Jak wyglądał jedyny koncert Beyonce w Polsce?

25 maja na stadionie narodowym w Warszawie, podczas Orange Warsaw Festival 2013, na jedynym koncercie w Polsce, wystąpiła Beyonce. Nie ma wątpliwość, że była największą gwiazdą wieczoru. Jeszcze 3 godziny przed jej występem, stadion świecił pustkami. Później było już 52 tys osób!

Gwiazda zaczęła występ tylko z 15 minutowym opóźnieniem i nikt nie miał jej tego za złe.

Zaczęła mocno i zdecydowanie od piosenki "Run the World". W białym kostiumie od Ralph@Russo wyglądała niczym anioł. Po 20 minutach przebiera się w nowy strój. Przez cały koncert wokalistka zmienia stroje aż 9 razy. Męska część widowni złośliwie pytała: czy my jesteśmy na pokazie mody czy na koncercie? Faceci. Kobiety były zachwycone, zwłaszcza, że kreacje były widowiskowe; Skórzany minigarnitur Pucci, lamparci kostium Kenzo, kombinezon Dennis-Kolpodinos czy zwiewna sukienka maxi - Alon Livne.

Raz diva, raz zmysłowa kocica, ale za każdym razem zjawiskowa artystka przez duże A. Jej perfekcyjny wokal, pięknie wyśpiewane górki i doły, wszystkich wprawiały w osłupienie.

Do tego świetne układy chorograficzne wykonane na 100% normy i to bez zadyszki.

Artystkę wspierał 11 osobowy zespół żeński, 9 tancerek i chór. Jedynymi mężczyznami byli bliźniacy, tancerze uliczni Les Twins, którzy tańczyli jakby byli z papieru i składali się jak orgiami. Były iskry, pióropusze i złote konfetti. Tylko tyle. Beyonce nie potrzebuje wiele by było zjawiskowo i magicznie. Armia pirotechników, połykaczy ognia czy żarłoczny kwiat połykający mężczyzn w całości, to nie w stylu Beyonce. Ona nie potrzebuje szokować.

Najpiękniejszym momentem na koncercie był las rąk przy piosence "Irreplaceable". Magicznie było również w końcówce koncertu, kiedy to w czasie piosenki "Halo", fani nadmuchali niebieskie balony (ulubiony kolor artystki) i podrzucali przez cały utwór. Quinn B w ramach wdzięczności podeszła pod same barierki a nawet wzięła jeden balon. To nie koniec niespodzianek. Szczęśliwcy mogli uścisnąć dłoń królowej a nawet dostać autografy, które artystka przygotowała.

Jednak to co zachwycało wszystkich, to skromność wokalistki. Na scenie wulkan, seksowna kocica, drapieżna kobieta, nie znosząca sprzeciwu. Po każdej piosence czarująca dziewczyna z sąsiedztwa, która dziękowała i kłaniała się widowni. Zero gwiazdorstwa! Nasze celebrytki powinny się od niej uczyć.

To niewątpliwe był wyjątkowy koncert. Można polemizować czy potrzebne były te wszystkie przebieranki czy iluminacje wyświetlane na telebimach jako przerywniki (dosyć denerwujące i wybijające z rytmu). Można czepiać się nagłośnienia na narodowym i narzekać na okropny ziąb na trybunach (stanowczo przesadzano z klimatyzacją). Samej wokalistce jednak nic zarzucić nie można. Piękniejsza niż na zdjęciach (i znacznie szczuplejsza!) , skromniejsza niż sądzono i profesjonalna do bólu o żelaznej kondycji. Artystka o cudownym glosie, którym czaruje publiczność.

Na koniec koncertu, wyraźnie wzruszona, zapowiedziała rychły powrót do Polski i życzyła bezpiecznego powrotu do domu. Co tu dużo mówić. To był fenomenalny koncert!

Setlista (powinno być chyba więcej ale ja wszystkich nie zapamietałam)

 • "Run the World (Girls)" - wokalistka w białym kostiumie Ralph@Russo
 • "Flaws and All"
 • "If I Were A Boy"- wokalistka w czarnym, błyszczącym kostiumie Givenchy
 • "Get Me Bodied"
 • I'm feeling sexy, "Naughty Girl"- skórzany minigarnitur Pucci
 • "Freakum Dress" zwiewna, czerwona sukienkamaxi Alon Livne
 • "Diva"
 • "IRREPLACEABLE" lśniący, niebieski kombinezon Denis Kolpodinos
 • "Love on top"
 • "1+1" lśniący kombinezon Dennis-Kolpodines
 • "I Will Always Love You"- hołd złożony zmarłej Whitney Houston
 • "Why Don't You Love Me"- wokalistka w komplecie Pucci, dyryguje publicznością:)
 • "Crazy In Love", komplet Pucci
 • "Single Ladies" wokalistka w komplecie od Davida Koma, publiczność klaska w rytm muzyki i próbuje tańczyc z artyską
 • "Grown Woman"- lamparci kostium Kenzo, gwiazda tańczyła z zawiązanymi oczami
 • "Halo" wokalistka w komplecie Pucci
Monika Koprowska-Ludwig
Komentarze
Jeśli jesteś człowiekiem to przesuń suwak w prawo
  PRODUKT TYGODNIA  
produkt tygodnia
  PORADY  
Dieta wegetariańska dla dzieci - zdrowa, czy nie?

Dieta wegetariańska budzi sporo kontrowersji jeśli chodzi o żywienie dorosłych, trudno się więc dziwić, że kiedy wspomina się o wykluczeniu mięsa z diety ...

3 uciążliwe problemy z włosami, które możesz ...

Kondycja włosów i ich wygląd zależy od wielu czynników. Wpływa na nie przede wszystkim pielęgnacja, odpowiednia dieta, ale również Twój tryb życia. Często ...

Jedziesz na majówkę? Nie zapomnij tego zabrać

Niebawem majówka i kilka dni zasłużonego wypoczynku. Sprawdź, co może ci się przydać w mieście, a co, jeśli wyjeżdżasz na łono natury. Jak to się mówi: ...

  POPULARNE  
Nowy podkład Rimmel Match Perfection
"50 twarzy Greya" - film: kto zagra główne role?
10 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu na 2016 rok
Nowe oblicze Greya - Recenzja