Kalendarzyk niemałżeński – Paulina Młynarska & Dorota Wellman, Recenzja

Paulina Młynarska, ur.15.11.1970 roku w Warszawie. Córka Wojciecha Młynarskiego, siostra Agaty Młynarskiej. Aktorka, dziennikarka radiowa i telewizyjna. Obecnie związana z TVN Style, gdzie prowadzi , razem z Dorotą Wellman, program "Miasto Kobiet". Publikuje także felietony w `Grazii`, pisze książki ("Twoje życie, Twój głos", "Zakopane odkopane, lekko gorsząca opowieść góralsko-ceperska", "Kochaj i rozmawiaj") i prowadzi szkolenia z autoprezentacji. Feministka. Czterokrotnie zamężna. Ma córkę Alicję.

Dorota Wellman, ur. 02.03.1961 roku w Warszawie. Dziennikarka, prezenterka i producentka programów telewizyjnych i radiowych. Związana ze stacją TVN. Prowadzi tam , razem z Marcinem Prokopem, poranny program "Dzień dobry TVN" i "Miasto Kobiet", z Pauliną Młynarską, na TVN Style. W 2008 roku, wspólnie z Marcinem Prokopem, "za oswajanie Polaków z innością przy porannej kawie" otrzymała nagrodę Hiacynt przyznawaną przez Fundację Równości. W roku 2010 została laureatką nagrody Wiktor w kategorii "Prezenter TV". Ostatnio zagrała w filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei", w którym wcieliła się w Henrykę Krzywonos. Żona fotografika. Ma syna Jakuba.

Obie panie spotkały się dawno, dawno temu kiedy Dorota pracowała jeszcze w radiu. Któregoś dnia przyszło jej przeprowadzić wywiad z Pauliną, aspirującą do statusu wielkiej polskiej aktorki. Minęło kilkanaście lat i dziewczyny zaczęły razem prowadzić "Miasto Kobiet".

Zaprzyjazniły się, a że mieszkają, jedna w Zakopanem, druga w stolicy, wciąż nie mogą się nagadać. Stąd książka , "z potrzeby pogadania z inteligentnym człowiekiem", jak pisze Wellman.

"Kalendarzyk niemałżeński" to lekka, a przy tym bardzo mądra lektura przeznaczona dla wszystkich kobiet, począwszy od gospodyń domowych na kobietach biznesu skończywszy. Zaprasza nas do babskiego świata i kręci dziurę w brzuchu zmuszając do spojrzenia na to co dzieje się wokół nas krytycznym okiem. Jak powiedziała Paulina Młynarska to "rękawica rzucona wszystkim paniom, która ma je zmusić do refleksji i działania na rzecz własnego dobra." To książka feministyczna, ale nie nawołuje do wojny z płcią brzydką, palenia staników i zapuszczania włosów pod pachami, a jedynie do oddania sprawiedliwości nam, kobietom, których życie wcale nie jest usiane różami. Mowa w niej o przyjazni, pracy, wieku, macierzyństwie, związkach, seksie, zdrowiu, gotowaniu, podróżach, edukacji i polityce. Ponieważ napisana jest w formie listów czyta się ją bardzo przyjemnie i bez wysiłku, trochę jakby siedziało się przy kawie i słuchało niezobowiązującej rozmowy dwóch przyjaciółek. Sporo w niej fajnych przepisów i ciekawych przerywników, w których Młynarska i Wellman dzielą się ulubionymi kosmetykami, filmami, książkami , czy też radzą jak nie zostać celebrytą.

Ztesztą nie ma co się rozpisywać , bo tą pozycję naprawdę trzeba przeczytać , a właściwie połknąć, bo przewróciwszy pierwszą kartkę nie można przestać.

Przeczytałam "Kalendarzyk..." w ciągu jednego dnia. A następnego dnia przeczytałam książke po raz kolejny z taką samą przyjemnością jak za pierwszym razem.

Polecam, polecam, i jeszcze raz polecam, najlepiej do kawy z bitą śmietaną i czekoladowego tortu !


Izabela Porowska

Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Pięć sposobów na skórę naczynkową

Skóra naczynkowa to problem wielu kobiet. Na ich powstanie wpływa wiele czynników – estrogeny, menopauza, fototyp skóry i inne, ale niezależnie od powodu ich ...

Jak poprawić kondycję skóry?

Jeśli usilnie staramy się zapobiec przebarwieniom, nawrotom zmian trądzikowych czy wreszcie pojawianiu się zmarszczek, polegając jedynie na podstawowej pielęgnacji ...

Pierwszy raz w gabinecie? Czas na mezoterapię!

Jeszcze kilkanaście lat temu medycyna estetyczna kojarzona była z możliwościami zarezerwowanymi dla ludzi bogatszych. Dziś jej osiągnięcia znajdują się w ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja