La Roche-Posay Lipikar Syndet AP+ – specjalistyczny produkt do kąpiel

Atopowe zapalenie skóry (AZS) to przewlekła choroba zapalna skóry o złożonej etiologii, występująca u dzieci i dorosłych, w której skóra staje się sucha i swędząca. U pacjentów z atopią przepuszczalność skóry jest nieprawidłowa, występują niedobory filagryny – białka skóry zapewniającego przyleganie do siebie komórek powierzchniowej warstwy skóry. Ponadto skórze brakuje lipidów naturalnie występujących na jej powierzchni, które chronią ją przed potencjalnymi alergenami. Również mikrobiom skóry jest istotnie zaburzony.

Zaburzony mikrobiom
La Roche-Posay wykazało, że mikrobiom jest współodpowiedzialny za atopię, tak samo jak bariera skórna. A czym jest ten cały mikrobiom? Tworzą go wszystkie bakterie zamieszkujące skórę. Gdy równowaga tych „dobrych” i „złych” nie jest zaburzona, skóra znajduje się w dobrej kondycji. Gdy zaś „źli” zaczynają dominować, objawia się to chorobowymi objawami.

Trzy kluczowe wnioski z badania klinicznego, przeprowadzonego na grupie 49 pacjentów przez okres trzech miesięcy:

  1. Mikrobiom u osób z atopią różni się od mikrobiomu u zdrowych osób.

  2. Mikrobiom na skórze u pacjentów z atopią ulega zmianie podczas nasilenia się choroby: obszary skóry zmienionej chorobowo wykazują mniejszą różnorodność bakterii niż na zdrowych obszarach.

  3. Większa różnorodność bakterii może chronić przed nasileniem się stanów zapalnych u pacjentów z atopią.

Statystyki dotyczące atopii są alarmujące. Na atopowe zapalenie skóry cierpi około 20% ludzi na świecie, głównie dziec, a atopia jest drugim w kolejności powodem konsultacji dermatologicznych. Na to schorzenie nie ma jeszcze lekarstwa. Można jedynie minimalizować objawy, stosując u swojego dziecka odpowiednie leki i kosmetyki. Swędzenie, główny objaw atopowego zapalenia skóry, jest podobno gorsze niż ból.

Codzienna pielęgnacja atopowej skóry
Jest niezmiernie ważna w leczeniu AZS. Podstawą pielęgnacji jest smarowanie skóry odpowiednimi emolientami oraz stosowanie do mycia specjalistycznych środków niezawierających mydła oraz prysznic – najlepiej w letniej wodzie, z użyciem preparatów przeznaczonych specjalnie do pielęgnacji skóry atopowej, takich jak Lipikar Syndet AP+ La Roche-Posay. Systematyczne nawilżanie i natłuszczanie stanowi nieodzowne elementy pielęgnacji skóry w AZS.

Lipikar Syndet AP+ to wyjątkowy krem myjący, który koi i łagodzi skrajnie suchą skórę, zmiękcza, wygładza, nawilża i chroni. Zawiera masło Karite, niacynamid, wodę termalną z La Roche-Posay oraz opatentowany składnik Aqua Posae Filiformis, który pomaga przywrócić różnorodność mikroorganizmów na powierzchni skóry.

Opracowana przez Dział Zaawansowanych Badań L’Oréal koncepcja zastosowania mikroorganizmów w kosmetyce nie jest nowa. Wszystko zaczęło się ponad 25 lat temu za sprawą Vitreoscilla filiformis. Aby zwiększyć skuteczność bakterii, Laboratoria La Roche-Posay wyhodowały ją w wodzie termalnej z La Roche-Posay słynącej z właściwości kojących i łagodzących podrażnienia. Tak narodził się nowy, opatentowany przez La Roche-Posay składnik aktywny – Aqua Posae Filiformis, który wykorzystany został m.in. w Lipikar Balsam AP+ a teraz w Lipikar Syndet AP+. W badaniu wykazano, że Aqua Posae Filiformis wpływa na przywrócenie równowagi mikrobiomu.

  • La Roche-Posay Lipikar Syndet AP+: 400 ml/ok. 69 zł, 200 ml/ok. 46 zł
Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
5 najskuteczniejszych koreańskich masek w płachcie, ...

Jadąc na urlop, najchętniej spakowałabyś tylko kostium kąpielowy, a do pielęgnacji krem z filtrem. O ile minimalizm w modzie letniej jest ok, o tyle w pielęgnacji ...

Jak dostarczyć organizmowi odpowiednie zapotrzebowanie na ...

Idzie lato, a w raz z nim większość z nas w mniejszym bądź większym stopniu postanowiła zadbać o swoją kondycję fizyczną. Czy pamiętamy, o tym, żewicząc ...

Niezbędnik biwakowicza – Jak przygotować się na ...

Na przestrzeni lat biwakowanie stało się jedną z najpopularniejszych form spędzania czasu na łonie natury. Taka forma odpoczynku coraz częściej wybierana jest nie ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja