Massage Point Body & Face

Salon Massage Point to pierwszy w Polsce salon masażu i day spa, który wprowadził program Umów Członkowskich, które dają Klientom wiele niespotykanych korzyści, ale przede wszystkim możliwość regularnego korzystania z dobrodziejstw masażu dzięki niezwykle przystępnej cenie. Dla Członków Massage Point masaże są nawet o 50% tańsze w porównaniu z regularnymi cenami.

Twórcami Massage Point są Agata i Sebastian Szczygieł, którzy znając i doceniając korzyści płynące z regularnego masażu szukali miejsca idealnego dla siebie. Tak, w trakcie tych poszukiwań, pojawił się pomysł na otwarcie własnego salonu masażu z myślą przewodnią: “Masaż nie powinien być luksusem lecz podstawą standardowego dbania o siebie (także dzięki niskiej cenie)”.

Inspiracja na model biznesowy przyszła ze Stanów Zjednoczonych gdzie lider na rynku Massage Envy posiada już ponad 1,000 salonów i ponad 1,5 miliona członków. Takiej oferty na polskim rynku nie było i dlatego w lipcu 2015, na warszawskim Mokotowie powstał pierwszy salon Massage Point – body & face.

Twórcami Massage Point są Agata i Sebastian Szczygieł, którzy znając i doceniając korzyści płynące z regularnego masażu szukali miejsca idealnego dla siebie. Tak, w trakcie tych poszukiwań, pojawił się pomysł na otwarcie własnego salonu masażu z myślą przewodnią: “Masaż nie powinien być luksusem lecz podstawą standardowego dbania o siebie (także dzięki niskiej cenie)”. Inspiracja na model biznesowy przyszła ze Stanów Zjednoczonych gdzie lider na rynku Massage Envy posiada już ponad 1,000 salonów i ponad 1,5 miliona członków. Takiej oferty na polskim rynku nie było i dlatego w lipcu 2015, na warszawskim Mokotowie powstał pierwszy salon Massage Point – body & face.

Massage Point – stawia na klasykę jeżeli chodzi o masaże w ofercie znajdują się następujące masaże: 

Masaż dla kobiet w ciąży 
Wbrew powszechnej opinii, kobiety w ciąży nie tylko mogą ale powinny korzystać z masażu. Odpowiednio wykonany masaż relaksuje, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia krążenie, zapobiega obrzękom kończyn górnych i dolnych, łagodzi i zapobiega dolegliwościom bólowym kręgosłupa oraz zapobiega rozstępom skórnym. Masaż wykonywany jest w pozycjach bezpiecznych i komfortowych dla przyszłej mamy, czyli w pozycji leżenia na plecach, na boku bądź pozycji siedzącej. Masaż wykonywany przez odpowiednio wykwalifikowanego masażystę oraz przy użyciu jedynie naturalnych olejków ma olbrzymi wpływ na bardzo dobre samopoczucie kobiety w ciąży. Nawet jeżeli wcześniej nie korzystałaś z tej formy terapii, okres ciąży jest doskonały momentem żeby rozpocząć swoja przygodę z masażem. Masaż w ciąży nie jest wskazany w pierwszym trymestrze ciąży, a także miesiąc przed wyznaczonym terminem porodu. Przeciwwskazaniem do masażu jest ciąża zagrożona.

Masaż świecą aromaterapeutyczną
Masaż świecą aromaterapeutyczną jest doskonałym zabiegiem dla osób potrzebujących głębokiego odprężenia. Ciepło oraz unoszący się zapach olejków eterycznych przynosi ukojenie i wprawia w stan relaksu. Wosk sojowy, z którego są wykonane świece działa nawilżająco i ujędrniająco, pozostawiając na skórze przyjemny film.

Masaż gorącą czekoladą
Właściwości czekolady są znane od lat - wyzwala serotoninę i endorfiny, co wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Zawarty w niej magnez stabilizuje funkcje układu nerwowego, dodaje energii. Po masażu Twoja skóra będzie jedwabiście gładka. Doświadczysz relaksu i odprężenia na najwyższym poziomie.

Masaż gorącymi kamieniami
Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie tradycyjne techniki masażu relaksacyjnego z użyciem gorących kamieni bazaltowych. Kamienie podgrzane do odpowiedniej temperatury dobrze utrzymują ciepło i łatwo oddają ją ciału. Terapeutyczne działanie masażu jest związane z różnicą temperatur między ciałem a kamieniami. Każdą część ciała przed właściwym masażem przygotowuje się i rozgrzewa krótkim masażem relaksacyjnym. Zmniejsza to różnicę temperatur pomiędzy ciałem, a kamieniami. Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksując i regenerując całe ciało. Masaż kamieniami przeznaczony jest dla osób zdrowych. Do przeciwwskazań należą: ciąża, niewydolność serca, zaburzenia czucia, stany nowotworowe, stany gorączkowe.

Masaż klasyczny
Jakie korzyści daje masaż klasyczny?

 • Pobudza układ krwionośny, limfatyczny oraz mięśniowy. 
 • Pozytywnie wpływa na samopoczucie i nastrój, wspomaga wydzielanie się serotoniny. 
 • Odpręża i relaksuje. 
 • Odmładza i wygładza skórę, pozytywnie wpływa na jej jędrność.

Masaż klasyczny, nazywany także szwedzkim, może skupiać się jedynie na kręgosłupie lub też dotyczyć całego ciała. To najpopularniejsza forma zabiegu, mająca wpływ niemal na cały organizm. Masaż klasyczny ma na celu pobudzenie krążenia, rozluźnienie mięśni oraz wzmocnienie układu kostnego. W czasie masażu używa się specjalnych olejków, które dodatkowo zwiększają doznania i pogłębiają korzyści, jakie płyną z zabiegu.

 • Masaż klasyczny kręgosłupa
  Powoduje niemal natychmiastowe usunięcie spięcia, jakie gromadzi się w mięśniach szyjnych i barkowych. Łączy w sobie techniki masażu leczniczego i relaksacyjnego. Może być stosowany także jako część rehabilitacji. Masaż pozwala usunąć skutki siedzącego trybu życia, pomaga także zapobiegać zwyrodnieniom i skrzywieniom kręgosłupa. Zalecany jest zwłaszcza osobom, które mają problemy z kręgosłupem, skarżą się na bóle karku lub pleców. 
 • Masaż klasyczny całego ciała
  Celem tego rodzaju masażu jest przede wszystkim pobudzenie krążenia w całym ciele. Szybciej płynąca krew niesie ze sobą wiele pozytywnych zjawisk: zmniejsza się ciśnienie krwi, ciało staje się odprężone i zrelaksowane. Dobrze dotlenione komórki ciała zaczynają się oczyszczać, szczególnie pozytywnie wpływa to na skórę. 
Masaż całego ciała jest zabiegiem bardziej relaksacyjnym, niż leczniczym, ale warto wpisać go na listę co miesięcznych zabiegów. Polecany jest zwłaszcza osobom, które wiodą stresujący tryb życia, mało się na co dzień ruszają i nie są zbyt aktywne. Regularne zabiegi pozwalają utrzymać ciało w dobrej kondycji. W przypadku problemów z kręgosłupem warto wybrać zabieg skupiający się na tej części ciała.

Masaż relaksacyjny
Jakie korzyści daje masaż relaksacyjny:

 • Odpręża i relaksuje. 
 • Pozwala usunąć napięcie z ciała. 
 • Pozwala zlikwidować skutki stresu. 
 • Zalecany w przypadku nerwicy lub depresji.

Masaż relaksacyjny to idealne rozwiązanie dla osób, którym na co dzień brakuje oddechu i możliwości odpoczynku. Sam zabieg wykonywany jest w delikatny, powolny sposób, sprzyjający rozluźnieniu. Nieraz zdarza się, że uczestnicy zabiegu odprężają się tak głęboko, że zapadają w krótką drzemkę. Po zabiegu czują się doskonale: świeżsi, zrelaksowani, głęboko wypoczęci.

Zrelaksuj się w przyjaznej atmosferze Relaks jest zazwyczaj rzeczą, na którą w codziennej pogoni nie mamy czasu i odkładamy go na wieczne „później”. A naukowcy wciąż alarmują, że długotrwały stres może powodować bardzo negatywne skutki, jak objadanie się, bezsenność, nerwowość, płaczliwość, drażliwość, problemy z oddychaniem. Może także prowadzić do nerwicy lub depresji. Warto więc choć raz w miesiącu znaleźć chwilę na pozwolenie sobie, by myśli odpłynęły a ciało się zrelaksowało. Oprócz ciała warto pomyśleć także o psychice – żyjemy w czasach, które dalekie są od leniwego życia, jakie wiedli nasi przodkowie. Dziś żyjemy w oszołamiającym tempie i to wszystko kumuluje się w nas.

Kiedy warto wybrać masaż relaksacyjny? Wybór masażu relaksacyjnego jest idealny zwłaszcza wtedy, gdy mamy stresujący okres w życiu. Prawda jest jednak taka, że od czasu do czasu każdy powinien sobie na niego pozwolić. Wrażenie rozluźnienia po zabiegu utrzymuje się jeszcze przez kilka tygodni.

Masaż sportowy
Jakie korzyści daje masaż sportowy:

 • Pozwala zregenerować mięśnie po dużym wysiłku. 
 • Usuwa zmęczenie i napięcie. 
 • Przeciwdziała kontuzjom. 
 • Przygotowuje ciało do dużego wysiłku, na przykład zawodów sportowych.
 • Relaksuje i odpręża.

Masaż sportowy jest podobny do klasycznego masażu leczniczego, jednak łączy się z trochę większym natężeniem i intensywnością ruchów masażysty. Jego podstawowym celem jest przygotowanie układu kostnego i mięśniowego na duży wysiłek lub też usunięcie skutków takiego wydatku energetycznego. Korzystają z niego sportowcy: zarówno wyczynowi, jak i amatorzy. Zadbaj o swoje stawy i mięśnie

Zabiegi sportowe są bardzo ważne z punktu widzenia treningów – dzięki nim ciało sportowca ma czas, by się zregenerować. Odpowiednie techniki pozwalają także uaktywnić odpowiednie grupy mięśni, pobudzić je, dzięki czemu nie należy obawiać się zakwasów lub blokad. Innym, bardzo ważnym aspektem masażu sportowego jest oddziaływanie na tkankę kostną (masaż powoduje zwiększenie gęstości kości, przyśpiesza procesy kostnienia) oraz chrzęstną (następuje jej wzmocnienie i uelastycznienie). To wszystko ma ogromne znaczenie przy przeciwdziałaniu kontuzjom.

Rodzaj masażu uzależniony jest od uprawianej dyscypliny sportowej – w Massage Point podchodzimy do każdego klienta indywidualnie, możesz więc liczyć na właściwą obsługę.

Kiedy warto wybrać masaż sportowy? Masaż sportowy jest dla Ciebie, jeśli uprawiasz regularnie sport, bierzesz udział w zawodach, bijesz rekordy. Stosować mogą go zarówno sportowcy zawodowi, jak i amatorzy, np. biegacze, biorący udział w biegach ulicznych. Masaż sportowy jest bardzo ważnym elementem budowania właściwej formy przed zawodami.

Masaż wyszczuplający / Masaż antycellulitowy
Jakie korzyści dają zabiegi wyszczuplające i antycellulitowe:

 • Pozwala modelować sylwetkę. 
 • Przyczynia się do utraty zbędnych kilogramów. 
 • Likwiduje cellulit, pozytywnie wpływa na wygląd skóry. 
 • Pozwala uniknąć efektu luźnej i obwisłej skóry, normalnej w przypadku diety.
 • Relaksuje i odprężą.

Odpowiednie techniki masażu, także z użyciem bańki chińskiej, pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów. Seria 2-3 masaży tygodniowo połączona z dietą oraz uprawianiem sportu może dać oszołamiające i długotrwałe efekty, dlatego warto o niej pomyśleć zwłaszcza przed sezonem plażowym.

Masaż wyszczuplający skupia się głównie na najbardziej kłopotliwych obszarach, jak brzuch, pośladki lub uda. Odpowiednie ugniatanie oraz masowanie tkanki tłuszczowej sprawia, że komórki tłuszczowe są rozbijane, przyśpieszany jest także proces ich spalania.

Wymodeluj talię, spłaszcz brzuch Oprócz samego spalania tłuszczu masaż wyszczuplający ma także inne zalety. Przede wszystkim bardzo pozytywnie wpływa na kondycję skóry. Odchudzanie może powodować jej obwisanie i zmniejszenie jędrności – regularne zabiegi pozwalają tego uniknąć. Likwidują i przeciwdziałają cellulitowi. Po zabiegu skóra jest ujędrniona i gładka. Sam masaż jest bardzo energiczny i intensywny, odpowiednie techniki powodują rozgrzanie masowanych miejsc, co także wpływa na spalanie tłuszczu. Zabiegi można wykonywać naprzemiennie z drenażem limfatycznym, który również ma działanie wyszczuplające i wspomaga odchudzanie.

Kiedy warto wybrać masaż wyszczuplający? Masaż wyszczuplający to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się nadwagi. Jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Można wykonywać go, jako regularny zabieg pielęgnacyjny lub we wspomnianych seriach, jako uzupełnienie diety.

Dla Członków Massage Point oferujemy bezpłatną aromaterapię jako jedną z wielu dodatkowych korzyści.

Massage Point – body & face 
Sandomierska 23 (wejście od ul. Rakowieckiej) 
02-567 Warszawa

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Co sprawia, że zarówno natura, jak i nasza cera wygląda ...

Majówka kojarzy nam się z odpoczynkiem i wyjazdami. W tym roku niestety musimy spędzić ją nieco inaczej. Chcąc zapewnić sobie chociaż namiastkę natury i ...

Profilaktyka w czasach koronawirusa

Najskuteczniejszy wróg wirusów i bakterii to tradycyjne mydło. Gdy akurat nie masz go pod ręka, sięgnij po spray antybakteryjny. Najlepiej noś go zawsze przy ...

Antybakteryjne żele do rąk - dlaczego są takie skuteczne

Dbaj o higieniczną czystość dłoni. Zawsze miej przy sobie żel antybakteryjny. Kupując produkt pamiętaj o czytaniu etykiety. Czym się kierować przy zakupie, co ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja