. Idą pod prąd i lansują muzykę trudną, która nie porywa nóg do tańca i w efekcie nikt dla nas nie tańczy. Sukienki spadochrony, w kolorze włoskich lodów, już lansowała Katarzyna Grochola, która właśnie załapała się do rankingu (Nie) Najlepiej Ubranych w 2013 roku. Coś nam się wydaje, że siostry zajmą jej miejsce w następnym roku. Bardziej nas jednak martwią fryzury obu pań. Czy aby piorun, który niedawno trafił w bazylikę w Watykanie, nie szalał najpierw w Warszawie? Pytanie tylko czy to coś zmienia? Czy ujmuje im to talentu? Mamy wrażenie, że te młode , zdolne artystki właśnie zagrały wszystkim modowym dziennikarzom na nosie i nie mogą wyjść z podziwu, że można pisać rozprawki na temat kliku łaszków.

Małgorzata Potocka
Rzadko miewa udane stylizacje. Prawdę mówiąc bylibyśmy w szoku gdyby w końcu pani Małgosi, udało się zostać ikoną stylu. Na gali Viva Najpiękniejsi nas nie rozczarowała. Słodka sukienka, to kwintesencja jej stylu. Nie jest przebrany ktoś, kto całe życie bawi się modą i ma w nosie istniejące trendy. Że to jest bezguście? Być może, ale pani Małgosia nigdy się tym nie przejmowała i chwała jej za to.

Borys Szyc
Właśnie został okrzyknięty Królem Stylu, czołowym trendsetterem show-biznesu, dandysem lansującym nowe trendy. I ktoś taki daje się sfotografować w białych skarpetkach, japonkach i kimonie w węże. Stylizacje ze sceny przeniósł na salony, ba! Dał się w niej sfotografować u boku ukochanej. Ukochanej, która nazywa siebie stylistką. Niewtajemniczone modystki, nie znające okoliczności, odarły go, a nawet ich, od czci, ogłaszając wtope roku. A co na to Borys? Właśnie nuci piosenkę ze spektaklu "Tuwim dla dorosłych": Całujta mnie wszyscy w d...ę":)

Mawia się, że dystans do siebie jest najważniejszym dystansem do pokonania. Umiejętność śmiania się z samego siebie jest wielką sztuką i nie każdego na nią stać. Czy w świecie blichtu, lansu, szpanu, historii wyrwanych z kontekstu, można odnaleźć siebie? Zostać wierny swoim wartościom? Chcemy wierzyć, że wszystkie te stylizacje, to rodzaj manifestu rodzimych gwiazd przeciwko próżnemu światu. Przeciwko powierzchowności ,pokazywanej w ładnym świetle i modnych ciuchach. Może Majowie mieli racje i koniec świata nastąpił? Koniec świata gdzie rządzi egoizm, egocentryzm, próżność. Jak myślicie? Gwiazdy mogą bez tego żyć?

Monika Koprowska-Ludwig

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Wyglądaj jak milion dolarów! Czyli beauty-porady dla ...

Nowy rok dał nam nowe szanse, wiele z nas chciało zacząć go jak najlepiej. To doskonały moment na realizację postanowień! Przyznajcie same – od jakiego czasu ...

Smog niszczy Twoją skórę! Zobacz jaką pielęgnację ...

Ogromnym problemem współczesnego świata jest zanieczyszczenie środowiska, a o jego skutkach można byłoby pisać w nieskończoność… Smog jest szkodliwy dla ...

Niezbędnik narciarza

Wybierasz się na narty? To świetnie – spędzisz aktywnie kilka dni, zrelaksujesz się, naładujesz baterie. Do takiego wyjazdu musisz się dobrze przygotować. ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja